Верховна Рада учора доручила Кабінету Міністрів відсторонити від виконання обов'язків Юрія Луценка на час роботи слідчої комісії з розслідування інциденту, який трапився в аеропорту Франкфурта-на-Майні.
Верховна Рада учора доручила Кабінету Міністрів відсторонити від виконання обов'язків Юрія Луценка на час роботи слідчої комісії з розслідування інциденту, який трапився в аеропорту Франкфурта-на-Майні.
За відповідне рішення проголосували 423 народні депутати. Рада доручила Кабміну впродовж одного тижня провести службове розслідування інциденту, а результати розслідування передати у парламент.
Тим часом, народний депутат від фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Юрій Луценко заблокував передачу з Німеччини документів, які стосуються інциденту. За його словами, частина документів уже в Україні, але поки що не всі, тому що їх передачі намагається завадити адвокат Юрія Луценка за його дорученням.
Матеріали щодо Луценка роздані всім комітетам парламенту. Сьогодні також має надійти відповідна інформація від Генеральної прокуратури Німеччини.
Натомість посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет навіть провів прес-конференцію з приводу інциденту з міністром, на якій повідомив, що німецька сторона відповіла на ноту МЗС України і за точнішою інформацією порадила звертатися "у свої диппредставництва й установи в Німеччині, а їхні представники повинні звернутися у відповідні органи поліції й отримати детальнішу інформацію".
За словами дипломата, представник служби керування польотами попросив допомоги у служби правопорядку аеропорту, оскільки сам не міг впоратися з ситуацією.
Посол додав, що франкфуртський аеропорт перевозить щорічного близько 52 млн пасажирів і подібні ситуації трапляються. "Мені не відомо, щоб поліція поводилася якось не так. Вона поводилася коректно", - сказав він.
Посол Німеччини також порадив звернути увагу журналістів і депутатів на інші, набагато важливіші питання: "Депутатам і журналістам я хотів би порадити одне: приділяти більше уваги тим сучасним, часто складним викликам, які стоять перед Україною. Цього тижня Верховна Рада могла б розглянути цілу низку дуже необхідних для України законопроектів", - сказав пан Гаймзет
Він додав, що йдеться про законопроекти, необхідні для поліпшення ситуації у банківській, економічній сфері, покращення інвестиційного клімату, а також у галузі науки.
"На жаль, цього не сталося, і мені здається, що завдання журналістів зараз полягає саме в тому, щоб з'ясувати, хто не виконує свої обов'язки", - сказав Гаймзет.