Огризко розколов коаліцію. Більшості у Львівській обласній раді тепер немає. Симпатикам Тимошенко погрожують відставками
Відставка міністра закордонних справ В. Огризка розколола не лише парламентську коаліцію, але й більшості у місцевих радах. Якщо у Верховній Раді лідер депутатської групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко лише закликав колег із фракції НУНС "на вихід!", то у Львівській обласній раді "нашоукраїнці" денонсували угоду про співпрацю зі "сердечними". Більше того - депутати ради з фракції ВО "Свобода" пропонують створити іншу більшість без фракції БЮТ і звільнити усіх бютівців, які займають посади у ЛОР. До чого це призведе, "Пошта" спитала депутатів обласної ради.
- Коаліції вже де-юре не існує., - заявив "Пошті" Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради із фракції "Наша Україна". - Ми не вважаємо, що між НСНУ і БЮТ на обласному рівні є будь-які союзницькі стосунки. Це може призвести до певних переформатувань, створення нових політичних союзів.
На запитання, чи не призведе політичне протистояння до блокування роботи ЛОР, Олесь Старовойт відповів:
- Основні речі ми вже, на щастя, зробили - бюджет прийнято. Стосовно прийняття інших питань, то якщо вони не мають політичного характеру чи, якщо це не є лобіювання чиїхось інтересів, то більшість в обласній раді завжди є.
Політичні баталії не загрожують відставкою і голові обласної ради Мирославу Сенику. На думку Олеся Старовойта, "навіть якщо БЮТ буде це (висловлення недовіри - "Пошта") ініціювати, то вони, на щастя, володіють лише 40 голосами - далеко не більшість.
Олег Мандюк, депутат із фракції "Наша Україна", теж вважає, що відставка В. Огризка не минеться для обласної ради.
- Якщо голови фракцій домовляться про створення нової більшості без участі БЮТ, то, я думаю, ми візьмемо у цьому участь", - повідомив "Пошті" Олег Мандюк.
Як і Олесь Старовойт, Олег Мандюк переконує, що розпад більшості в облраді не відіб'ється на її дієздатності.
- До такого, може, й не дійде. Я думаю, що наші колеги-депутати проявлять хоч якісь елементи волі й покажуть приклад своєму керівництву, бо в середовищі БЮТ є люди, які не поділяють поглядів свого керівництва у Києві. Але, на жаль, про це не говорять... Але проблема в іншому - ми бачимо послідовні дії керівництва БЮТ, пов'язані зі впливом Москви на ситуацію. Після звільнення Володимира Огризка ми побачили, що сподіватися на подальшу співпрацю немає сенсу. У Верховній Раді є інша коаліція, яка за певних умов збирається і робить те, що їй потрібно".
Свою позицію стосовно звільнення глави МЗС оприлюднила й ВО "Свобода".
"Зняття міністра закордонних справ Володимира Огризка є помстою промосковських сил за тверду державницьку позицію у взаєминах із Російською Федерацією, помстою за попередження посла РФ Черномирдіна про можливе його оголошення персоною нон-грата у разі продовження ним антиукраїнської діяльності", - йдеться у заяві Всеукраїнського об'єднання. -Закликаємо українців дати гідну відсіч московській агентурі, усім цим "фарбованим лисам", які паразитують на Українській державі".
Михайло Ваврин із фракції БЮТ в обласній раді у коментарі "Пошті" зазначив:
- Я не буду говорити від імені фракції, бо не уповноважений на це. Однак висловлю свою позицію, як депутат Львівської обласної ради. За дії колег із Верховної Ради депутати обласної ради не відповідають. Наскільки мені відомо, фракція БЮТ у парламенті вирішила не голосувати пропонований Партією регіонів законопроект про відставку міністра закордонних справ. Якщо порушено партійну дисципліну, то це розглянуть на раді фракції. Однозначно прийняте рішення не додасть авторитету БЮТ. Депутати фракції БЮТ у Верховній Раді, які представляють Львівщину, не голосували за відставку В. Огризка", - наголосив Михайло Ваврин (Володимир Пилипенко, народний депутат від БЮТ зі Львівщини таки голосував "за" - "Пошта").
- Щодо заяв, зроблених депутатами Кайдою та Мандюком на сесії, то це їхня позиція, яка розрахована на популістичне збудження львів'ян. Позиція фракції БЮТ була, є і буде послідовною щодо вирішення тих проблем, які ми можемо вирішити в області, - наголосив депутат. - Я вважаю, що це гарячкове, необдумане рішення Олега Мандюка щодо виходу з коаліції".
Михайло Ваврин наголосив, що депутати облради мають займатися вирішенням економічних господарських питань, а не політичними сварками, і висловив надію, що "нашоукраїнці" змінять свою позицію щодо виходу з коаліції.