Недовіра у смужечку

Ура-патріотична Львівська обласна рада зізналася у прихованих симпатіях до нового голови облдержадміністрації Василя Горбаля

Ура-патріотична Львівська обласна рада зізналася у прихованих симпатіях до нового голови облдержадміністрації Василя Горбаля

Депутати, які дуж-ж-е активно домагалися внесення питання про недовіру голові Львівської ОДА до порядку денного, а потім з трибуни ради перевершували один одного у намаганні якнайдошкульніше допекти словом Василя Горбаля, зганьбилися перед усією Україною. Процес звільнення був помпезний, а от результат - провальний.

Красномовно про позицію депутатів ЛОР свідчить їхнє відкрите голосування за включення питання про висловлення недовіри до таємного голосування. Так, із 32 присутніх у залі бютівців "за" проголосували 27, проти і утрималися - по одному депутатові. Всього ж фракція БЮТ налічує 40 обранців.
Із 10 депутатів фракції Українського народного блоку Костенка і Плюща "за" проголосували двоє, утримався 1 і не голосували четверо. Із дев'ятьох депутатів фракції ГП "Пора" "за" проголосували лише п'ятеро. Решта фракцій голосували згідно із заявленими раніше позиціями. Всього 73 депутати висловилися за те, щоб питання недовіри Василеві Горбалю розглядалося у таємному режимі.

Однак після оприлюднення результатів таємного голосування за рішення у цілому в депутатів відібрало мову. Зі 120 депутатів облради 84 отримали бюлетень. Участь у голосуванні взяв 81 депутат. Недійсними визнано три бюлетені. "Проти" проголосували 12 депутатів, утрималися - 6, "за" - 58.
Не брали участі в голосуванні або голосували "проти" ті депутати, яким було що втрачати. Відтак вони вирішили заплющити очі на партійну дисципліну та інші речі, про які немало балакали у вівторок. Не проголосували, отже, підтримують "україноненависницьку", "проросійську" політику, яку провадить нова влада. Адже треба розуміти, що вівторкове голосування не було голосуванням проти самого Василя Горбаля, який ще й не встиг покерувати областю і зробити хоч щось корисне для краю та його мешканців. Голосування насамперед було демонстрацією позиції щодо політики уряду та Президента Віктора Януковича. Рішення про висловлення недовіри голові ОДА мало б юридичну силу, якби за нього проголосували не менше 2/3 депутатського корпусу (81 депутат). У такому разі Президент мусів би відправити Василя Горбаля у відставку.

Отже, Василь Горбаль далі виконуватиме обов'язки голови області, а зганьблені депутати заслуговують хіба що на кпини громадськості.

І відбулося це не в Івано-Франківську, Луцьку чи Тернополі, а у Львові. У місті, яке віддавна вважають форпостом демократії, у стінах обласної ради, звідки, як кажуть самі депутати цієї ради, почалася незалежність України, вперше було виконано Державний гімн та піднято синьо-жовтий прапор. Покійний В'ячеслав Чорновіл, мабуть, був би здивований таким голосуванням.

Вочевидь, навіть сам Василь Горбаль не вірив, що обранці зможуть висловити йому недовіру. Загартований перепалками у Верховній Раді України, він більш ніж спокійно сприймав все "каміння", яке летіло з трибуни у його "город".
Не вивів його з рівноваги навіть подарунок від ВО "Свобода" у вигляді квитка на поїзд до Севастополя і матроски.

"Я вдячний депутатам за те, що вони зробили детальний аналіз моєї діяльності як депутата ВРУ. Це надзвичайно титанічна праця. Але все це можна було зробити ще у перший день. Я сприймаю заяви людей, які приходять до мене і кажуть, що не можуть працювати на цій чи іншій посаді через свої політичні погляди", - заявив Василь Горбаль перед таємним голосуванням. Його виступ супроводжували потужні скандування "ганьба" під вікнами обласної ради.

"Я хочу сказати, що якщо хтось очікує, що сьогодні після голосування чи в інший день я злякаюся якихось труднощів і напишу заяву, то цього не буде", - запевнив депутатів львівський губернатор. А відтак вже журналістам заявив:

- Я сказав депутатам, щоб вони навіть не розраховували, що я добровільну піду у відставку... Я розумію, що тут йде змагання, хто з депутатів дошкульніше виступить проти голови облдержадміністрації. Я до цього звик і у Верховній Раді. Розумію, що на базі конфлікту не побудувати державу.

"Не переживайте, все буде добре", - заспокоював Горбаля в кулуарах ради один з його заступників.

Ситуацію у сесійній залі ЛОР Василь Горбаль охарактеризував так: "Є заяви, які продиктовані і скеровані керівниками політичних сил з Києва. Є непроста ситуація у фракції БЮТ, де йде боротьба за голову обласної організації. Той, хто дошкульніше виступить проти голови облдержадміністрації і Януковича, той у цьому марафоні й переможе. Йде звичайне змагання за голоси виборців. Але я переконаний, що цього року Україна проведе реформу місцевого самоврядування, і це суттєво знизить температуру політичних дискусій у місцевих радах, і вони будуть займатися господарством і проблемами регіонів", - наголосив голова Львівської облдержадміністрації.

Василь Горбаль сказав, що для діалогу з усіма політичними силами і далі буде відкритий і він обов'язково буде тривати.

А охочих продовжувати "діалог" більш ніж достатньо, і про це свідчать результати голосування. Показовим був виступ депутата від фракції ВО "Свобода" Блавацького, який вже після "голосування довіри", захопившись критикою звіту голови обласної ради Мирослава Сеника, заявив, що готовий... допомагати Василю Горбалю наводити лад в області, на що зал відреагував реготом.

Сміх сміхом, але "форпост демократії" похитнувся і дав крен у бік чинної влади, яку націонал-демократичні сили так старанно критикують і звинувачують у здачі національних інтересів. Як кажуть, балакати кожен майстер, а от коли до справи братися, лави охочих рідшають...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0490 / 1.59MB / SQL:{query_count}