Мир чи перемир’я?

Президент запропонував забути про вибори і почати з чистого аркуша

Президент запропонував забути про вибори і почати з чистого аркуша

utim.jpg

Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко, схоже, зробили крок назустріч один одному для примирення. І свідченням цього є згода прем'єр-міністра, Президента і спікера написати спільний лист до Міжнародного валютного фонду про готовність до співпраці й реформування економіки. Це дасть можливість Україні отримати черговий транш МВФ. Відповідний лист планують опрацювати до кінця робочого дня в понеділок, а вже у вівторок він може бути скерований до МВФ.

Для того, аби головні полі­тичні гравці домовилися між собою, Віктор Ющенко зібрав у Секретаріаті учора нараду з координації дій всіх органів державної влади та політичних сил у кризових умовах розвитку економіки. На неї запросили не лише главу уряду Ю.Тимошенко, спікера В. Литвина, в. о. голови Нацбанку Анатолія Шаповалова,  але й лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Однак замість нього прибув Микола Азаров.

Нагадаємо, що раніше Віктор Андрійович категорично відмовлявся підписувати будь-які документи до МВФ, але після наради змінив свою думку. "Першочергове завдання для всіх нас - утримати ситуацію під контролем, уберегти економіку від глибокої кризи, і для людей зберегти високі соціальні стандарти", - сказав керманич держави.

Щоб подолати кризу, Ющенко запропонував три базових принципи: перший пріоритет - збереження соціального захисту в 2009 р.; ефективний антикризовий пакет, до якого входила би податкова реформа, підтримка національного виробника, політика енергозбереження; збалансування держбюджету і скорочення державних витрат, щоб, зокрема, наповнити Стабілізаційний фонд. "Щоб запрацював Стабілізаційний фонд, нам потрібен реальний бюджет. Також нам необхідно дати правдиву інформацію, як може українська економіка вийти з кризи шляхом спільних чесних сміливих дій", - сказав Президент.

Глава держави закликав відкинути політику у вирішенні економічних проблем.  "Між нами є суттєві полі­тичні, ідеологічні, професійні розбіжності. Ми по-різному оцінюємо і природу, і масштаб кризових процесів, але вихід з кризи сьогодні лежить у системі влади. Це єдиний спосіб дати повноцінну від­повідь, з яким антикризовим пакетом, з яким антикризовим сценарієм країна впора­ється з кризою ", - наголосив Віктор Андрійович. "Певен, у цій ситуації політикам немає чого робити. Політизація цього процесу принесе лише шкоду. Звертаюся до вас лише як до державних діячів, які зобов'язані думати не про вибори, а про завтрашній день", - закликав Ющенко. Також він запропонував припинити президентські виборчі кампанії, які вже дехто розпочав. "До 1 липня прошу зупинити президентську виборчу кампанію 2010 р. До 1 липня ми не повинні через політичну нестабільність збурювати ситуацію у системі національного бюджету, економіки, інвестицій. Не треба поспішати. Я переконаний, кому належить перемога - вона до нього прийде", - сказав Президент, додавши, що найголовніше зараз - допомогти країні у кризовий час спільно. Також Ющенко запропонував проводити зустрічі такого формату щопонеділка. Рішення під час цих зустрічей прийматимуть консенсусом.

Однак чи стане домов­леність тривалим миром, чи лише тимчасовим перемир'ям покаже час. Втім, як свід­чить досвід, із наближенням виборів українська політика живе виключно у стані війни.

Суб'єктивний погляд

Володимир Цибулько,
політолог:

Дмитро Видрін,
політолог:

- Це перемир'я для того, щоб отримати один транш МВФ. Тимошенко влаштовує ситуація з влаштуванням таких-от маленьких перемог. Якщо Президент таки погодить цього спільного листа до МВФ і він піде, то Тимошенко влаштує політичну тріскотню, що це її особиста перемога. Але суть у тому, що все-таки або зараз переважить синдром спільного виживання і Тимошенко, і Литвин визнають лідером у порятунку держави В. Ющенка, і тоді компроміс буде знайдений, або все повернеться до попереднього стану. Тобто продовженням цього спільного листа має бути не перестановка окремих персоналій у Кабміні, а створення кризового уряду. Якщо впродовж тижня після підписання листа буде заявлено про антикризовий позакоаліційний уряд, тоді це справді спосіб до примирення. Якщо ні, то фактично гроші МВФ проїдять, і почнеться новий виток протистояння.

- Знаю холеричний характер прем'єрки. Їй вистачить настрою на годину,  добу, але ніколи не на тиждень. Отож, незабаром почуємо знову звинувачення, що всі - від Президента, Секретаріату і до малого бізнесу заважають працювати уряду і ніхто не слухає урядових розпоряджень. Тому доба - це максимальний термін.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5255 / 1.58MB / SQL:{query_count}