Кваснєвскі: “Український парламент найбагатший у світі”

В Україні найбагатший у світі парламент. Так вважає колишній президент Польщі Александр Кваснєвскі.

В Україні найбагатший у світі парламент. Так вважає колишній президент Польщі Александр Кваснєвскі.

Про це йдеться в статті Кваснєвского, опублікованій у Sьddeutsche Zeitung,. Зокрема, Кваснєвскі пише, що після "помаранчевої революції" 2005 року Україна різко зробила крок уперед. Порівняно з багатьма іншими колишніми радянськими республіками, тут на практиці реалізовані права і свободи громадян. Проте, зазначає він, правова система в державі слабка, а корупція залишається серйозною проблемою. 

Кваснєвскі наголошує, що в України дуже високий економічний потенціал. "І, ймовірно, найбагатший у світі парламент - якщо виходити з середнього статку його депутатів", - пише він.

Президент Польщі стверджує, що Україна, "демократична держава з ринковою економікою", більше за інших постраждала від світової економічної кризи. Він вважає, що це можна пояснити тільки тим, що українська криза "не лише економічна, але ще і конституційна".

На його думку, політичне проти­стояння в країні перевищує всі мислимі норми, і причини його не лише ідеологічні, але й особисті. Крім того, зазначає колишній президент Поль­щі, проблеми загострюються внаслідок конституційних суперечностей. Ефективність держави мала, що ще сильніше погіршує економічну ситуацію, наголошує він. "Без конститу­ційної реформи реформа економічна стає важкою, якщо не неможливою",  - підкреслює Кваснєвскі, додаючи, що головною проблемою залишається питання про розподіл ролей між Президентом, прем'єром, Кабінетом Міністрів і парламентом.

У розробці нової конституції велику роль відіграватимуть три чинники, продовжує Кваснєвскі. Спершу, на його думку, необхідно уникнути політизування процесу і будь-якої спроби підлаштувати Конституцію під інтереси якого-небудь по­літичного лідера. По-друге, до справи потрібно залучити громадян - щоб Конституція відображала волю народу. І, по-третє, необхідно врахувати власний, а також світовий досвід, щоб уникнути відомих помилок і скористатися випробуваними досягненнями.

Кваснєвскі упевнений, що лише нова державна архітектура може відродити ідеали "помаранчевої революції". А поки, пише він, слабкість Конституції спустошує гаманці прос­тих людей і тягне вниз економіку. Час братися за справу, вважає Александр Кваснєвскі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5142 / 1.54MB / SQL:{query_count}