Легіон кислинських

На верхівку української влади часто потрапляють ошусти та невігласи

На верхівку української влади часто потрапляють ошусти та невігласи

Ще зовсім недав­но суспільство переймалося "проблемою Кислинського". З'ясувалося, що екс­заступник керівника Служби безпеки, а перед тим - ще й заступник голови президентського Секретаріату не закінчував жодного поважного вишу, натомість сфальшував чи купив диплом Київського національного університету імені Шевченка.

Тепер же, навчена досвідом чиновника­невдахи, Державна служба України взялася ретельніше перевіряти освітній рівень тих, кому громадяни довіряють керувати ними. Ініціатором, правда, все ж таки був невтомний Геннадій Москаль, завдяки саме його зусиллям на світ виринула історія з Кислинським.

Начальник головного управління Державної служби України Тимофій Мотренко заявив газеті "Дзеркало тижня", що із приблизно трьохсот чиновників високого рангу, яких щорічно перевіряє його інституція, до півтора десятка надають недостовірні документи про вищу освіту.

"Якщо у рік ми перевіряємо близько 300 осіб, то з них 10 - 15 мають неправдиві дипломи. І це на рівні, де призначення здійснюють Президент і Кабмін".

Цифри, оприлюднені паном Мокренком, вражають. Оскільки йдеться про найвищий щабель української влади. А скільки "бездипломників" та ошустів спокійно перебирають на себе функції управлінців на місцевому рівні?

- Напевно, там теж будуть проблеми. І цифри будуть інших порядків, - сказав керівник Головдержслужби.

При цьому Тимофій Мотренко наголошує, що всебічна перевірка громадян, що претендують на державні посади, є визнаною загальносвітовою практикою.

- Цивілізований світ давно не може уявити собі вступ людини на будьяку державну посаду без попередньої перевірки відомостей про неї. Суспільство має право знати все про цю людину. Йому небайдуже, яке в майбутнього прем'єра здоров'я, наскільки правдиві дані про освіту помічників президента, був колись засуджений голова адміністрації чи ні, які в нього доходи, - констатував пан Мотренко.

Нагадаємо, скандали із освітою та професійними навиками українських політиків спалахують здебільшого напередодні виборів. Згадаймо "проффесора" - відому помилку Віктора Януковича в анкеті кандидата на посаду Президента України, де, крім неправильного написання свого наукового ступеня, "професор" зробив 12 помилок у 90 словах (!). Слово "проффесор" стало неофіційним прізвиськом Януковича та об'єктом численних глузувань та висміювання в пресі та Інтернеті. Великої популярності також набув сатиричний серіал "Операція Проффесор" анімаційної студії "Веселі яйця", де головним героєм виступав саме Віктор Федорович.

25 березня 2005 року відомий діяч вже "помаранчевої команди", міністр юстиції Роман Зварич в інтерв'ю газеті "Факты" розповів, що після закінчення школи вступив до Колумбійського університету (НьюЙорк), вивчав філософію, право та міжнародну політику. Отримав диплом магістра філософії. "До речі, я не закінчив університету, тому що подався в докторантуру. Не закінчив і її - почав викладати в Колумбійському університеті як асистент викладача. У мене були свої курси, вів семінари тощо. Потім у Ньюйоркському університеті мені запропонували посаду професора. Тобто в мене не було титулу "професор", а тільки звання. Це різні речі", - сказав тоді Зварич. А вже 29 квітня, після серії журналістських розслідувань, Роман Зварич заявив, що загубив усі документи, які підтверджують його науковий ступінь, і що він планує вирушити в США, аби відновити їх. 13 травня 2005 року радіо "Свобода" оприлюднило інформацію про те, що Школа міжнародних відносин Колумбійського університету не мала докторської програми в період навчання Романа Зварича, докторантуру створено там щойно минулого року. Студенти Школи, які хотіли отримати докторат, вступали на факультет політичних наук Колумбійського університету. Саме там викладав політичну філософію професор Герберт Дін, якого пан Зварич називає своїм науковим керівником. Як пояснив радіо "Свобода" професор політології Томас Бернстайн, який викладає в Колумбійському університеті, для того, щоб вважатися студентом докторантури, Зварич мав бути офіційно зарахований на факультет політичних наук. Зварич був офіційно зареєстрований упродовж двох років лише у Школі міжнародних відносин.

Довідка

Придбати фальшивий диплом будьякого навчального закладу України, починаючи від профтехучилища до університету, наразі дуже легко. Це коштує від 300 доларів до 900 євро, залежно від кваліфікації, типу навчального закладу та організації, що торгує "липою". Склалася навіть певна шкала тарифів на документи про освіту, зокрема, ціна дипломів магістра, спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста за 2006 -2007 навчальний роки -
900 євро. І ще. За даними дослідження інституту ім. Горшеніна, 63,5% українцям (із тих, хто сам або чиї діти навчаються у вишах) доводилося дарувати подарунки або платити гроші викладачам чи керівництву вузів і 63,7% опитаних розцінюють це як хабар. У той же час подарунки шкільним учителям і керівництву вважають хабаром лише 10% українців, а більшість батьків (81,8%) ставляться до цього, як до прояву уваги до шкільних педагогів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4860 / 1.58MB / SQL:{query_count}