Повернення до мажоритарки

Українці хочуть повернутися до мажоритарної системи обрання народних депутатів. Крім того, наші громадяни виступають за створення у державі двопалатного парламенту. 

Українці хочуть повернутися до мажоритарної системи обрання народних депутатів. Крім того, наші громадяни виступають за створення у державі двопалатного парламенту. 

Такими є дані соціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна наприкінці квітня 2008 року. Про це повідомляє УНІАН.

За даними дослідження, 51,8  % опитаних українців вважають, що саме мажоритарна система найкраще відображає інтереси народу на виборах до Верховної Ради і 55,2 % вважають, що вона є найприйнятнішою на виборах до місцевих рад. На користь змішаної системи на парламентських і місцевих виборах висловились по 18,3 % опитаних.

Пропорційну систему (голосування за партійними списками) на парламентських виборах підтримують 16,9 % респондентів, на місцевих - 13,3 %. Стосовно запровадження двопалатного парламенту (коли одна з палат складається з представників регіонів), то тут думки українців розділилися - 9,7 % підтримують таку ідею, 36,6 % - не підтримують і 23,7 % - важко відповісти.

"Дані свідчать про те, що народ хотів би бачити не колективних розпорядників влади чи колективних "слуг народу", а індивідуальних. Українці сьогодні прагнуть до такої системи влади, за якою можна було б побачити конкретного депутата, якому доручено їхні голоси, хочуть мати можливість спілкуватися зі своїм народним обранцем і отримувати від нього реальні звіти про роботу. Щодо двопалатного парламенту, то, зрозуміло, що народ, втомившись від нинішньої ситуа­ції, за якої законодавчу гілку влади формують партії, вже готовий бачити і верхню палату парламенту, яка би формувалася безпосередньо делегованими депутатами від конкретних регіонів", - повідомив директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко. опитування проводилось від 15 до 30 квітня 2008 року у 129 населених пунктах України. Похибка дослідження не перевищує +/- 2,2 %.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5260 / 1.53MB / SQL:{query_count}