Президент загрався зі своїми повноваженнями

Володимир Пилипенко, народний депутат, про нелегітимність Конституційного Суду

Володимир Пилипенко, народний депутат, про нелегітимність Конституційного Суду

ісля поновлення апеляційним судом Києва Сюзани Станік на посаді судді Конституційного Суду, легітимність самого КС є під великим сумнівом. Адже таким чином у Конституційному Суді стало 19 суддів, тоді як за Конституцією він має складатися з 18 суддів. Про це заявив у понеділок депутат від БЮТ Андрій Портнов в ефірі "5 каналу". За детальнішими роз'ясненнями щодо цієї колізії ми звернулися до Андрія Пилипенка - народного депутата від БЮТ та юриста.

- Що робити в ситуації, коли найвищий суд в державі - Конституційний - втратив легітимність?

- Я б хотів порадити громадянам не рівнятися на Президента і свою правову культуру все ж вдосконалювати. Ситуація, яка склалася, - це наслідок знущання Президента над нормами законодавства. Саме через те, що він, в обхід своїх повноважень, направо і наліво звільняв і призначав суддів Конституційного Суду, тому зараз у нас КС має на одного суддю більше.

- Можливо, Президента підставили із рішенням про звільнення Станік?

- Президента не підставляють, він сам підписує укази. Ющенко діяв при повній свідомості, адже немає вис­новків лікарів про те, що він не відповідає за свої дії. Просто Президент загрався зі своїми повноваженнями.

- Куди має звертатися пересічний українець, якщо КС є нелегітимним?

- Суд як орган у нас існує, тому громадяни можуть за тлумаченнями конституційних норм надалі звертатися до КС.

Я думаю, що ця ситуація повинна бути виправлена також Президентом, тобто замість Станік звільнити когось іншого, хто був призначений на її місце.

- А що буде з тими поданнями, які тепер лежать в КС?

- Я як юрист бачу дуже небезпечну тенденцію в діяльності КС. Склалося таке враження, що Конституційний Суд трохи відривається від правової системи, яка існує в державі. Зверніть увагу, нещодавно він без видимих на те причин визнав неконституційним закон про самого себе. Пригадуєте, нещодавно ВР ухвалила зміни до закону про КС з приводу недопущення зловживань при реалізації права на конституційне подання. Так от, КС, порушуючи всі мислимі та немислимі терміни (подання громадян часом розглядаються роками), він за один місяць сам собі встановив, як йому діяти, визнавши закон неконституційним з формальних підстав (через те, що він був опублікований не під тою датою). Тому є норма, яка передбачає звернення громадян та інших суб'єктів у КС. Її наразі не можна нехтувати, хоча загалом ситуація із КС зараз складна

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4610 / 1.55MB / SQL:{query_count}