Європа: Україні загрожує крах

Впливові європейські видання цього тижня пишуть про те, що Україні загрожує політичний крах.

Впливові європейські видання цього тижня пишуть про те, що Україні загрожує політичний крах.

Німецький часопис "Шпі­ґель" зазначає, що внутрішньополітичні незгоди Києва лише ускладнюють і без того непросте економічне становище України. Захоплення "Нафтогазу України" є ще одним проявом нинішньої слабкості Президента Віктора Ющенка, який, на думку видання, "не має шансів на переобрання" на другий термін.

Німецьке видання наголошує, що за ескалацією конфлікту в Києві можуть стояти й особисті інтереси Ющенка, який, як стверджує видання, пов'язаний із "РосУкрЕнерго", а одного з засновників цієї компанії Дмитра Фірташа "вважають одним із головних спонсорів Президента Ющенка". Часопис прогнозує, що такі дії української влади, як це проявляється останніми днями у Києві, ведуть лише "до по­літичного краху".

Тим часом французька газета "Фіґаро" не відкидає, що прем'єр Юлія Тимошенко "свідомо допустила погіршення газової ситуації з Росією цієї зими". Це видання стверджує, що газові угоди Тимошенко з Москвою "ставлять платників у дуже жорсткі умови" і "не складається враження, що тут Тимошенко енергійно захищала національні інтереси". А спробу Тимошенко усунути з ринку в Україні "РосУкрЕнерго" французька газета назвала "однією з її особистих політичних цілей".

Водночас польська "Жечпосполіта" висловлює сподівання, що компанія "РосУкрЕнерго", як газовий посередник, незабаром буде ліквідована, бо вона не лише має проблеми в Україні й Угорщині, але й зриває постачання газу до Польщі. Газета також вважає, що польські компанії "очікують тепер ще складніші переговори з ро­сійським "Газпромом" щодо постачання газу в найближчі роки".

Тим часом німецька газета "Die Welt" у статті про економічну кризу в Україні пише, що політичне керівництво України є непередбачуваним, а Захід не хоче псувати відносини з Росією через Україну, однак подолання кризи у ній - загальноєвропейська проблема.

"Важко врятувати країну, якщо вона того не хоче. Зараз це найбільше стосується України", - йдеться в матеріалі. "Європейська комісія у Брюсселі дивиться з дедалі більшим занепокоєнням у бік Києва. У Берліні уникають називати кризу своїм іменем. Бо за економічним перекосом стоїть питання про майбутнє цієї буферної країни, що зветься "Україна", - зазначено в ньому.

Водночас видання наголошує, що буде недостатньо надати кредити, які й так важко знайти "для діжки без дна". Світова економічна криза тяжко вдарила по промисловості України, яка, за словами видання, досі перебуває у процесі трансформації.

"Захід давно втратив свої симпатії до Помаранчевої революції та її протагоністів, які розсварилися, чи то Президента Ющенка, чи то прем'єра Тимошенко. Він також мало схильний посилювати конф­лікти з Росією через Україну", - йдеться у статті.

"Комплексне вирішення проблеми шляхом членства України в Європейському союзі відсунулося у далеке майбутнє. Про членство України в НАТО замість американського віце-президента Джо Байдена і французького президента Ніколя Саркозі на мюнхенській конференції з питань безпеки говорила німецький канцлер. Політичне керівництво в Києві вважають майже непередбачуваним", - наголошує газета.

"Світова економічна криза застала в Україні суперечки, розгубленість та бездіяльність політиків. Це робить ситуацію непрогнозованою і небезпечною. Ніхто не контролює процес, непорозумінь майже неможливо уникнути як у середині Заходу, так і у відносинах Росії та Заходу. Тому важливо долати українську скруту як загальноєвропейську проблему", - вважає німецьке видання.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2649 / 1.56MB / SQL:{query_count}