Диференційований бар’єр

До 5% пропонує збільшити прохідний бар'єр для блоків на виборах до Верховної Ради Комітет виборців України.

До 5% пропонує збільшити прохідний бар'єр для блоків на виборах до Верховної Ради Комітет виборців України.

Про це заявив заступник голови правління КВУ Євген Радченко, повідомляє прес-служба організації.

"КВУ пропонує зробити диференційований прохідний бар'єр : для партій залишити 3%, а для виборчих блоків - 5%", - сказав Радченко.

Згідно з рекомендаціями КВУ, партія, що бере участь у виборах, зобов'язана висунути в кожному виборчому окрузі список кандидатів. Також пар­тія формує загальнодержавний список кандидатів. У цьому списку мають бути всі кандидати, які входять до окружних списків. Послідовність розташування кандидатів у обох списках визначається партією.

Зміни до виборчого законодавства, на думку КВУ, мають передбачати впровадження відкритих виборчих списків.

Оптимальною, на думку КВУ, є система відкритих регіо­нальних списків, коли депутатів ВРУ будуть обирати у 27-40 виборчих округах, відповідно в кожному з них оберуть 10-20 депутатів, що дозволить пропорційно представити по­літичні інтереси основних груп виборців на відповідній території.

При визначенні кількості та меж виборчих округів територіальний поділ України враховується до рівня району. Обласний поділ враховується част­ково.

За найменший округ береться територія найменшої області в Україні - Чернівецької. У цій області буде "розігруватися"
8 мандатів. Водночас найбільша область - Донецька буде поділена на 4 округи. КВУ також пропонує чотирирівневу систему виборчих комісій. Формуються комісії за поданням партій - суб'єктів виборчого процесу. Партія, яка не забезпечила представництво у не менше 2/3 дільничних виборчих комісій, позбавляється статусу суб'єкта виборчого процесу.

Крім того, на думку КВУ, значних змін має зазнати закон про вибори Президента. У зв'язку з цим КВУ закликає Верховну Раду терміново внес­ти зміни та доповнення до закону про вибори Президента, "максимально наблизивши процедуру проведення президентських виборів до процедур, які застосовуються на парламентських виборах".

"Чинний закон про вибори Президента не враховує положення закону про державний реєстр виборців. Це ставить під сумнів можливість застосування реєстру на виборах. Чинний закон про президентські вибори суперечить Кодексу адміністративного судочинства України в частині оскарження порушень виборчого законодавства", - йдеться у повідомленні. Водночас колишній голова КВУ Ігор Попов вважає, що сьогодні немає передумов для розпуску Верховної Ради та оголошення дочасних виборів до парламенту.

Коментуючи запитання модератора сьогоднішнього "круглого столу" в Києві про те, що нібито 25 квітня Ющенко мо­же підписати указ про дострокове припинення повноважень парламенту, Попов також нагадав, що глава держави нещодавно говорив про те, що нині законних підстав для розпуску парламенту немає.

"Тому навіть про якусь теоретичну роботу з підготовки такого указу ми не говоримо", - сказав Попов. Він також зауважив, що Президент може розглядати питання про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, якщо парламент створить для цього підстави.

Натомість Президент Вік­тор Ющенко цього тижня неодноразово заявляв, що виступає за одночасні парламентські і президентські вибори, але за новою системою.

"Якщо сьогодні всі політичні сили, які знаходяться в парламенті, починаючи від прем'єра Юлії Тимошенко та глави опозиції Віктора Януковича, що вже висловилися проти закритих списків, справді змінять закон про вибори народних депутатів України і за цією моделлю готові йти на вибори, я зроблю їм крок назустріч і ухвалю рішення про проведення до­строкових президентських виборів", - заявив гарант. З цього можна зробити висновок - якщо парламент ухвалить зміни до виборчого законодавства, то його відразу розпустять.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4989 / 1.56MB / SQL:{query_count}