Тимошенко піде восени

Віце-президент Європейського парламенту Марек Сівєц прогнозує, що вже восени цього року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко буде звільнена з посади для участі у виборах президента 2010 року.

timoha.jpg 

Віце-президент Європейського парламенту Марек Сівєц прогнозує, що вже восени цього року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко буде звільнена з посади для участі у виборах президента 2010 року.  

Про це він сказав в інтерв'ю одному з українських друкованих ЗМІ. На думку Сівєца, Тимошенко восени повинна визначитися із часом початку передвиборної кампанії.

"Восени Тимошенко варто вирішити, коли для неї буде найкращий момент почати свою кампанію. Тоді вона піде з уряду і як один з основних кандидатів на посаду президента розгорне активну підготовку до виборів", - зазначив він. Марек Сівєц вважає, що в Тимошенко мало шансів на перемогу в президентських виборах, якщо перед виборами вона далі очолюватиме уряд.

"У неї менше шансів стати президентом, якщо вона і перед виборами буде очолювати уряд, і вона це прекрасно розуміє. Тому буде працювати як опозиційний кандидат", - сказав європарламентар. Разом з тим, Сівєц прогнозує політичну неста­більність після старту передвиборної кампанії Тимошенко. "Варто чекати, що коли Тимошенко вирішить піти з уряду, в Україні почнеться безлад, тому що вся країна включиться у вибори", - вважає він. Сівєц також прогнозує, що ніякої політичної активності до осені не буде.

Вочевидь, заява Сівєца не позбавлена сенсу. Особливо, враховуючи обіцянки депутатів Партії регіонів про повторну спробу відставити уряд Юлії Тимошенко восени з початком роботи Верховної Ради.

На думку депутата фракції Блоку Литвина Михайла Сироти, такий сценарій можливий.

"Юлія Тимошенко - один з найсильніших українських по­літиків і, на мій погляд, їй абсолютно однаково, з яких майданчиків стартувати на президентських виборах - чи з майданчика прем'єра, чи лідера опозиції. Вона є реальним претендентом разом з Віктором Януковичем на посаду майбутнього президента", - каже депутат в коментарі "Пошті". 

За словами Михайла Сироти, сьогодні набагато загрозливіша ситуація склалася на ринку нафтопродуктів, які  стрімко зростають у ціні.

"Збільшення вартості нафти за рік удвічі означатиме паралізацію надзвичайно серйозних секторів світової економіки. Хто буде "викручуватися" з цієї ситуації? Якщо Юлія Тимошенко піде в президенти у протистоянні з двома Вікторами, то вийти з цього стану буде неможливо, - констатує Михайло Сирота. - Зовнішні чинники, які впливають на ситуацію в Україні є дуже загрозливими. Ті ж 400 доларів за тисячу кубометрів газу і 250 доларів за барель нафти - це  суворі реалії, до яких Україна не готова".

Олександр Голуб, народний депутат фракції Компартії, наголошує, що, крім того, що заява Сівєца є втручанням у внутрішні справи України і свідоцтвом, що Україну сприймають не як суб'єкт міжнародної політики, теж вважає, що сценарій відставки уряду восени цілком можливий. Але ініціюватиме її зовсім не опозиція.

"Восени буде зроблена спроба відставки Юлії Тимошенко. Зрозуміло, що за цим стоїть не стільки опозиція, як оточення Президента Віктора Ющенка, який намагається максимально послабити свого найбільшого конкурента у помаранчевому таборі перед президентськими виборами. Звичайно, я думаю, що буде намагання зробити цей крок і восени, і взимку", - каже Олександр Голуб. Все це, зазначив комуніст у розмові з журналістом "Пошти", тільки знизить рейтинг України на міжнародному рівні.

"Якщо Юлія Тимошенко буде позбавлена посади прем'єра, то вона буде зацікавлена у тому, щоб повернути собі легальну трибуну, аби звертатися до громадян і готуватися до президентських виборів. Я думаю, що вона і її політична сила ініціюватимуть дострокові вибори до парламенту, а можливо, й дострокові вибори президента", - прогнозує розвиток ситуації О.Голуб.

Інакше вважає політолог Володимир Цибулько. На його думку, "логіка дій Тимошенко зводиться не стільки, щоб стартувати негайно у виборчій кампанії, скільки максимально побути прем'єром".

"Вона прекрасно розуміє, що є державницька традиція, згідно з якою жінка не може бути президентом країни. Вона також розуміє, що без неї ця каша не звариться, і тому намагатиметься максимально відіграти власні інтереси", - стверджує політолог. 

До того ж, говорить Володимир Цибулько, Марек Сівєц не врахував ще однієї досить вагомої заяви лідера Блоку Литвина про можливість входження його блоку до коаліції.

"Як би Тимошенко не хотіла приєднання Литвина до коаліції, приєднання не буде, а буде нова коаліційна угода. У цьому сценарії місця для регіоналів немає. Вони не ризикнуть втрачати власний електорат задля тимчасової влади. Це дуже великий ризик для них", - резюмував політолог.

Так чи інакше зрозуміло одне - з початком нового по­літичного сезону слід очікувати нового витка політичних протистоянь у парламенті, уряді та Секретаріаті Президента. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5234 / 1.58MB / SQL:{query_count}