Горинь втримався

У Львівській облраді невдала спроба перевороту

 

ЗІК
goryn.jpg
Голосування депутатів змусило Миколу Гориня замислитися над власними політичними перспективами

 

Спокій Львівської обласної ради цього тижня порушила спроба висловити недовіру першому заступникові голови Миколі Гориню. Дивним виглядало, що ініціаторами усунення цього довгожителя львівської політики виступили фракція БЮТ у спілці із ВО "Свобода".

Втім, депутатам забракло сил - звільнити Миколу Гориня захотіли лише 57 депутатів (за необхідних 61) фракцій БЮТ та ВО "Свобода", "проти" висловилися 8, два бюлетені визнано недійсними. Голосування було таємним. Бюлетені отримали 67 депутатів.

Ініціатор та ідейний натхненник "перевороту" у стінах ЛОР, бютівець Ростислав Новоженець назвав Гориня "сірим кардиналом облради". На думку Новоженця, Микола Горинь "допомагає" Мирославу Сенику "протягувати" через облраду незаконні рішення та порушувати регламент. Це підтверджує історія з голосуванням у ЛОР за заборону КПУ та Партії регіонів. Нагадаємо, що відповідне звернення до прокуратури депутати облради не підтримали - за пропозицію Новоженця голосували тоді лише 54 депутати (серед них 32 бютівці та 10 представників "Свободи"), 7 були проти внесення відповідного питання у порядок денний.

Голова облради Мирослав Сеник спробував вплинути на ситуацію і разом із Миколою Горинем запропонував звільнити все керівництво ради одним рішенням, але його радикалізм не отримав належної кількості голосів і не потрапив до порядку денного - депутати "хотіли крові" лише першого заступника.

Сам Микола Горинь у коментарі "Пошті" заявив, що дізнався про бажання позбутися його за 5 хвилин до початку сесійного засідання. Про мотиви такого кроку політичних партнерів пан Микола лише здогадується. Він також додав, що про винесення та голосування цього питання на сесії "кулуарно домовилися депутати від БЮТу, УНП та "Свободи". Каже, що не він є "сірим кардиналом", навпаки - "сірими кардиналами" є ті, хто займається питаннями піщаних кар'єрів, гірничих відводів, комунальним майном та земельними питаннями.

"Про це треба запитати самого Новоженця. Хоча знаю, що Новоженець у цьому випадку виступив лише механізмом реа­лізації. Ні для кого не секрет, що є група людей, яка хоче встановити нові правила роботи регламенту і закону про місцеве самоврядування у Львівській обласній раді", - резюмував заступник голови ЛОР.

Він каже, що впродовж останнього часу керівництво обл­ради здійснило низку заходів, аби зруйнувати "ті речі, які стосуються приватизації, гірничих відводів, землі". Вочевидь, йдеться про непрозорість у прийнятті тих чи інших питань.

"Декому це не сподобалося. Я би сказав, що це  змова кількох фракцій, які вирішили без обговорення, без попередження і попереднього включення у порядок денний внести це питання з голосу на сесії", - наголосив Микола Горинь. Водночас він заявив, що не знає, хто б міг претендувати на його місце у президії ЛОР, але каже, що у цій ситуації політичні сили не змогли домовитися висунути єдиного кандидата на посаду заступника голови облради. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5085 / 1.56MB / SQL:{query_count}