Кружляння навколо коаліції

Якщо коаліцію БЮТ та Пар­тії регіонів буде створено, то одночасних виборів Президента України та Верховної Ради не буде. Заступник голови Секретаріату Президента, представник глави держави у Верховній Раді Ігор Попов заперечив підготовку указів про відставку Віктора Ющенка і розпуск парламенту, та призначення позачергових виборів Ради і Президента у разі створення нової більшості.

Якщо коаліцію БЮТ та Пар­тії регіонів буде створено, то одночасних виборів Президента України та Верховної Ради не буде. Заступник голови Секретаріату Президента, представник глави держави у Верховній Раді Ігор Попов заперечив підготовку указів про відставку Віктора Ющенка і розпуск парламенту, та призначення позачергових виборів Ради і Президента у разі створення нової більшості.

"Я хочу спростувати ті чутки, які з'явилися вчора (2 червня), про нібито існування двох указів про те, що Президент подаватиме у відставку, якщо з'явиться нова коаліція", - сказав він. Ігор Попов наголошує, що сьогодні існує загроза конституційному ладу країни, тому Віктор Ющенко мусить далі виконувати обов'язки Президента.

Тим часом широку коаліцію стали називати дещо по-іншому. До прикладу, у парламенті БЮТ та Партія регіонів ненав'­язливо пропонують іншим фракціям приєднатися до них.

"Шановні друзі, заспокойтеся. Не узурпацію БЮТ і його лідер Тимошенко замислили, а нарешті спільними зусиллями політичних сил та органів влади усіх рівнів навести порядок у країні і впевнено будувати велике майбутнє. Приєднуйтеся і не бійтеся", - заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

Однак спільне велике майбутнє виявилося не надто привабливим для інших фракції. Так, у НУНС намагаються зібрати докупи рештки розбитої фракції. Цю роль узяв на себе Віктор Ющенко, який провів консультації з депутатами своєї фракції.

"Я веду сьогодні переговори, щоб консолідувати фракцію "Наша Україна - Народна самооборона". Спочатку ми поставили м'які цілі - консолідуймося для того, щоб просто не допустити розвитку такого сценарію через конституційний заколот, а потім формуватимемо вже більш основоположні речі", - сказав Президент. Він також зазначив, що хотів би звернутися до депутатів і НУНС, і БЮТ. "Ще є час вийти з цієї ганьби всім, хто туди зайшов", - сказав Президент. При цьому він висловив надію, що в БЮТ є частка людей, яка не хоче брати участі в тому, що сьогодні планують БЮТ і Партія регіонів.

"Я стояла і стою на позиціях повного об'єднання всіх політичних сил і досягнення ефективного результату для України", - заперечує Президентові прем'єр-міністр.

"Мова йде про те, як розділити країну до 2015-го, а потім 2020 року на двох, я б навіть сказав, на дві політичні сили, на двох гравців, на двох людей, які можуть через маніпуляції, через відповідні привілеї, яких вони набувають, поховати національну демократію, по су­ті поховати європейський вибір, і все, що з цим пов'язано", - зауважив Ющенко в інтерв'ю УНІАН.

"Я пробую зараз підбирати слова, але мова йде про державний переворот. І єдиний спосіб, який це може зупинити, і єдине, чого бояться автори такої "модернізації" України, це самого виборця", - прокоментував Віктор Ющенко ініціативу щодо створення коаліції.

Член фракції Блоку Литвина, яку, до речі, також розглядають як одного з членів нової коаліції, Олег Зарубінський сумнівається в тому, що переформатування коаліції відбудеться цього пленарного тижня. "Я не думаю, що в межах завтрашнього і післязавтрашнього робочого дня щось таке буде екстраординарне у Верховній Раді", - зазначив Зарубінський. На його думку, депутати скористаються наступним непленарним тижнем для того, щоб продовжити консультації щодо переформатування коаліції.

"Мені чомусь здається, що буде зроблений додатковий тайм-аут, зважаючи на те, що наступний тиждень не пленарний і консультації будуть ще пролонговані", - сказав Зару­бінський.

Про те, чим займеться Верховна Рада наступного пленарного тижня, 16 - 19 червня, розповів спікер Володимир Литвин. За його словами, депутати планують розглянути президентський проект закону про внесення змін до Конституції. "Що стосується пропозицій Президента щодо потреби розгляду проекту закону про внесення змін до Конституції, погоджувальна рада пропонує повернутися до цього питання наступного пленарного тижня", - сказав Володимир Литвин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5991 / 1.57MB / SQL:{query_count}