“Бартерна” політика

У питаннях розподілу посад все залежить від комуністів

У питаннях розподілу посад все залежить від комуністів

yulya.jpg 

Незважаючи на повідомлення у ЗМІ про те, що коаліція вже домовилася про розподіл посад, цю інформацію не можна вважати на 100% достовірною. Утім, за попередніми даними, у Кабмін пропонується ввести цілком прогнозованих людей.

Новим міністром фінансів стане нинішній заступник голови відомства Анатолій Мярковський. Його діяльність куруватиме нинішній голова правління Swedbank Сергій Тігіпко, для якого спеціально введуть посаду віце-прем'єра з питань фінансів.

Також з'явиться посада ві­це-прем'єра з паливно-енергетичного комплексу. Її обійме керівник групи радників прем'єра Віталій Гайдук. Крісло глави Міністерства юстиції Микола Оніщук звільнить для свого колеги з НУ-НС Віктора Шемчука.

У крісло голови Мінвугле­прому сяде член Української народної партії, екс-заступник  губернатора Донецької області з питань вугільної промисловості Олександр Клименко.

Коаліція домовилася продовжити обговорення кандидатів на інші міністерські посади уже в понеділок. Імовірно, що вже наступного пленарного тижня депутатам запропонують проголосувати за кадрові ротації.

Тим часом "Коммерсантъ-Україна" пише про відсутність домовленостей про ротації в уряді. Газета зазначає, що у коаліції немає достатньої кіль­кості депутатів для проведення результативного голосування.

За даними "Ъ-Україна", коаліція, до якої входять фракції БЮТ (155 депутатів), блоку Литвина (20) і частина фракції НУ-НС (43), має всього 218 голосів. Таким чином для результативного голосування із кадрових рішень цій умовній більшості потрібні голоси або групи "За Україну!" з фракції НУ-НС (18 депутатів), яку очолює екс-голова фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко, або фракції КПУ (27).

До останнього моменту в коаліції більше сподівалися на голоси команди Кириленка. Але вчора стало зрозуміло, що робити цього не варто. "Я змушений заявити, що нас усі ці підкилимні ігри не цікавлять. Нас цікавлять економічні питання. Група "За Україну!" за будь-які кадрові рішення не голосуватиме", - категорично заявив В. Кириленко. А це означає мінус 17 голосів і без того хиткій більшості.

Однак у коментарі "Пошті" народний депутат фракції НУ-НС Андрій Парубій спростував інформацію про те, що коаліція домовилася про розподіл портфелів. "Той перелік, який озвучують ЗМІ, дуже попередній і він буде змінений", - зазначив Андрій Парубій. За його словами, сьогодні тривають переговори з фракцією Компартії, оскільки без під­тримки депутатів-комуністів проголосувати у парламенті за будь-які призначення до Кабінету Міністрів буде неможливо. Тому БЮТ має шукати підтримки у КПУ.

Розмови про домовленості стосовно кандидатур розвіяв також і лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко: "Зараз рішення не то що коаліцією, а навіть фракцією не прийнято". Він додав, що це питання буде узгоджено не раніше наступного пленарного тижня.

"Але по жодному прізвищу, по жодній кандидатурі на посаду того чи іншого міністра рі­шення не прийнято", - сказав він.

Як стверджує Андрій Парубій, посад позбудуться насамперед урядовці, що були призначені за квотою Президента: міністр освіти і науки, міністр культури, міністр МНС, міністр юстиції, міністр молоді та спорту, віце-прем'єр Іван Васюник. Більше того - БЮТ "перетрусить" посади голів держкомітетів, знову ж таки заради підтримки фракції КПУ.

Якщо кадрові голосування підтримають комуністи, якусь з цих посад, цілком ймовірно, можуть обійняти депутати від цієї політичної сили. Під політичний "бартер" підпадає також посада першого віце-спікера Олександра Лавриновича - його крісло пророкують комуністу Адаму Мартинюку.

Коаліціянти домовилися продовжити обговорення кандидатур на решту портфелів уже у понеділок. Можливо, вже наступного пленарного тижня на розгляд Верховної Ради буде внесено список кандидатів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4792 / 1.57MB / SQL:{query_count}