Земельної мафії не буде?

Прем'єр­міністр України Юлія Тимошенко взялася за декриміналізацію системи видачі актів на землекористування. Під час наради з центральними й регіональними органами Державного комітету із земельних ресурсів і земельного кадастру вона заявила, що уряд розробив спрощений порядок видачі цих актів: тепер замість складної та тривалої процедури "дев'яти кіл пекла" з так званою земельною мафією законним претендентам достатньо буде лише передати пакет документів до місцевої ради, а вже та, своєю чергою, передаватиме їх в територіальне відділення Держкомзему, який в оперативному порядку, до 30 днів, зобов'язаний їх розглянути.

Прем'єр­міністр України Юлія Тимошенко взялася за декриміналізацію системи видачі актів на землекористування. Під час наради з центральними й регіональними органами Державного комітету із земельних ресурсів і земельного кадастру вона заявила, що уряд розробив спрощений порядок видачі цих актів: тепер замість складної та тривалої процедури "дев'яти кіл пекла" з так званою земельною мафією законним претендентам достатньо буде лише передати пакет документів до місцевої ради, а вже та, своєю чергою, передаватиме їх в територіальне відділення Держкомзему, який в оперативному порядку, до 30 днів, зобов'язаний їх розглянути. Крім того, кількість необхідних документів значно скорочено: тепер громадянин повинен надати місцевій раді лише чотири документи: заяву про бажання одержати акт на землю, копію паспорта й ідентифікаційного коду, а також копію рішення, відповідно до якого він має право власності на земельну ділянку.

Зазначимо, що під "земельною мафією" слід розуміти приватні структури, які останні 10 років за відповідні послуги "вибили" з людей близько 13 млрд гривень, при цьому також було витрачено 10 млрд гривень бюджетних коштів.

Принагідно нагадаємо, що всього право на приватизацію земельних ділянок в державі мають 15,5 млн громадян. Це значна частина дорослого населення України, за якими закріплено це конституційне право. Сільські, селищні та міські ради своїми рішеннями дали право володіти цією землею, по суті зафіксували її у власності, 12,4 млн громадян України. Однак такий дозвіл сам по собі ще не є свідченням фактичного права власності на землю. За всі роки приватизації приватної власності тільки одна частина населення, це 6 млн людей, отримали акти на землекористування, ще 6,4 млн людей наразі навіть не уявляють, як підступитися до свого законного права володіння землею на приватних засадах. Річ у тім, що з них майже 5 млн - це люди похилого віку, ветерани війни, пенсіонери, селяни, словом, найменш захищені верстви. А крім шалених тарифів на оформлення цих актів, слід додати ще й повільність процесу - зараз система видає в середньому приблизно 350 тис. актів за рік. Отож, щоб дочекатися своєї черги, більшості з претендентів не вистачило б життя.

Тим шести мільйонам людей, які все ж отримали акти, Юлія Володимирівна присвоїла статус "героїв", мовляв, вони пройшли всі тортури, які тільки можна пройти, а їхньому терпінню, витримці можна лише позаздрити. За її словами, ці акти обійшлися їм у 23 мільярди особистих та бюджетних коштів. І це не враховуючи хабарів, насправді ж - як мінімум в півтора рази більше.

Уряд уже ухвалив рішення щодо фінансування програми безкоштовного оформлення й видачі громадянам актів права власності на землю. Міністерство фінансів на днях повинно перерахувати відповідні кошти, а це 5,954 млрд гривень із нерозподілених коштів стабфонду держбюджету, Держкомзему. Тимошенко також зазначила, що сума, необхідна на втілення цього проекту, значно менша за ту, що досі виставляли приватні підприємства.

Попри критику та численні зауваги, мовляв, виконати такий обсяг роботи за короткий час просто неможливо фізично, команда прем'єр­міністра запевняє, що накреслені плани їм під силу. У разі, якщо уповноважені у цьому особи не навчаться швидко, чітко й ефективно працювати, то можливий варіант збільшення кількості працівників. А якщо вони і в цьому випадку не встигатимуть, то їм можуть за трудовою угодою продовжити робочий день. Якщо не допоможуть і такі методи, тоді доведеться змінювати кадри.

Щоб ще більше викликати довіру до запропонованої програми, пані Тимошенко розказала й про систему контролю, яку започаткувала її команда. Насамперед це контроль за Мінфіном. Обсяг грошей, який потрібен на вересень, вже перерахований Держкомзему. Крім того, відкрито гарячу 100канальну телефонну лінію уряду з цього питання. Її номер 88005073090. Кожен громадянин України в разі необхідності зможе скористатись цим у будьякий день з понеділка до суботи від 8.00 до 21.00 год.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4161 / 1.58MB / SQL:{query_count}