Вередлива Рада

Народні депутати відхилили всі законопроекти змін до Конституції. У пропозиціях Ющенка їх не влаштував бікамералізм парламенту, в документі регіоналів - вертикаль виконавчої влади

Народні депутати відхилили всі законопроекти змін до Конституції. У пропозиціях Ющенка їх не влаштував бікамералізм парламенту, в документі регіоналів - вертикаль виконавчої влади

Верховна Рада відмовилася скерувати на розгляд Конституційного Суду законопроект Президента Віктора Ющенка № 4290 "Про внесення змін до Конституції" й однойменний законопроект Партії регіонів № 2722.

Президентський документ передбачав, зокрема, перейменування Ради в Національні Збори із двох палат - палати депутатів і сенату. При цьому загальна чисельність палати депутатів зменшувалася до 300 осіб, яких мали б обирати на чотири роки.

У складі сенату передбачалося по три сенатори, обрані на 6 років у Криму, кожній області, Києві, а також в громадах, які за статусом прирівняні до області; колишні президенти, крім тих, які були зняті з посади процедурою імпічменту. Згідно із законопроектом, палату депутатів міг розпускати Президент. Проект обмежував депутатську недоторканність, притягнення до кримінальної відповідальності депутатів чи сенаторів мало б відбуватися в загальному порядку, а набуття чинності звинувачувального вироку проти них автоматично дострокового припиняло депутатські чи сенаторські повноваження.

Законопроект регіоналів (автори - Віктор Янукович, Олександр Лавринович та Олена Лукаш) передбачав проведення парламентських виборів на принципах пропорційної системи з відкритими списками. Згідно із ним, прем'єр­міністр призначався б Радою за поданням коаліції депутатських фракцій.

"Регіональний" закон фіксував також вертикаль виконавчої влади через представництва Кабінету Міністрів в областях, Києві і Севастополі, склад яких мали б формувати голови, призначені/звільнені урядом за поданням прем'єра.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4426 / 1.54MB / SQL:{query_count}