Мобілізація кандидатів

Кожен день, який наближає Україну до виборів Президента, збільшує кількість кандидатів на головну посаду в державі. Реальні і технічні, з шансами і без них - усі намагаються схилити на свій бік якомога більше виборців.

vybor.jpg 

Кожен день, який наближає Україну до виборів Президента, збільшує кількість кандидатів на головну посаду в державі. Реальні і технічні, з шансами і без них - усі намагаються схилити на свій бік якомога більше виборців.

Сьогодні про своє бажання стати Президентом вже заявили близько десятка політиків, серед яких і перші особи країни, і традиційні аутсайдери. Список відкритий і неодмінно буде поповнений ще не одним десятком прізвищ. Потенційними кандидатами можна назвати лідера КПУ Петра Симоненка, нардепа Анатолія Кінаха, лідера ПСПУ Наталію Вітренко, нардепа від НУНС і екс-міністра оборони Анатолія Гриценка. Не виключено, що претендуватимуть на пост Президента й депутат цієї ж фракції В'ячеслав Кириленко, й міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, якщо не підтримають Юлії Тимошенко у перегонах.

Тимошенко  - кандидат від влади

Юлії Тимошенко як кандидатові у Президенти найлегше. Вона - чинний прем'єр і доля країни та громадян у її руках. Від успішності її дій напряму залежить успіх її президентської кампанії, про участь у якій вона неодноразово заявляла.

Інна Богословська - рояль у кущах

Про свої президентські амбіції цього тижня заявила одна з найревніших апологетів Партії регіонів і прихильниця радикальної лінії Інна Богословська. Разом із намірами брати участь у президентській кампанії вона повідомила про вихід із партії.

"Я виходжу з Партії регіонів і оголошую про свій намір перемогти на президентських виборах 2010 року в Україні. Я розпочинаю боротьбу, щоб стати Президентом України з метою забезпечити у державі роботу, порядок і віру", - йдеться в заяві.

Цими словами вона оприлюднила чи не всю свою перед­виборну програму, яка рясніла заяложеними штампами і клі­ше про очищення влади, роз­виток внутрішнього ринку, створення робочих місць тощо.

Витівці своєї екс-колеги зовсім не здивувався лідер ПР Віктор Янукович. "Останнім часом Інна Германівна неодноразово висловлювала такі думки. Це її право, яким вона скористалася, будучи членом партії, де панує реальна, а не показна демократія, - каже Віктор Янукович. - Інша річ, чому вона зробила це саме тепер, коли перед ПР стоїть завдання максимально об'єднувати сили для боротьби з кризою. Цілі, про які заявила Богословська у своїй заяві, пов­ніс­тю збігаються з програмою Партії регіонів. Рішення вийти з Партії регіонів, очевидно, продиктоване іншими мотивами. Наприклад, спробою діяти більш радикально, до чого Інна Германівна неодноразово закликала нашу політичну силу". Сам Віктор Янукович поки що офіційно не повідомив про свої наміри піти на вибори.

Експерти вже заявили, що Інна Богословська на виборах гратиме на електоральному полі Віктора Януковича.

Арсеній Яценюк - нарешті повнолітній

Арсенію Петровичу вже виповнилося 35 років, а отже, він, згідно з Конституцією, вже має право очолити державу. "Я не беру участі у виборах, я іду на них перемагати", - впевнено заявив Арсеній Яценюк. Водночас він заявив про бажання створити політичну силу на базі громадської організації "Фронт змін". Арсеній Яценюк зазначив, що відрізнятиметься від інших кандидатів у Президенти насамперед тим, що: "Росія не буде ворогом, не буде ви­значатися тільки один вектор українського зростання". "Не буде людей, які з бізнесу увійшли в політику і там фактично створили політичний бізнес, а ще - не будуть даватися обіцянки, які неможливо виконати", - додав він. Політологи і соціологи називають Арcенія Яценюка фаворитом президентських перегонів і наступником Віктора Ющенка. Політик не сходить з екранів телебачення та шпальт газет, і це забезпечує йому високий рейтинг.

Володимир Литвин - і хочеться, і колеться

Незважаючи на те, що голова Верховної Ради і лідер блоку свого імені поки що офіційно не оголосив про намір стати Президентом, його, не вагаючись, можна зарахувати до кандидатів. Намагаючись уберегти свій рейтинг, Володимир Литвин не квапиться оголошувати про президентські амбіції. І хоч всі навколо розуміють, що вибори його не минуть, спікер зайняв вичікувальну позицію. Не будучи безпосереднім учасником перегонів, легше критикувати конкурентів з парламентської трибуни, залишаючись разом з тим незаплямованим і не втягуючи себе у конфлікти. Із заяв Володимира Литвина зрозуміло, що він позиціонує себе як нейтрального політика, що намагається справедливо розсудити будь-який конфлікт з позиції виборця.

На запитання про участь у виборах Володимир Литвин відповідає, що це можливо, якщо БЮТ та ПР не помиряться і не врятують країну: "Якщо не буде досягнуто порозуміння, не буде реалізований план політичного замирення, нічого іншого не залишиться". Можна бути впевненим, що БЮТ та Партія регіонів не розчарують Володимира Литвина.

Олег Тягнибок - гідний конкурент

Днями з'їзд ВО "Свобода" одноголосно підтримав кандидатуру свого лідера і депутата Львівської обласної ради Олега Тягнибока на виборах Президента України. Надію на перемогу "свободівцям" дають результати виборів до Тернопільської обласної ради.

"У Тернополі ми перемогли і Президента, і прем'єра, і всіх інших. Наші перемоги тільки почалися", - заявив під час виступу на з'їзді голова Київської міської організації "Свободи" Андрій Мохник.

Ющенка списувати рано

Чинний гарант теж заявив, що братиме участь у виборах. У безперспективності цієї затії його переконував Віктор Балога і начебто через цю ідею Віктора Ющенка подав у відставку з посади глави Секретаріату Президента. Новопризначений голова СП і за сумісництвом голова пропрезидентської партії Віра Ульянченко заявила, що НСНУ зробить усе, аби її лідер, чинний глава держави, переміг на майбутніх президентських виборах.

"Президент України визначився зі своєю політичною опорою - це партія "Наша Україна", і завдання партії - зробити все для того, щоб лідер політичної сили, глава партії виграв президентські вибори", - заявила глава Секретаріату Президента України, керівник політради "Народного Союзу "Наша Україна" Віра Ульянченко. Однак у перемогу Віктора Ющенка мало хто вірить. 

Закон про вибори під питанням

Тим часом навколо процедури виборів глави держави теж нависло чимало змін. Депутат фракції НУНС Руслан Князевич  вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до Закону "Про вибори Президента України", яким передбачається збільшення роз­міру грошової застави для реєстрації кандидата у Президенти з 500 тисяч гривень до 2 мі­ль­йонів гривень. Також пропонується ліквідувати інститут збору підписів на підтримку кандидата на посаду Президента.

Окрім того, депутат пропонує зменшити час проведення через центральні засоби масової інформації і повністю виключити фінансування передвиборної агітації кандидатів на пост Президента з державного бюджету на регіональному рів­ні. Проведення передвиборних теледебатів за кошти держ­бюджету пропонується залишити тільки у разі призначення повторного голосування між кандидатами на посаду Президента. 

Натомість заступник голови ВРУ Микола Томенко виступає за внесення змін до закону про вибори Президента, які дали б змогу скоротити кіль­кість учасників виборчої кампанії. За словами віце-спікера, було проведено чотири президентські кампанії. Динаміка така, що було 6, 7, 13, 24 бюлетені. "Якщо ми зараз нічого не змінимо, буде десь 40 кандидатів у Президенти", - сказав він. Микола Томенко пропонує збільшити внесок під час реєстрації кандидатів до 10 млн грн і зібрати мільйон підписів виборців на підтримку кандидата, а не 500 тисяч, як сьогодні.

А позаштатний радник чинного Президента Євген Марчук вважає, що кожен із кандидатів у Президенти має скласти "публічний екзамен" - детально розповісти, що він зробив за життя такого, що підпадає під обов'язки і повноваження Президента.

Фото: rferl.org

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5312 / 1.62MB / SQL:{query_count}