Скасовані вибори

Відбудуться чи ні вибори до Тернопільської обласної ради завтра? Над цим питанням останнім часом напружено працювали і прихильники перегонів, і їхні противники.

Відбудуться чи ні вибори до Тернопільської обласної ради завтра? Над цим питанням останнім часом напружено працювали і прихильники перегонів, і їхні противники.

Тим часом понад сім міль­йонів гривень, виділених із держбюджету для волевиявлення тернополян і вже ви­трачених для організації виборчого процесу, можуть просто потрапити у смітник з легкої руки БЮТ та Партії регіонів. Ці дві фракції, нагадаємо, 3 березня спільним голосуванням скасували постанову Верховної Ради про призначення виборів у Терно­пільську облраду та відставку міністра закордонних справ Володимира Огризка. Вперше у своїй історії Верховна Рада відмінила вибори до місцевих рад. Депутати БЮТ у цьому рішенні керувалися логікою, що не варто тратити гроші у час економічної кризи. Утім, при цьому вони не відмінили рішення Верховної Ради про перевибори у понад 80 інших містах України - вочевидь, політична доцільність у цьому випадку переважила над бажанням захистити українців від кризи. А пояснення цьому факту дуже просте - ВО "Свобода", за оцінками соціологів, набирало на цих виборах більше від решти учасників перегонів у той час, коли БЮТ зайняв друге місце.

ВО "Свобода" оскаржило рішення парламенту в Окружному адміністративному суді Тернопільської області. На диво, суд задовольнив клопотання "свободівців".

Тим часом у БЮТ, навіть незважаючи на рішення суду, впевнені, що виборів до облради не буде. Про це заявив глава парламентського комітету з питань правової політики, народний депутат від БЮТ Сергій Міщенко.

"Повірте мені, я можу посперечатися на що завгодно - виборів не буде. Верховна Рада свого часу призначила ці вибори, а потім відмінила їх, у результаті остання інстанція (Верховний Суд) все одно погодиться з думкою Ради", - переконаний Міщенко.

Навіть якщо судова тяганина закінчиться успішно, тобто призначенням виборів до Тернопільської облради, то рішення це може бути прийнято завтра - у день виборів.

Однак на цьому історія не закінчилася - Президент одразу ж заявив, що зробить все, аби вибори у Тернопільській області відбулися, незважаючи ні на що, і учора направив до Конституційного Суду подання, в якому просить ви­знати неконституційною постанову Верховної Ради про скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

"Парламент свідомо, виключно з кон'юнктурних мір­ку­вань і через острах БЮТ зазнати чергової нищівної поразки на місцевих виборах пішов на порушення Конституції. Брутальним рейдерством стала судова ухвала Київського окружного адміністративного суду, який спробував заблокувати вибори до Тернопільської облради. По суті, суд по-злодій­ськи намагається позбавити людей їхнього права обирати владу. Ця ухвала була прийнята вже після рішення Тернопільського окружного адміністративного суду, який зобов'язав територіальну виборчу комісію продовжити виборчий процес і забезпечити реалізацію виборчих прав громадян. Це -цинічне знущання і над виборами, і над виборцями", - заявила заступник керівника президентського Секретаріату - представник Президента в Конституційному Суді Марина Ставнійчук.

Про те, що вибори до Тернопільської облради мають відбутися, кажуть і у Центральній виборчій комісії.

"Перш за все, необхідно розвінчати міф про те, що Верховна Рада України нібито скасувала позачергові вибори депутатів Тернопільської облради", - сказав член ЦВК Михайло Охендовський. За його словами, 3 березня Верховна Рада скасувала лише власну постанову про призначення позачергових виборів від 18 грудня 2008 року.

"Кожен юрист, котрий поважає себе, знає, що до конституційних повноважень Верховної Ради відноситься тільки призначення, але ніяк не скасування чергових і позачергових місцевих виборів", - повідомив Охендовський.

"Почався виборчий процес. Закон пов'язує завершення виборчого процесу з єдиною по­дією - офіційною публікацією результатів виборів. Ніяких інших варіантів закон не залишає: кожен виборчий процес, одного разу почавшись, може закінчитися лише за умови, що в призначений день від­булося голосування, результати виборів встановлено компетентною виборчою комісією - в даному випадку Тернопільською об­ласною - і ці результати офіційно опубліковано в установленому законом порядку", - наголосив М. Охендовський. 

"Просто так перервати виборчий процес, який розпочався згідно із законом, неможливо. Інституту скасування виборів виборче законодавство і демократичних держав, і України не містить взагалі. І це стосу­ється будь-яких виборів - чи то вибори Президента, вибори народних депутатів або місцеві вибори", - переконаний Охендовський.

"У ситуації з тернопільськими виборами існує спроба створення надзвичайно небезпечного прецеденту. Хто тепер може гарантувати, що у Верховній Раді будь-де у грудні 2009 року не набереться достатня кількість голосів, щоб скасувати її ж постанови про призначення чергових виборів Президента України у зв'язку з необхідністю економії виділених на їх проведення коштів державного бюджету?" - резюмував член ЦВК.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5074 / 1.58MB / SQL:{query_count}