Подати руку

Юрій Мірошниченко, народний депутат від Партії регіонів, про мужність, перспективи діалогу, дрібний шантаж та Держбюджет-2010

Юрій Мірошниченко, народний депутат від Партії регіонів, про мужність, перспективи діалогу, дрібний шантаж та Держбюджет-2010

Роботу українського парламенту досі паралізовано. Депутати­регіонали вдалися до блокування, вимагаючи підвищення соціальних стандартів. Зрештою, сподіватимемося, що сьогодні, 22 вересня, Рада таки запрацює. Про стан справ у законодавчому органі держави "Пошта" спілкувалася з членом депутатської фракції Партії регіонів у ВРУ Юрієм Мірошниченком, який днями відвідав Львів.

- Що Вас особисто найбільше турбує у ситуації, яка нині є у Верховній Раді?

- Найбільше турбує те, що не працює ВРУ. І не лише з точки зору того, що ми не ухвалюємо законів. Якщо брати статистику, то український парламент ухвалює їх більше, ніж європейські парламенти разом узяті. Мене хвилює, що люди втрачають віру у власні інститути влади. Вони не розуміють нас. В умовах скрути вони не мають світла у кінці цього тунелю. Вони бачать, що люди, яких від імені нації уповноважили ухвалювати рішення, не працюють, чубляться, сваряться.

- Але ж саме представники Партії регіонів досі й блокували роботу ВРУ...

- Що стосується мотивів і причин, то вони є у всіх - і в Партії регіонів, і в БЮТ, і в "Нашої України". Головна причина - ми не чуємо один одного!

- Що зробити, щоб депутати почули?

- Не лише депутати. Депутати - це дзеркало. І наші виборці також радикально налаштовані до тих чи інших позицій. Наші інститути - Президента, уряду, ВРУ - перебувають у системній суперечності. Мені здається, що нам не вистачає сміливості. Сміливості подати опонентам руку. Ми боїмося втратити рейтинг.

- Хто має зробити цей крок? Партія регіонів?

- Вважаю, що Партія регіонів має сміливість. Ми принаймні зараз говоримо про те, щоб йти на компромісні рішення і розблокувати роботу парламенту. Прагнемо, щоб ВРУ працювала. Але хотіли б, щоб наші колеги з проурядових фракцій, з Кабміну почули нас, що ми блокуємо не задля інтересів фракції Партії регіонів, не задля якихось посад, а щоб людям трошки допомогти у цей скрутний час.

- Ви думаєте, що пенсія на кілька гривень більша - це велика допомога?

- Ставимо питання у кілька разів підвищити мінімальні пенсії та зарплати. Хочемо підняти нижній рівень тим, хто найбільше потерпає. Хто має можливості більше заробляти, нехай заробляє... Але чи нам вдасться на такий рівень підняти? Треба відверто говорити з урядом. І коли кажу про сміливість, то уряд має набратися сміливості і сказати правду про реальний стан можливостей. Адже прем'єр заявляє про профіцит бюджету понад 7 млрд грн, що надійшло більше коштів, аніж запланували. Є також заява прем'єра, що Пенсійний фонд має профіцит понад 7 млрд грн. І разом з тим, для нас, як для опозиції, не зрозуміло, а чому ж ці гроші не можемо віддати тим людям, які нині у скруті. Якщо їх немає, то варто про це уряду сказати. Можливо, дійсно треба сміливо сказати, що ми не такі ефективні урядові менеджери, як цього хотілося б... Довкола цього і є дискусія. Насправді ми взяли обрахунки вартості найнеобхідніших речей у споживчому кошику, й те, що подала нам міністр праці та соціальної політики. Кажемо: скільки воно реально коштує і до цього рівня й підвищимо той соціальний стандарт. У відповідь чуємо - не можемо. Отож, якщо держава не може забезпечити мінімальний рівень, то варто вийти й сказати, що держава може лише в такому обсязі. Але коли нам ультимативно кажуть "нуль", то це також ультимативна розмова. Саме тут варто насмілитися і зробити крок назустріч.

- Має бути діалог?

- Так. А його немає. І цей клінч шкодить усім - і Партії регіонів, і уряду.

- Чим саме Партії регіонів?

- Ви ж не думаєте, що ми отримуємо задоволення від того, що не працює Рада. Адже ми приходимо на роботу, працюємо у комітетах, вносимо законопроекти, а їх ніхто не розглядає.

- А як розцінюєте заяву спікера Литвина, який пообіцяв залишити парламентарів без зарплати?

- Мені це нагадує дрібний шантаж. Кажу мовою юриста... Це політична позиція, і, на жаль, нас не чують. Як уряд, так і керівництво ВРУ.

- Чи може Партія регіонів поступитися у цій ситуації?

- Ми повинні зробити крок назустріч і в чомусь поступитися.

- Врештірешт, коли може бути розблокована ця ситуація?

- Сподіваюся, що на цьому пленарному тижні, у вівторок. Принаймні у робочому порядку діалог триває. Також працюємо у комітетах.

- Сподіваємося, що у вівторок роботу Ради все ж таки розблокують. Які найнагальніші питання розглядатимете?

- Держбюджет2010.

- Ваші прогнози щодо головного фінансового документа держави...

- Хоча й ми будемо в опозиції і не будемо за нього голосувати, але певен: з Держбюджетом2010 Україна буде. Втім, прогнозую, що буде дуже багато поправок до нього.

- Ви його читали? Як його оцінюєте?

- Так, маю цей документ, і він мені видається нереальним і нечесним, бо там закладені показники, які не витримає Україна. Ми критикуємо його, але не хочемо руйнувати бюджетний процес. Тому даємо шанс владі його вдосконалити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4181 / 1.59MB / SQL:{query_count}