Парламент шантажу і спекуляцій

Ситуація у Верховній Раді знову зайшла у безвихідь. Головно не через урядові зміни до бюджету, а через неспроможність коаліції проголосувати за ці зміни, оскільки 226 мандатами більшість давно вже не володіє.

parlam.jpg 

Ситуація у Верховній Раді знову зайшла у безвихідь. Головно не через урядові зміни до бюджету, а через неспроможність коаліції проголосувати за ці зміни, оскільки 226 мандатами більшість давно вже не володіє.

З огляду на останні сесійні дні, коли у Раду приїхали навіть депутати-бізнесмени з Партії регіонів, які відпочивали на курортах, можна зробити висновок, що опозиція замислила щось серйозне. Доведеним фактом є те, що опозиція має 226 голосами для відставки уряду. Але сама відставка нічого не дасть - уряд Юлії Тимошенко виконуватиме свої обов'язки, поки не сформують нову коаліцію, а відтак й новий Кабінет Міністрів. Тимошенко треба не просто усунути, а запропонувати нову, кращу, дієвішу, свою владу, адже Партія регіонів називає себе відповідальною по­літичною силою.

Варто зважити й на слова одного зі спікерів "регіоналів" Михайла Чечетова, який в ефірі Першого національного у вівторок заявив, що впродовж кількох найближчих днів ситуація у парламенті розвиватиметься дуже цікаво.   

Йдеться, мабуть, про перспективу створення нової коа­ліції, до якої увійшли б фракція Партії регіонів (175 мандатів), фракція Компартії (27 мандатів), можливо, Блок Литвина (20 мандатів). Разом виходить 222 депутати - замало для більшості. 

Тут варто нагадати одну з останніх заяв народного депутата, члена "Єдиного центру" Ігоря Кроля. Він припускає, що найближчим часом у стінах парламенту сформується депутатська група ЄЦ, до якої увійдуть аж 15 обранців. Новій коаліції це не допоможе, але старій конструктиву теж не додасть. Нагадаємо, що сьогодні у Раді вже є п'ятеро "центристів". Але не варто забувати Конституцію, яка фіксує, що коаліцію творять фракції, а не депутатські групи. Про це нагадує "Пошті" і директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Кость Бондаренко.

"У цій ситуації або фракція "Наша Україна" у повному складі погодиться на участь у новому форматі коаліції, або залишиться все, як є, - просто не буде жодної коаліції, що дасть привід Президентові розпустити парламент", - наголошує політолог.

"Всі у парламенті розуміють, що на питанні коаліції тільки спекулюють і шантажують. Можливий тільки один варіант коаліції - Партії регіонів і БЮТ. І ще один момент - сьогодні фактично нікому не вигідне переформатування коаліції, а більше вигідні розмови про це", - зазначив Бондаренко. 

На його думку, "каламутити воду" у парламенті вигідно тим, "хто хоче, щоб парламент не діяв, а перейшов у стадію колапсу".

"Це три головні політичні сили: "Наша Україна", БЮТ і Партія регіонів, - які чудово розуміють, що парламент просто зайвий у їхніх з'ясовуваннях стосунків", - резюмував політолог Кость Бондаренко. Він також додав, що новий формат коаліції сьогодні неможливий.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5334 / 1.55MB / SQL:{query_count}