У раді відбулася змова

Людмила Козак, екс­заступник голови Львівської обласної ради, лідер фракції БЮТ, про своє звільнення, його наслідки та бажання працювати на благо громади

Людмила Козак, екс­заступник голови Львівської обласної ради, лідер фракції БЮТ, про своє звільнення, його наслідки та бажання працювати на благо громади

Звільнення Людмили Козак з посади заступника голови обласної ради є проекцією політичних подій у столиці. Жодної користі, крім політичної, з цього рішення немає. Утім, зважаючи на майбутні вибори, політика бере гору над здоровим глуздом.

- Звільнення стало для Вас несподіванкою?

- Для мене звільнення не було несподіванкою. Результати голосування 29 квітня, коли мене висували на першого заступника голови облради, засвідчили, що порушені всі попередні домовленості. Тоді я зрозуміла, що це вже все, вони не зупиняться на цьому, і наступним кроком буде звільнення. У червні я взяла відпустку, і ми разом з депутатом Ярославом Грибальським, з яким працюємо у спільному проекті інклюзивної освіти, відвідали Канаду. Ми вивчали канадський досвід освіти для неповносправних, їхнє життя у суспільстві, соціалізація. На одному засіданні я тоді сказала пророчі слова: коли мене звільнять з посади заступника голови обласної ради, я працюватиму в громадській організації, яку очолює Ярослав Грибальський, працюватиму з інвалідами і намагатимусь втілити у життя те, що побачила у штаті Манітоба. Але не думала, що звільнення відбудеться саме так.

- Що Ви маєте на увазі?

- У порядку денному не було питання звільнення заступника голови.

- Чи Ви маєте намір оскаржувати це в суді?

- Ні, однозначно я не планую оскаржувати своє звільнення. У суді ми оскаржуватимемо незаконне приведення до присяги члена УНП Михайла Бакая, адже засідання обласної ТВК відбулося, коли не було необхідного кворуму (звільнення Людмили Козак було проголосоване за участю Михайла Бакая - депутата, якого привели до присяги замість виключеної Галини Юрків - "Пошта").

- У четвер у Львові була лідер БЮТ Юлія Тимошенко. Ви мали з нею розмову з приводу свого звільнення?

- Ні. Юлія Тимошенко розмовляла з Іваном Деньковичем, головою ЛОО ВО "Батьківщина". Юлія Володимирівна сказала йому, а потім і в ефірі телебачення, що БЮТ не має права іти в опозицію на Львівщині. І ми мусимо взяти це до уваги. Звичайно, після звільнення мій виступ з трибуни був дещо емоційний, це нормально - я людина пристрасна. Але ж не можна так робити, не можна так грубо порушувати закон. Коли я сказала з трибуни про те, що ми йдемо в опозицію, це не означало, що ми йдемо в опозицію до влади у цілому - наш лідер партії є прем'єр­міністром. Ми йдемо в опозицію до керівництва обласної ради, яке своїми діями спричинило до такої ситуації, до того, що відбулася така змова. Змова проти фракції Блоку Юлії Тимошенко. Тому що не було оголошено якихось принципових незгод з нашою роботою у раді. Якщо у той момент коли "Наша Україна" розірвала угоду з БЮТ, після відправки у відставку міністра закордонних справ, виступи депутатів теж були емоційними, але вони пробували принаймні загорнути своє рішення у якусь обгортку з несправедливих звинувачень.

У випадку з моїм звільненням жодної обгортки не було - просто хотіли представника БЮТ усунути з посади. При цьому було сказано, що ми особисто проти Людмили Козак нічого не маємо. Цим чітко було продемонстровано, що ті політичні сили, які сьогодні на Львівщині мають низький рейтинг, об'єдналися проти тої політичної сили, яка впевнено крокує до президентських виборів. Політичні події у Києві, як луна відбиваються тут, на місцях. Ми це розуміємо. Багатьом політикам не подобається, що згідно з останніми соціологічними дослідженнями БЮТ має у Львівській області найвищий рейтинг. Тому робиться все, аби налаштувати громадську думку проти БЮТ. Коли я прийшла на сесію, відразу побачила депутата Богдана Буцу, якого бачила лише раз - при обранні голови обласної ради. І мене здивувало, чому заступник міністра оборони сьогодні приїхав на сесію? Я зрозуміла, що буде питання, яке потребуватиме персонального голосу кожного депутата. Так воно й сталося. До цього питання готувалися прискіпливо, рахували кожен голос. Їм необхідно було показати, що вони можуть утворити ситуативну більшість і виступити проти БЮТ.

- Які наслідки матиме Ваше звільнення?

- Наслідків для мене особисто жодних не може бути. Думаю, що і для голови обласної ради, і для тих, хто за ним стоїть, я була просто незручним партнером. Хоча, коли мене обрали на посаду заступника, я сказала "Мирославе Петровичу, я йду працювати у вашу команду". Думала, що у нас буде єдина команда. Ми мали підписану угоду про співпрацю в раді... Але тепер, замислюючись над тим, чим я була незручна, вважаю, що насамперед тим, що не була бізнесменом. Я ні до кого не підходила і не проводила кулуарних домовленостей про шмат землі, чи майна, чи про кадрове питання. Це підтвердить будьякий депутат обласної ради - я ні в кого нічого не просила. А в нас звикли, напевне, працювати за принципом: "Я - тобі, ти - мені". Я просто виконувала свою роботу відповідно до функціональних обов'язків. А у політичних питаннях керувалася лише тими рекомендаціями, які мені давала партійна організація.

А для фракції моє звільнення, думаю, є болісним. Адже наша фракція - найбільша в обласній раді! І, звичайно, за всіма цивілізованими і демократичними правилами ми мали і маємо право на посаду заступника голови обласної ради. Але фракція Блоку Юлії Тимошенко вміє тримати удар, і такі речі нас тільки загартовують.

- Робота обласної ради, її прозорість, публічність після Вашого звільнення якось зміниться?

- Думаю, що так. Мушу сказати, що, коли була заступником і виконувала обов'язки голови, мене дивувало, наприклад, чому пошта так пізно надходить до мене, коли лист зареєстрований учора, а мені на стіл потрапив лише сьогодні ввечері. Думаю, що всю пошту давали оглядати голові, а потім вже мені те, що вважали за потрібне.

- Питання про заступників - наскільки швидко будуть зайняті вакантні крісла?

- Дуже скоро це питання буде вирішене. Наступного дня після мого звільнення у голови ради проводилися наради з керівниками усіх фракцій, крім БЮТ. Напевно, там йшлося про розподіл посад. Хоча на сесії голова повідомив, що починає консультації з усіма керівниками фракцій, але мене не запрошували. Голові незручно бути без заступників - йде літній період і він захоче піти у відпустку. Треба, аби хтось виконував обов'язки голови. Ми завжди відкриті для діалогу, для співпраці у будьякому форматі. Для нас головне працювати на користь громади. Я вважаю, що в обласній раді немає бути заполітизованості, а політичні розбірки не сприяють консолідації і плідній праці.

Якщо проаналізувати роботу нашої каденції, то ми дуже плідно працювали. Ухвалено багато рішень і прийнято більшістю обласної ради. У вівторок я на раді фракції запропоную звернутися до всіх фракцій щодо співпраці. Думаю, депутати мене підтримають. Ми відкриті до переговорів, ми жодного разу не порушили домовленостей. І не ми першими вийшли з коаліції, а "Наша Україна". Сьогодні нам треба працювати - підписана регіо­нальна угода з урядом, відбувається підготовка до Євро­2012. І ми будемо над цим працювати. Фракція БЮТ єдина в облраді, депутати якої закріплені за регіонами. Сьогодні питання закріплення депутатів стоїть на порядку денному наступної сесії, а у нас таке закріплення відбулося ще у квітні 2006 року. Тому ми будемо працювати. Але для прийняття рішень нам необхідна більшість в обласній раді. Поки що її немає, є лише кулуарна більшість, а це - змова фракцій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 1.62MB / SQL:{query_count}