Інцидент, який стався з міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком, цілковито паралізував і без того недієздатну Верховну Раду. Партія регіонів заблокувала трибуну парламенту і пообіцяла тримати облогу, доки міністра Луценка не буде відправлено у відставку.
"Позиція наша не змінилася. Ми не дамо працювати парламенту, поки не буде вирішено питання стосовно Луценка. Причому не просто буде поставлено на голосування, а поки не буде позитивного голосування для відставки міністра. Завіса відкриється тільки з відходом Луценка", - сказав депутат від ПР Михайло Чечетов.
Утім не всі фракції відстоюють позицію щодо відставки головного міліціонера країни. Депутати схиляються до створення тимчасової слідчої комісії, яка б розслідувала, що таки сталося в аеропорту Франкфурта-на-Майні. Таку ідею обранцям підкинув сам винуватець скандалу. За створення комісії після відповідних консультацій з Юрієм Луценком вже висловилися фракції БЮТ та НУ-НС.
Отож схоже на те, що звільнення міністра МВС у зв'язку з роботою депутатської комісії може надовго затягнутися, а за якийсь час справу взагалі можуть "зам'яти" і про неї забудуть. У контексті скандалу з міністром внутрішніх справ політики знову заговорили про розпуск Верховної Ради. Мовляв, після тридцятиденного терміну, упродовж якого парламент буде недієздатний, Президент матиме право підписати указ про припинення повноважень Ради цього скликання.
Спікер Володимир Литвин виступив за те, щоб визначити процедуру підтримки заяви Юрія Луценка про відставку шляхом таємного голосування. Також Литвин запропонував парламентаріям створити тимчасову слідчу комісію для розслідування інциденту за участю Луценка.
"Це питання теж не було підтримано. Тому цілком очевидно, що ця ситуація - це лише привід... Усі мої пропозиції були тупо не прийняті. Тому це ще раз підтверджує думки про те, що це спільний проект з дострокового припинення повноважень Верховної Ради України", - запевнив Володимир Литвин, підбиваючи підсумки чергової погоджувальної ради парламенту.
З огляду на такі заяви варто проаналізувати ситуацію і зробити висновок, кому ж вигідні дочасні вибори і хто ж їх так ревно домагається.