Європа схвалила Конституцію Ющенка

А вдома у ній знайшли багато граматичних помилок

А вдома у ній знайшли багато граматичних помилок

Венеціанська комісія дала позитивну оцінку законопроекту щодо змін до чинної Конституції, який підготував Президент Віктор Ющенко.

"За весь час незалежності, по суті, вперше Венеціанська комісія позитивно висловилася щодо подібного законопроекту. Комісія визнала проект Конституції, внесений Віктором Ющенком, таким, що відповідає європейським стандартам. Навіть більше, в ході обговорення було відзначено, що це найкращий з тих проектів Конституції, які надходили на розгляд Венеціанської комісії від України", - повідомив міністр юстиції Микола Оніщук.

Комісія відзначила, що передбачена в законопроекті роль прокуратури збігається з європейською правовою доктриною. Наголошується також, що організація і основні положення судової влади, зокрема, в питанні формування Вищої ради юстиції, в яку вісім членів пропонується призначати з'їзду суддів і по чотири - Президентові і верхній палаті парламенту, теж відповідає стандартам у цій сфері. Венеціанська комісія вважає позитивною пропозицію перейти до безстрокового призначення суддів без першого, так званого випробувального, призначення на п'ятирічний термін. Комісія відзначила важливий крок до зміцнення місцевої самоврядності і децентралізації організації влади в Україні.

Водночас міністр додав, що висновок Комісії не остаточний. "Комісія висловила свою точку зору, що документ дає відповідь на основні проблеми, які накопичилися в організації влади України", - сказав Микола Оніщук.

Тим часом голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що у законопроекті, який пропонує Президент, є чимало помилок, у тому числі й граматичних, тому він потребує ґрунтовного доопрацювання: "Цей документ викликає багато питань, як за змістом, так і з точки зору - я вживатиму таке слово - охайності його підготовки. Що стосується висновку Венеціанської комісії, коли ми його одержимо, тоді, очевидно, можна буде розглядати це питання в комплексі. Сподіватимемося, що цей документ у Верховну Раду України поступить".

"Річ у тому, що з погляду охайності, я маю на увазі граматику, то один з філологів, вчитель за професією, червоним олівцем пройшовся по цьому проекту і потім передав його мені. Він (проект) був увесь червоний. Це, до речі, до питання про якість роботи, тому що у нас довго запрягають, а потім в останній день починають їхати. І різні розділи, які готувалися різними людьми, потім механічно об'єднуються в єдине ціле, а звідси й одержуємо відповідну кондицію документа", - сказав голова ВРУ.

Президент вніс до парламенту свій законопроект змін до Конституції
31 березня. У змінах Віктор Ющенко пропонує створити двопалатний парламент: чисельність палати депутатів - 300 осіб, які обираються на 4 роки. До складу сенату входять по 3 сенатори, які обираються на 6 років у Криму, кожній області, Києві, а також в общинах, які за статусом прирівняні до області.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5564 / 1.55MB / SQL:{query_count}