Повноліття – час підбивати підсумки, а особливо, коли мова про державу. Сьогодні ще не всі негаразди подолані, не всі проблеми обговорюються, ще чимало тем активно "обігруються" у рутині кон'юнктурних інтересів. Однак свою державостійкість Україна вже довела тим, що вісімнадцять років поспіль торує шлях від географічної до власної політичної ніші у світі. Які прорахунки та які здобутки можемо пригадати за цей період, які проблеми на часі стоять ребром, – це "Пошта" з'ясовувала у лідерів фракцій Львівської міської ради.
Мирослава Бичишин,
заступник голови фракції БЮТ:
– Хочу привітати всіх львів’ян із Днем Незалежності. І попри негаразди, що є зараз в нашій країні, ми повинні відчувати це свято у серці. Навіть оглядаючи останні новини, приємно помічати, що Україна починає виходити із економічної кризи. Це вказує і на те, що ми перейшли її найгірший етап. Приємно, що в цей святковий момент можемо помітити, як Україна просувається вперед. Однак ми повинні бути свідомими, що не потрібно критикувати всіх навколо, а варто починати насамперед із себе, слідкувати за тією роботою, яку виконуємо самі, дотримуватись тих зобов’язань, які взяли на себе, думати про те, що кожен з нас може запропонувати державі. Коли ми почнемо це усвідомлювати, тоді будемо сильні, тобто, коли будемо відчувати єдність, то зможемо подолати будьякі кризи. Ми, українці, – дуже працьовитий і мудрий народ, тому, впевнена, що знайдемо вихід із будьякої несприятливої ситуації.
Володимир Гірняк,
фракція УНП:
- Цими днями ми святкуємо
18ту річницю нашої незалежності. Це означає, що цього року наша держава стала повнолітньою. Було дуже багато проблем, дуже багато, можливо, й неправильних кроків, але ми дійшли. Дійшли, незважаючи на штучні перепони з боку нашого північного сусіда, який сьогодні у нас вчиться, незважаючи на той безлад, який є зараз у нашому парламенті, що не відображає ріст українського суспільства... Я є абсолютним оптимістом і переконаний, що наша держава існуватиме багатобагато років, що вона з часом увіллється в європейську спільноту і мешканці нашої країни будуть жити за європейськими стандартами. І я переконаний, що цей час не за горами.
Василь Павлюк,
голова фракції ВО "Свобода":
- Дуже важливо, що наша держава, незважаючи на нелегкі роки, здобула незалежність. Те, що ми, на жаль, протягом багатьох років не мали добрих керівників та гідних провідників, - це вже інше питання. Загалом же, День Незалежності є великим святом для нас. Однак сьогодні ще не всі хвороби суспільства ми розуміємо і ще не кожен у нас сприймає цей день зі святістю та величністю. Тому в нас ще немало роботи. Я бажаю, щоби кожен українець, якщо він справжній українець, згадував про це не тільки у часи власних проблем, а щоб він весь час жив із Україною в серці та душі. Тільки тоді кожен з нас зрозуміє, яке велике щастя - мати таку державу.
Василь Трач,
голова фракції НСНУ:
– Минуло вісімнадцять років із моменту здобуття незалежності. І якщо розглядати цей період через призму людського життя, то ми пройшли вагомий відтинок часу, але зрозуміло, що для історії це – невеликий етап розвитку суспільства. Тому хотілося б якомога конструктивніше його розглядати. Які ж підсумки за цей час можемо зробити? Найважливіше – це те, що здійснено для розбудови своєї державності: створення власної армії та органів безпеки, тобто внутрішніх інститутів влади. Крім того, ми почали більше звертати увагу на розвиток духовності суспільства, культури та мови. Хоча, на мою думку, ці процеси відбуваються не дуже активно. Окрім того, у політичній боротьбі між собою ми забули про інтереси держави, якщо поглянемо на процес становлення інших держав, то помітимо, що там, незважаючи на міжусобну політичну боротьбу, у підсумку завжди перемагали державні інтереси. Ми ж починаємо не звертати уваги на людей, тому й інтереси держави відходять на фонове місце. Ми “забули”, що треба розробляти не лише політичні реформи, а також і суспільні, економічні. Це насамперед стосується реструктуризації промисловості та змін у житловокомунальній сфері. Але через боротьбу за владу “забуваємо”, а точніше не хочемо підходити до цих проблем, бо вони є не дуже популярними у суспільстві. Хотілося б, щоб у тій життєвій рутині та постійній роботі ми приділяли більше уваги духовному зростанню суспільства та моральному вихованню людини.
– Дорогі львів’яни! Від імені фракції ПРП у Львівській міській раді щиро вітаю вас із Днем Незалежності України! За 18 років самостійності українська нація неодноразово доводила цілому світові свою здатність відстояти власні інтереси. Звичайно, чимало проблем нам потрібно вирішити як у країні загалом, так і конкретно в місті Львові. Фракція ПРП виступила з ініціативою у якомога коротший термін позбавити львів’ян залежності від російського газу, і цей процес вже започатковано. У місті є також багато позитивних зрушень у напрямку унезалежнення будинків від ЖЕКів, львів’яни є свідками ремонтів доріг. З приємністю можу сказати, що фракція ПРП таки добилась того, щоби цьогорічна реконструкція міських шляхів відбувалась строго за правилами, згідно з проектнокошторисною документацією. Серед прорахунків діяльності ЛМР можна згадати і прийняття “роздутого” бюджету міста, і перипетії навколо підготовки до Євро2012. На жаль, недоліків у житті Львова чимало, однак переконаний, що всі разом ми подолаємо проблеми як міського, так і загальнодержавного масштабу. Від щирого серця зичу вам, львів’яни, та всім українцям здоров’я, щастя, добра, достатку. Бажаю вам наснаги в усіх ваших справах, і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання. Зі святом вас!
Петро Адамик,
голова фракції ГП “ПОРА”:
– Вважаю, що після падіння СРСР незалежність нам дісталася надто легко, малою кров’ю. І через це наш політикум, напевно, недооцінює цю незалежність. Україна, як дитина, а тому всі хвороби незрілого віку, на жаль, присутні у нашій державі. Біда в тому, що половина нашого політикуму – це “хохли”, які готові прислуговувати Росії, що ми й побачили після заяви Дмітрія Мєдвєдєва. Вважаю, що для збереження власної незалежності потребуємо серйозних структурних реформ: від судочинства і до повної заміни колись комуністичних, а тепер “демократичних” лідерів, які досі присутні в нашому політикумі. Я сподіваюсь, що на майбутніх виборах люди змінять ситуацію. На жаль, на сьогодні дуже мало людей у нашій країні приймають рішення і несуть за ці рішення відповідальність. Не зрозуміло, хто в цій країні за які сфери відповідає. Але приємно, що ми стоїмо на шляху до демократії. Тому великим здобутком вважаю Майдан. День Незалежності – це велике свято для країни, це день народження України. І мені приємно, що справа моїх дідів дійшла до завершення. Сьогодні ми стоїмо на порозі дуже великих реформ і тільки таким чином здатні зберегти свою незалежність і повагу у світі.