Кради, поки при владі

Україна у списку країн з найвищим рівнем корупції у світі

Україна у списку країн з найвищим рівнем корупції у світі

Після кількох років ледь помітного прогресу Україна знову увійшла до списку країн з найвищим рівнем корупції.

Як свідчать дані Держкомстату України, торік до судів було скеровано 6,2 тис. протоколів про корупційні дії урядовців, з них тільки в семи випадках правоохоронці порушили кримінальні справи. В результаті жоден "підозрілий" держслужбовець не позбувся свого місця.

Тим часом за підсумками минулого року Україна опинилася серед найбільш схильних до корупції держав. Це дані міжнародної організації "Transparency International" (TI), яка оцінювала 180 країн. Що вище місце у списку, то нижчий рівень корупції. Україна показала найгірший результат серед нових незалежних держав, зайнявши 134те місце.

Після деякого поліпшення ситуації - країна піднялася в рейтингу TI зі 122го місця 2004 року на 99те 2006го - Україна два роки тому сповзла на 118ту сходинку, розділивши її з Беніном, Малаві і Малі. Минулого року піке тривало, і тепер наша держава скотилася до рівня Ліберії і Нікарагуа.

Щоб подолати корупцію, керівник сумісного проекту України і Ради Європи UPAC з протидії корупції Роман Шлапак радить добирати на держслужбу за конкурсом, а хабарників звільняти без права обіймати подібну посаду в майбутньому, як це прийнято в Німеччині.

Утім експерти роблять цікавий висновок - вони заявляють, що українці не готові жити без корупції. "У людей звичка все вирішувати через знайомих на всіх рівнях. За гроші. А якщо не за гроші, то за великі гроші. А якщо не за великі гроші, то за дуже великі гроші", - вважає член парламентського комітету з боротьби з оргзлочинністю і корупцією Олександр Рябек.

За даними проекту "Гідна Україна", що реалізується за підтримки агентства США з міжнародного розвитку, в 2009 році загальний рівень корупції в Україні хоч і залишається високим, проте зменшився на 5% порівняно з 2007м.

За два останні роки найбільше скорочення вимагання хабарів зафіксовано під час контактів з органами призову на військову службу (з 32% до 20%), отримання соціальних виплат (з 7% до 3%) та державними медичними закладами (з 65% до 63%).

Лідерами ж у вимаганні хабарів, як свідчать результати дослідження 2009 р., є державні медичні установи (63%), заклади середньої освіти (60%), міліція (46%) і ДАІ (40%), ВНЗ (44%) та установи отримання державного житла (40%).

Крім того, більшість українців вважає, що подолання корупції насамперед залежить від Президента. 48,8% опитаних переконані у тому, що корупцію може подолати Верховна Рада, 44,2% - прем'єр­міністр і Кабінет Міністрів, 31,7% - міліція й прокуратура. Такими є дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4991 / 1.55MB / SQL:{query_count}