Відкладені ротації

Натомість Анатолій Гриценко пропонує звільнити одразу 62 заступники міністрів

Натомість Анатолій Гриценко пропонує звільнити одразу 62 заступники міністрів

urad.jpg

Обіцяні прем'єр-міністром кадрові ротації в уряді відкладаються. Цього разу через те, що фракція БЮТ хоче ініціювати ухвалення низки законів, що забезпечують відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив лідер фракції БЮТ у Верховній Раді Іван Кириленко. "Поки не будуть прийняті закони, які дозволяють нам повернути довіру міжнародних інститутів і одержати позики, одержати міжнародну допомогу, зупинити лихоманку курсу, кадрові питання ставитися не будуть", - сказав він. За словами Кириленка, однією з умов МВФ для відновлення співпраці з Україною є відсутність політичного протистояння. Відтак зміни у складі Кабміну, на думку бю­тівця, не підуть на користь по­літичній стабільності, тому їх необхідно відкласти.

Якщо парламент вже 3 березня зможе прийняти відповідні законопроекти, а наступного дня МВФ відреагує на них, то буквально на засіданні Ради у четвер, 5 березня, можуть бути розглянуті кадрові питання.

Раніше Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозував розгляд парламентом змін у складі Кабінету Мініст­рів на пленарному тижні Ради 3-6 березня.

Тим часом інший бютівець, перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін допускає розгляд парламентом змін складу Кабінету Міністрів на пленарному засіданні 3 березня. Отож як складеться робота у парламентарів сьогодні - важко перебачити. Найімовірніше, керівники фрак­цій домовляться на погоджувальній раді безпосередньо перед самим сесійним засіданням.

Не до кінця ясно, як діятимуть депутати з питанням скасування депутатських пільг. Юлія Тимошенко заявила, що БЮТ блокуватиме трибуну ВР у разі відмови внести питання про зняття пільг депутатам до порядку денного парламенту.

Однак лідер фракції БЮТ всупереч волі Юлії Тимошенко заявив, що фракція не блокуватиме роботу Ради, навіть якщо питання про відміну депутатських пільг не буде внесено до порядку денного. "На фракції це питання не розглядалося навіть, не стоїть це питання", - сказав Іван Кириленко.

При цьому Кириленко від­значив, що у вівторок фракція ініціюватиме не просто ліквідацію пільг, але і скорочення заробітної плати зі всіма надбавками для депутатів. При цьому він підкреслив, що йдеться про скорочення зар­плати мінімум удвічі. Депутат повідомив про те, що питання внесення до порядку денного цієї ініціативи буде обговорено у вівторок під час перерви в пленарному засіданні з керівниками фракцій за участю спікера.

Народний депутат від НУНС Анатолій Гриценко пропонує скоротити 62 заступники мі­ністрів. Відповідний проект закону про внесення змін до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (щодо унормування чисельності керівного складу) зареєстрований у Верховній Раді 27 лютого.

Автор законопроекту вважає, що надмірна чисельність керівників є однією з причин того, що діяльність цих органів є забюрократизованою і неефективною. Сьогодні в Кабінеті Міністрів працюють 20 міністерств, у яких 29 посад перших заступників і 113 посад заступників міністрів.

Утім, сьогоднішнє пленарне засідання й без кадрових питань має бути гарячим. Причина - проходження у парламенті питання листа трьох до МВФ. Партія регіонів учора пообіцяла заблокувати в Раді це питання.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8146 / 1.56MB / SQL:{query_count}