Коаліція не має 226 голосів для призначення нових міністрів
Інформація про те, що прем'єр-міністр погодила з коаліцією претендентів на посади в уряді, вчора, 23 лютого, знову була в епіцентрі інформаційного простору. Утім, більше схоже на те, що чи то уряд, чи то політики ставлять кадрового воза попереду коня, поширюючи недостовірну інформацію.
Поза тим навіть у відносно свіжих повідомленнях прізвища кандидатів не змінилися - міністром фінансів стане нинішній заступник голови відомства Анатолій Мярковський, який звітуватиме Сергію Тігіпку, який, своєю чергою, обійме новостворену посаду віце-прем'єра з фінансових питань. Буде створена нова посада віце-прем'єра з ПЕК, яку обійме голова групи радників Тимошенко Віталій Гайдук.
Міністра юстиції Миколу Оніщука має замінити Віктор Шемчук, а Мінвуглепром може очолити представник УНП Олександр Клименко.
Вчора у розмові з журналістами "Пошти" народний депутат, член групи "Народна Самооборона" Геннадій Москаль схвально оцінив кадрові ротації в уряді. Однак сказати будь-що про призначення вище згаданих людей на посади в Кабміні він не зміг, зіславшись, що це вирішують люди, які стоять на вищих щаблях "Народної Самооборони", - Давид Жванія та Юрій Луценко. Варто зазначити, що Віктор Шевчук є членом "НС".
На запитання "Пошти", чи голосуватимуть депутати з "Народної Самооборони" за кадрові ротації в уряді, Геннадій Москаль відповів: "Я думаю, що так. Але ми не маємо кадрових претензій на високі посади".
Разом з тим він позитивно відгукнувся про Сергія Тігіпка та Віталія Гайдука, як висококваліфікованих фахівців, які можуть змінити стан справ у країні.
Олександр Голуб, народний депутат від фракції КПУ в коментарі "Пошті" заявив, що призначень не буде доти, доки коаліція не набере 226 голосів, яких сьогодні у неї нема. А без голосів фракції Компартії це буде неможливо, оскільки депутатська група В'ячеслава Кириленка "За Україну", до якої входять 17 депутатів, відмовилася голосувати за кадрові перестановки.
"Чому називаються одні і ті самі кандидатури? Тому що сьогодні немає необхідної кількості кандидатур для прийняття позивного рішення. Коаліція не володіє 226 голосами. Стосовно ж Компартії, то ми не розглядаємо сьогодні кандидатури, ми б хотіли розглянути програми тих людей, які хочуть прийти до влади, і лише після цього приймати рішення. Оскільки сьогодні ні уряд, ні претенденти не висловилися з цього приводу, то нема предмету для розмови. Ми сьогодні не ведемо якихось перемовин. Доки не буде вирішене питання з необхідною кількістю голосів, то голосування не буде", - наголосив Олександр Голуб.
Що ж до самих кандидатів, то, як вже йшлося вище, їх оцінюють, як професіоналів у своїй сфері. А Геннадій Москаль узагалі заявив, що "Тігіпко міг стати Президентом України, якби у Леоніда Кучми не почалася хвороба "Кучма-3".
Тим часом, на думку експертів, переділ портфелів і політичні міжусобиці лише поглиблюють економічну і фінансову кризу в Україні. Принаймні так вважає Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. Експерти пропонують різні кроки для мінімізації наслідків кризи, до якої економіка України виявилася не готова. Однак головною умовою має бути, і цього вже бракує Україні протягом тривалого часу, політична узгодженість, як не банально це звучить. "Не буде політичної домовленості, хай помилкових, але спільних рішень, які реалізуються, нічого не буде", - зазначає Василь Юрчишин.
Якщо ця найменша необхідна умова буде дотримана, то вихід з кризи експерт вбачає насамперед у розвитку підприємництва - сприянні малому й середньому бізнесу, зниженні податкового тиску, звільненні бізнесу від надмірного адміністрування, прискореній приватизації. До речі, програму приватизації депутати Верховної Ради досі не прийняли - а від реалізації цієї програми залежить значна частина надходжень до бюджету.