Байден обнадіює

Учора ввечері розпочався офіційний візит другої особи Америки до Києва

Учора ввечері розпочався офіційний візит другої особи Америки до Києва

Тло приїзду Джозефа Байдена, віце-президента США, доволі суперечливе. Після зустрічі у Москві президентів Обами та Мєдвєдєва у світі почали говорити про те, що Вашингтон надає перевагу нормальним стосункам із Москвою, натомість офіруючи підтримкою демократій на теренах колишнього СРСР, зокрема в Україні та Грузії. Однак радник віце-президента з питань національної безпеки Тоні Блінкен на телеконференції для журналістів напередодні приїзду Байдена до української столиці заявив, що цей візит є не візитом ввічливості, а важливим кроком зовнішньої політики США. "Сполучені Штати високо цінують партнерство з Україною і Грузією, тож головна мета подорожі - зміцнити ці партнерства конкретними заходами... Це відповідає нашим інтересам - допомогти Україні й Грузії стати найефективнішими нашими партнерами, з прозорими демократичними та економічними інститутами, з активним громадянським суспільством, з модерними збройними силами", - сказав Блінкен, інформує "Радіо Свобода". Він наголосив, що "це партнерство не завдає шкоди жодним іншим країнам, а корисне буде всім".

Експерти наголошують також на вдалому виборі кандидатури візитера після "миротворчих розмов" Обами у Кремлі. Кандидатура Джозефа Байдена для виконання цієї місії виглядає чи не найбільш оптимальною. Його називають "яструбом Обами". Коли перед виборчою кампанією підбирали кандидатуру віце-президента для нового лідера США, оглядачі відзначали, що вона є вдалою саме за принципом "злого слідчого". Року 2002-го сенатор Байден підтримав резолюцію про військову інтервенцію в Ірак. У 1997 році саме політика глави міжнародного комітету Сенату Байдена стосовно Югославії відіграла велику роль в ухваленні жорстких рішень президентом Білом Клінтоном. Байден першим назвав Слободана Мілошевіча військовим злочинцем, також він запропонував озброїти мусульман-боснійців, розпочати розслідування військових злочинів югославського керівництва й потім був активним прихильником повітряних ударів по Сербії.

Байден зарекомендував себе як багаторічний жорсткий критик російської політики. Після вторгнення до Південної Осетії сенатор Байден виступив із критичною заявою проти Росії, а потім першим з американських законодавців побував з візитом у Грузії, де зустрівся з Міхаїлом Саакашвілі.

Про серйозність українських намірів "правої руки" Барака Обами свідчить і програма його перебування у Києві. Сьогодні віце-президент США зустрінеться із українським керівництвом, зокрема, із Президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, спікером парламенту Володимиром Литвином. Особливим пунктом програми, на думку спостерігачів, є бажання Байдена поговорити із депутатом від НУ-НС, одним із кандидатів у Президенти Арсенієм Яценюком.

Завтра віце-президент Байден виступить у Торговельній палаті на тему американсько-українських відносин, а також має зустрітися з представниками громадських і неурядових організацій.

"Нещодавно держсекретар Гілларі Клінтон говорила про багатопартнерський світ, що ми його прагнемо збудувати. Адже США не шукають жодних сфер впливу чи домінування в якомусь окремому регіоні. Ми прагнемо мати надійних партнерів, які допоможуть нам вирішувати проблеми, що виникають", - заявив напередодні візиту до Києва радник віце-президента США Тоні Блінкен. Після відвідин Києва Джо Байден поїде до Тбілісі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4425 / 1.56MB / SQL:{query_count}