Олексій Кайда, депутат Тернопільської обласної ради, фракція ВО "Свобода", про підсумки виборчих перегонів, запізнення суду та ймовірних партнерів
Тернопільська обласна рада в четвер уже почала працювати. Натомість у Києві триває активне обговорення "тернопільського феномену", і учасники цієї дискусії як правило не добирають слів. Чутно і про "мукачівський синдром", і про відпрацювання технології скасування будь-яких виборів (навіть президентських) у судах. Поміж тим, результат ВО "Свобода", попри оцінки її недоброзичливців, є вражаючим, оскільки чи не вперше ідеологічна структура взяла гору над "бізнес-партіями" найрізноманітніших відтінків. Тепер вона має право обирати собі партнерів по "коаліції" обласного масштабу, і що цікаво, - ця коаліція докорінно відрізнятиметься від тієї, яку маємо у Верховній Раді.
Уранці, 19 березня, відбулося перше засідання ради, обрано тимчасову президію. Зі 120 депутатів на перше засідання прийшли 99. Як і передбачалося, бютівці досі не визнають результатів виборів і борються за їх скасування у суді. На сесію вони не з'явилися. Про перебіг останніх подій у Тернополі "Пошті" розповів новообраний депутат обласної ради Олексій Кайда.
- Чи дієздатна сьогодні Тернопільська обласна рада, оскільки відомо, що суд заборонив публікувати результати виборів?
- Територіальна виборча комісія оголосила склад новообраної ради і депутати фактично вже почали виконувати свої обов'язки. У середу зранку результати вже були опубліковані, отже, суд запізнився зі своїм рішенням.
- Вас називають одним із найімовірніших кандидатів на посаду голови Тернопільської обласної ради, оскільки ВО "Свобода" здобула більшість голосів на виборах. Чому Ви і чому Львів у цьому випадку став кузнею кадрів для сусідньої області - невже на Тернопільщині немає гідних людей?
- По-перше, щодо мене як львів'янина, то я взагалі із Запорізької області, з міста Бердянська. Там моє коріння і вся моя родина звідти. По-друге, сьогодні ВО "Свобода" розглядає чотири кандидатури з першої двадцятки на посаду голови обласної ради.
- Багато розмов точиться довкола ймовірного блокування найчисельнішої фракції ВО "Свобода" в обласній раді для створення більшості. То з ким Ви утворите коаліцію, хто для "Свободи" є ідеологічно найближчим політичним партнером?
- Узагалі законодавство не передбачає створення коаліції у місцевих радах, як це є у Верховній Раді. Тобто необов'язково створювати таку більшість. Щодо ідеологічної близькості партій, які пройшли до Тернопільської обласної ради, такою щодо нас однозначно є Українська народна партія. Однак ми можемо розглядати й інші варіанти. Я можу сказати чітко, з ким ми не будемо блокуватися і взагалі не підтримуватимемо жодних стосунків. Це однозначно Партія регіонів.
- Чи маєте Ви намір скласти мандат депутата Львівської обласної ради?
- Я вже подав заяву на складання мандата депутата Львівської обласної ради.
- Коли Тернопільська обласна рада розпочне свою звичну роботу?
- Перше пленарне засідання вже відбулося у четвер. Тоді ж відбулося й друге пленарне засідання, на якому вирішили оголосити перерву в роботі ради до 10.00 26 березня.