Вояки і в’язні на виборах не голосують

Військовослужбовці строкової служби і ув’язнені не мають права голосувати на виборах 31 жовтня цього року. Новий закон про місцеві вибори, який ухвалила коаліція забороняє цим категоріям громадян брати участь у місцевих виборах.

Військовослужбовці строкової служби і ув’язнені не мають права голосувати на виборах 31 жовтня цього року. Новий закон про місцеві вибори, який ухвалила коаліція забороняє цим категоріям громадян брати участь у місцевих виборах.

Про це заявила член Венеційської комісії від України Марина Ставнійчук в ефірі 5 каналу.

Закон про (місцеві) вибори визначає, хто не вважається членом територіальної громади, і, наприклад, до цієї категорії належать військовослужбовці або ж особа, що перебуває у місцях позбавлення волі”, – сказала Ставнійчук. На її думку, такі положення закону прямо суперечать Конституції.

Марина Ставнійчук також закликала Президента Віктора Януковича застосувати право вето до прийнятого Верховною Радою закону про проведення місцевих виборів.

“Я б узяла на себе відповідальність звернутися до Президента з проханням не підписувати прийнятий закон про місцеві вибори. У ньому є низка положень, що мають ознаки неконституційності”, – сказала Ставнійчук.

Вона наголосила, що існує кілька положень, що безпосередньо утискають як права громадян на вільні вибори, так і тих, хто планує балотуватися на виборах.

Марина Ставнійчук зазначила, що в Януковича достатньо аргументів для того, щоб ветувати цей закон. Вона вважає, що, якщо Президент ухвалить таке рішення, то це тільки зміцнить його авторитет.

Текст зазначеного закону наразі не оприлюднено, його скерували на підпис Президентові. У тексті законопроекту до другого читання передбачалося, що військовослужбовці термінової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, особи, визнані судом недієздатними, а також громадяни, які перебувають у місцях позбавлення волі, не належать до жодної територіальної громади і не мають право голосу на місцевих виборах.

Станом на 01.01.2010 року кількість ув’язнених в Україні становила 147 716 осіб. Військових строкової служби в Україні близько 80 тисяч осіб.
Але позбавляти громадян України конституційного права вибору, прирівнявши людину, яка щодня зі зброєю в руках охороняє безпеку держави, до злочинця, якось, щонайменше, не логічно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4516 / 1.55MB / SQL:{query_count}