Поза коаліцією

Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради, фракція блоку "Народний союз "Наша Україна", про з'їзд партії та вихід з коаліції

Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради, фракція блоку "Народний союз "Наша Україна", про з'їзд партії та вихід з коаліції

Суботній з'їзд пропрезидентської партії стане темою номер один цього тижня. Від рішень, прийнятих на зібранні "нашоукраїнців", залежатиме доля партії. Відтак очікується, що вони будуть достатньо різкі. Про це "Пошті" розповів делегат з'їзду Олесь Старовойт.

- Які питання будуть порушені на з'їзді партії?

- Це передусім питання виборів нової ради партії, яка, швидше за все, буде менша за кількістю, але кращої якості. Це перше питання. Ще одне питання, яке є дуже важливим, це вироблення подальшої політичної стратегії, як довготермінової, так короткотермінової для партії "Народний союз "Наша Україна". Також будуть певні технічні питання, зокрема зміни до статуту партії.

Можливо, буде змінена назва партії - йдеться про те, щоб забрати слова "Народний союз", а залишити лише партія "Наша Україна". Однак це ще дискутується.

- Чи буде підніматися питання підтримки висунення кандидатури Віктора Ющенка на майбутніх президентських виборах?

- Це питання може бути, але я думаю, що воно звучатиме інакше. Тому що сьогодні ще не можна висувати кандидатів, оскільки офіційно не почалася виборча кампанія. Очевидно, що партія буде рекомендувати Віктору Андрійовичу Ющенку висуватися у Президенти і буде його підтримувати, як свого лідера на виборах.

- Сьогодні багато членів вашої партії говорять про те, що з'їзд ухвалить рішення про вихід фракції НУНС з коаліції БЮТ та Блоку Литвина, а також відкликання міністрів, які працюють в уряді за квотою Президента. Ви вважаєте це можливим? Які наслідки матимуть такі рішення?

- Думаю, що це питання буде поставлене. Це одна з вимог Львівської обласної організації. Насправді "Наша Україна" вже давно перебуває поза коаліцією. Навіть ті депутати, що підписали коаліційну угоду між БЮТ, НУНС і Блоком Литвина, фактично не беруть участі у роботі коаліції. Де­факто вже давно діє коаліція між БЮТ та Партією регіонів. І рішення приймаються не в коаліції НУНС, БЮТ і БЛ, а швидше у переговорах очільників БЮТ і Партії регіонів. Це треба просто визнати, і ми будемо ставити питання про вихід з коаліції. Можливо, буде стояти питання про відкликання наших міністрів.

Відкликання депутатів з коаліції фактично жодних наслідків за собою не матиме. Тому що, коли з коаліції вийдуть члени НСНУ, то там ще залишиться достатньо депутатів, щоб більшість існувала. Хоча хотілося б, щоб закріпилася та коаліція, яка є - БЮТ та ПР. А якщо такої коаліції не буде проголошено, то парламент піде на перевибори.

Що ж до міністрів, то тут знову ж таки наслідків не буде, бо це три міністри. І квота у Кабінеті Міністрів залишиться. Насправді уряд не працює як уряд, рішення приймаються одноосібно прем'єр­міністром, у кращому випадку, за участю віцепрем'єр­міністра Олександра Турчинова. Після цього всіх міністрів просто ставлять перед фактом. Працювати у таких умовах украй важко. Тому ми рекомендуватимемо нашим міністрам вийти з уряду.

- Виглядає на те, що НСНУ такими методами просто домагається дочасних виборів до парламенту ще до президентських виборів.

- Для країни це був би оптимальний варіант. Це моя особиста думка, щоб парламентські вибори відбулися ще до президентських і щоб прийшов ефективніший парламент. Було б добре, якби цей парламент знайшов у собі мужність і ухвалив нове виборче законодавство. Пропорційна виборча система неефективно себе показала. Найкращий варіант виборчої системи - це пропор­ційна, але з відкритими списками. Врешті, повернення до змішаної системи дасть можливість створити ефективний парламент, який зможе діяти ефективно, публічно й прозоро, а не підкилимно, як зараз.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4499 / 1.57MB / SQL:{query_count}