Жодної таємниці і навіть інтриги навколо виборів київського мера та міської ради не відбулося. Факт перемоги чинного мера Леоніда Черновецького був незаперечним ще до початку голосування. Попри доволі брудну передвиборну кампанию, під час якої чи не всі кандидати у мерське крісло нещадно ганьбили Леоніда Черновецького, за нього проголосували 37 % киян, за його головного конкурента - бютівця та віце-прем'єр-міністра Олександра Турчинова - 19 %, за боксера і депутата Київради Віталія Кличка лише 17 %. Інші кандидати отримали крихти симпатій виборців: Віктор Пилипишин (6,71 %), Микола Катеринчук (4,43 %), Олександр Омельченко (2,53 %), Василь Горбаль (2,33 %),Олег Тягнибок (1,36 %), Олександр Пабат (1,36 %).
Новий-старий мер упевнено та зверхньо почувався у ролі переможця та ще до оголошення офіційних результатів перегонів провів прес-конференцію, у якій дав зрозуміти іншим кандидатам на крісло столичного градоначальника, що вони йому більше не конкуренти.
Ті, натомість, тішили себе набраними відсотками, а політичні сили, як-то БЮТ, гіркоту поразки підсолодили тим, що вони повторили результат, набраний на виборах до Київради 2006 року. Мабуть, це й усе, чим могли потішити себе переможені, які так натхненно, але марно намагалися позбутися Леоніда Черновецького. Та мер встояв. Але варто нагадати, що 2006 року БЮТ у Київраді був першим, а зараз став другим. Пальму першості у "сердечних" взяв Блок Черновецького, який отримав трохи більше 30 % голосів киян, за ним йде БЮТ - 22 %, Блок Кличка одержав трохи більше 10 %, Блок Литвина - 8 %, Громадський актив Києва - майже 6 %, Партія регіонів отримала майже 4 % та Блок Катеринчука - 3 %.
Безперечно, кожна з політичних сил-учасниць перегонів одержала добрий урок з київських виборів і візьме до уваги цей досвід вже найближчим часом. Утім, що отримали кияни? Ті, хто підтримував БЮТ і НУНС, у результаті програли (зрештою, як і ці дві політичні сили на київських виборах), бо обіцянка переобрати чільника столиці провалилася головно через бездарність політичних лідерів домовлятися між собою та висунути єдиного кандидата на перегони. До того ж, на думку політологів, вибори у Києві засвідчили попит виборців на нові політичні сили та обличчя. саме цим і пояснюються відсотки, наприклад, Блоку Литвина чи Миколи Катеринчука.
Водночас президент Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв висловив думку, що вибори у Києві ще раз підтвердили наявність потужної конкуренції в розколотому помаранчевому таборі за лідерство.
"Київські вибори стали інструментом ствердження БЮТ як одноосібного політичного лідера помаранчевого табору. Негативні результати НУНС, Блоку Омельченка, невисокий показник Блоку Катеринчука стали ілюстрацією цього лідерства", - сказав Єрмолаєв. Зворотний бік цього результату, на думку політолога, - фактична невдача Президента України Віктора Ющенка як одного з лідерів помаранчевого табору, який досі є формальним лідером партії "Наша Україна". На думку експерта, спроба перерозподілити вплив у коаліції буде й далі каталізувати внутрішні протиріччя в ній. Про це повідомляє УНІАН.
Поки що загадкою є конфігурація політичних сил, які мають сформувати більшість у Київраді. Але Леонід Черновецький привідкрив завісу таємничості:
"Єдина партія, з якою ми не зможемо співпрацювати, - БЮТ, оскільки це партія фюрерського типу", - зазначив мер.
Більше того, отримавши перемогу, пан Черновецький вирішив не зупиняти переможного наступу і навіть розвинути атаку - дісталося уряду і Юлії Тимошенко:
"Я вважаю, що час відставки уряду давним-давно вже настав, тому що, коли ви щось купуєте, вам мають дати пояснення, чому ця річ раптом стала на 100 % дорожчою. Всьому повинні бути пояснення... Можливо, справді щось трапилося... Я думаю, є конкретні проблеми. Але обман - це недобре".
Як би там не було, але переможця не судять, переможець отримує все. Може, не хотів, але мусив привітати Леоніда Черновецького Президент України Віктор Ющенко. Він наголосив, що на останніх виборах до Київради та мера столиці кияни продемонстрували, що хочуть мати прагматичну, а не популістську владу.
"У центрі київських виборів не була поставлена блага місія. В столиці певним політичним силам необхідно було привнести збурення, неспокій, ревізію. Бо, здавалося, віднині вони все можуть", - сказав В. Ющенко.
"Вибори, на мій погляд, свідчать про те, що той, хто хоче себе приєднати до демократичної коаліції, повинен навчитися блокуватися. Демократія не програла, вона просто продемонструвала, що вона є настільки важливою, настільки чутливою, що вона вимагає високої особистої політичної культури", - сказав Президент.