Можливість зриву

Чим ближчою стає до нас дата виборів, тим більш проблематичним виглядає цей процес. Зокрема, активно обговорюють можливість зриву виборів.

Чим ближчою стає до нас дата виборів, тим більш проблематичним виглядає цей процес. Зокрема, активно обговорюють можливість зриву виборів.

25 вересня політолог Кость Бондаренко заявив, що, на його думку, деякі нерейтингові кандидати спробують зірвати виборчий процес. А "стоїчний спокій Ющенка" якраз і є доказом цього. Бондаренко вважає, що сьогодні точиться боротьба між Ющенком та Литвином довкола того, хто виконуватиме обов'язки управління державою після 17 січня внаслідок зриву виборів. Хоча маємо певні застороги, адже відомо, що Президент складає свої повноваження у день проголошення присяги наступником. А тому, якщо вибори будуть зірвані, то, за чинним законодавством, саме Ющенко керуватиме країною. Це визнає й сам Литвин, але він упевнений, що "справжня війна" почнеться після першого туру виборів. А (без)діяльність українського парламенту - лише підготовка плацдарму для майбутніх дій.

Взаємні обвинувачення уже переповнюють український інформаційний простір. Зокрема, перший віцепрем'єр Олександр Турчинов звинуватив Віктора Ющенка у спробі зірвати вибори шляхом неприйняття бюджету або за допомогою КС, який може визнати неконституційним закон про вибори. Практика, коли у нове законодавство свідомо закладаються неправомірні пункти, які згодом (якщо результати виборів будуть неприйнятними для певної сторони) можна із легкістю оскаржувати, є відомою.

На думку нардепа від Партії регіонів Святослава Піскуна, цей перелік невичерпний - щоб юридично продовжити правління Ющенка, достатньо запровадити в будьякій області надзвичайний стан: "Наприклад, у Криму підірвати гранату. У відповідь російські солдати почнуть стріляти. І як тільки проллється кров, указом Президента запроваджується надзвичайний стан. Верховна Рада дасть згоду", - поділився своїми роздумами екс­генпрокурор тижневика "Фокус". Однак такий перебіг подій швидше взятий із польоту фантазії, а не думки, але за сьогоднішніх політичних умов, дивуватися не доводиться уже нічому.

Однак у Центральній виборчій комісії переконані, що чинне законодавство зможе протистояти зриву виборів. "Думаю, якщо в Україні буде працювати закон, відповідальність за його дотримання чи невиконання, будьякі технології просто приречені на невдачу", - заявила вчора на пресконференції заступник голови ЦВК Жанна Усенко­Чорна. Вона зазначила, що державний реєстр виборців унеможливлює махінації із кількостями голосів, а також перешкоджає повторному внесенню до бланків окремих вулиць, будинків чи громадян.

Однак варто зауважити, що це все діятиме за умов, якщо неявка виборців буде незначною. Але у ситуації розчарування політикою і політиками є небезпека, що чимало людей не захочуть голосувати. А це дасть змогу маніпулювати невикористаними бланками бюлетенів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5619 / 1.55MB / SQL:{query_count}