Є лише голослівні заяви

Володимир Сівкович, народний депутат України, член фракції Партії регіонів, голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка, про перешкоди у роботі комісії

sivkovich.jpgВолодимир Сівкович, народний депутат України, член фракції Партії регіонів, голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка, про перешкоди у роботі комісії

 

Оскільки слідство, яке веде Генеральна прокуратура України за справою про отруєння кандидата у Президенти Віктора Ющенка, вже більш ніж чотири роки тупцює на місці, Верховна Рада наприкінці березня створила власну слідчу комісію. За короткий час, незважаючи на труднощі, комісія продемонструвала певний результат.

- Місяць тому створили комісію. Які напрацювання є сьогодні?

- Наше завдання - розібратися, чому протягом чотирьох з половиною років слідство ні на крок не зрушило з місця і у справі немає ані обвинувачених, ані підозрюваних. Є лише голослівні заяви, а реальних досягнень немає.

По-друге, комісія має розі­братися, як ведеться слідство, чому взагалі відсутній прокурорський нагляд над ним, чому один заступник Генерального прокурора без нагляду, без нічого, нібито контролює все слідство, зокрема, й оперативні підрозділи, які допомагають цьому слідству. У результаті виходить безконтрольність.

- З ваших слів, з тієї інформації, яку оприлюднює комісія, можна зробити висновок, що справу про отруєння Віктора Ющенка намагаються прос­то, як кажуть, "спустити на гальмах". Чому так?

- Поки що ми не розібралися, чому так виходить, чому її спускають на гальмах.

- Чи співпрацює комісія з Генеральною прокуратурою?

- На жаль, виходить спів­праця дуже погана, тому що Генпрокуратура надсилає нам від­писки теоретичного характеру, робить аналізи законодавства України - що ми маємо право робити, як депутати, як тимчасова слідча комісія, а що не маємо.

- Чи зможе комісія напрацювати хоча б якийсь результат, якісь версії за такого стану справ?

- Результат роботи буде! Мене не цікавить, хто мені заважає, тому що я представляю законодавчий орган - Верховну Раду. І саме Верховна Рада створила цю комісію. Якщо Генеральна прокуратура мені у листі пише, що Верховна Рада не  має права контролювати Генпрокуратуру, то ГПУ, мабуть, забуває, кому вона служить: Україні та її народу чи якійсь одній людині, одному слідчому, одному заступнику секретаря Президента... Це трохи дивна ситуація.

- З'явилася інформацію про те, що члени комісії їздили у Москву, де зустрічалися з екс-заступником голови СБУ Володимиром Сацюком. Що він вам розповів?

- Основне, що він повідомив, це те, що окремі службові особи нашої держави пробували створити фіктивні докази за справою. А за це в Кримінальному кодексі передбачено позбавлення волі від 2 до 5 років. І за цим фактом потрібно порушувати окрему кримінальну справу, бо вона не належить до справи про розслідування (отруєння Віктора Ющенка - "Пошта"). І якщо Генпрокуратура не допускає нас до цієї справи, то ми будемо порушувати нові для того, щоб прискорити це розслідування.

- Відомо, що В.Сацюк також розповів вам, де можна отримати деякі документи того періоду, зокрема, різні аудіозаписи за справою отруєння. Що це за документи і де їх мож­на отримати?

- Коли комісія їх отримає, то скерує в Генеральну прокуратуру і різні експертні установи для експертизи. Лише після цього будемо про це говорити.

- На ваш погляд, коли об'­єктивно може бути розкрита справа отруєння Віктора Ющен­ка?

- Думаю, до жовтня.

- Але чи об'єктивно?

- Об'єктивно. Надто об'єк­тивно.

- Іронізуєте?

- Ні. Це без іронії.

Суб'єктивний погляд

Геннадій Москаль,
народний депутат України, член фракції НУ-НС, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань боротьби
з оргзлочинністю і корупцією, радник міністра МВС:

- Справу про отруєння порушили у вересні 2004 року. І за ці роки розслідування не зрушило ні на йоту. То що - парламент має стояти осторонь цього і чекати, поки допитають Каладзе, Януковича, Медведчука чи ще когось? Треба допитати одну особу, пред'явити їй звинувачення, обрати у суді запобіжний захід і скерувати справу до суду. І на цьому поставити крапку. Я думаю, що політика більше залежить від слідчо-оперативної групи, ніж від комісії. Комісія створена якраз для розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка. Чому так довго правоохоронні органи не реагують і так довго триває розслідування - ось основне питання. І хто заважає слідству? Може, хтось заважає, може, когось треба поставити на місце, може, це якісь агенти парагвайської розвідки... ГПУ ніколи не розслідує цієї справи. Я старий оперативний працівник з 34-річним стажем роботи в органах внутрішніх справ, і у нас була така крилата фраза: "Безперспективних кримінальних справ немає - кожна справа є перспективна - або потрапить у суд, або в архів". Не хочу бути Нострадамусом, але ця справа потрапить у архів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4734 / 1.59MB / SQL:{query_count}