Янукович взявся реформувати суди

Перекроїти Верховний Суд України та створити ще один суд – такі плани сьогодні у владної команди на чолі із Президентом Віктором Януковичем.

Перекроїти Верховний Суд України та створити ще один суд – такі плани сьогодні у владної команди на чолі із Президентом Віктором Януковичем.

Як повідомляє “Українська правда”, у новому законопроекті про судоустрій пропонують скоротити Верховний Суд до 20 суддів. Суддям, які наразі працюють у ВСУ, буде запропоновано або перейти на роботу у Вищі спеціалізовані суди із збереженням розміру заробітної плати, або піти у відставку із збереженням усіх гарантій, або залишитися на своїх посадах доти, доки склад суду еволюційним шляхом не буде 20 членів.
Передбачена лише пленарна робота Верховного Суду – усім складом. При цьому, у випадку ухвалення законопроекту, Верховний Суд зможе розглядати справи лише у трьох випадках: у разі якщо це стосується звинувачень проти Президента України, якщо справа стосується міжнародних судів проти держави Україна та якщо два Вищих спеціалізованих суди прийняли радикально протилежні рішення при розгляді однієї і тієї ж справи. При цьому рішення про передачу справи до Верховного Суду може ухвалювати лише один з Вищих спеціалізованих судів, що були задіяні у розгляді справи.

Крім того, пропонують створити до двох спеціалізованих судів – Вищого господарчого та Вищого адміністративного – ще один спеціалізований суд – Вищий суд з розгляду цивільних та кримінальних справ.

У прикінцевих положеннях законопроекту “Про судоустрій України та статус суддів” передбачено, що новостворений суд буде розташований у будівлі, де наразі працює палата Верховного Суду з розгляду відповідних справ.

Відповідний законопроект уже квапить Президента внести на розгляд Верховної Ради міністр юстиції Олександр Лавринович.Міністр пояснив, що розроблені пропозиції до закону про судовий устрій поліпшать судову систему, але без кардинальних змін, без змін у першій інстанції, в апеляційній інстанції, але зі змінами в касаційній інстанції.

Робоча група розробила низку пропозицій і до інших законів, що стосуються діяльності і роботи суддів.
В одному з розроблених документів пропонують зафіксувати оплату праці суддів першої інстанції на рівні 15 мінімальних зарплат з подальшим коефіцієнтом для суддів інших інстанцій.

Також пропонують ввести обов’язкове декларування доходів суддів, якщо вони перевищують місячний дохід.

За словами міністра, робоча група в розроблених документах пропонує підсилити контроль за кандидатами на посаду суддів.

Зокрема, кандидат на посаду судді зобов’язується пройти додаткове навчання для юриста, який хоче стати суддею. Також пропонують відмовитися від існуючої системи кваліфікаційних комісій, створивши одну центральну.

Тим часом голова Верховного Суду Василь Онопенко закликає учасників засідання робочої групи з питань судової реформи під головування Президента не займатися “одобрямсом”. На думку Василя Онопенка, такою, що не відповідає Конституції, є пропозиція утворити ще один вищий спеціалізований суд для розгляду цивільних і кримінальних справ як касаційну інстанцію.

“Немає країн, де є суцільна спеціалізація (судів для розгляду окремих видів справ – “Пошта”). Спеціалізація, і тут вчені сидять, це виняток із загального правила”, – заявив Онопенко.

На його думку, за такої ініціативи судової реформи, всупереч Конституції, в Україні не залишиться загальних судів.

Голова ВСУ також назвав неконституційним запропонований в законопроекті порядок призначення суддів на адміністративні посади.

“Щоб не “одобрямс” тут був, а ми несли спільну відповідальність”, – зауважив Онопенко, зважаючи на те, що більшість виступів учасників засідання були схвальні щодо запропонованої концепції реформи судової системи.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5342 / 1.57MB / SQL:{query_count}