Вівторкову сварку Президента і прем'єр-міністра українці дивилися, затамувавши подих, - до такого рівня розмови на підвищених тонах перші особи держави не опускалися ніколи.
Вівторкову сварку Президента і прем'єр-міністра українці дивилися, затамувавши подих, - до такого рівня розмови на підвищених тонах перші особи держави не опускалися ніколи.
Засідання РНБО перетворилося на потік односторонніх звинувачень, які Юлія Володимирівна не встигала навіть заперечити. До того ж публічне обливання прем'єра брудом було задумано заздалегідь, оскільки після філіппік гаранта журналістів попросили покинути зал засідань, аби громадськість, не дай Боже, не почула відповіді прем'єр-міністра.
Однак Леді Ю вчинила мудріше - вона покинула засідання РНБО і, зібравши журналістів, розповіла їм причину девіантної поведінки Президента.
"Ми є політичними конкурентами. Зовнішнім спостерігачам ця конкуренція може видатись жорсткою та нелогічною. Йдеться насамперед про наступні президентські вибори", - зізналася глава уряду.
Прем'єр повідомила, що передвиборна боротьба вже почалась і це протистояння в умовах важкої економічної кризи.
"Замість того, щоб співпрацювати над спільним вирішенням складних проблем, ці проблеми використовуються для того, щоб здобути певні переваги у боротьбі. А це вже дуже негативно. Не можна збільшувати свою популярність за рахунок економіки або населення. Такий тип політиків я вважаю мародерами. Але мова не йде про конкретну особу. Я кажу загалом", - заявила Ю.Тимошенко.
Напади Президента зводилися до звинувачень у тому, що домовленості про надання Росією п'ятимільярдного кредиту в доларах США може призвести до втрати Україною своєї газотранспортної системи. Окрім того, за даними Президента, Росія висунула низку політичних вимог в обмін на свій кредит. Зокрема, йдеться про так званий нульовий варіант розподілу майна СРСР.
"Хоча історія цього питання налічує 17 років, жоден український високопосадовець за роки незалежності не взяв на себе відповідальності погодитися з позицією Росії. Адже йдеться про типово "братський" розподіл майна СРСР, за яким РФ нібито бере на себе борги Союзу в обмін на відмову решти колишніх республік від претензій на будь-яке майно СРСР", - кажуть на Банковій. Експерти СП не виключають сценарію, за яким статус "майно СРСР" може бути застосовано і до газотранспортної системи України. Наприклад, у результаті судового рішення, адже практика рейдерських атак набула поширення як в Україні, так і в Росії".
З боку прем'єр-міністра - лише спростування. Далі - традиційний обмін звинуваченнями, які радше скидаються на політичний бруд. Але найцікавіше - яке рішення прийме РНБО, підсумовуючи вівторкове засідання. Наразі це тримають у таємниці.
Суб'єктивний погляд |
Кость Бондаренко, директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна: |
- Цей конфлікт лежить у політичній площині, тому що питання "нульового варіанту" не може розглядатися прем'єр-міністром, це питання є компетенцією Верховної Ради. Щодо того, яке ж рішення буде прийняте, то не варто гадати на кавовій гущі - Раїса Богатирьова сказала, що оприлюднить його найближчими днями. Тимошенко стовідсотково мала рацію, коли сказала, що вони з Ющенком конкуренти на президентських виборах. Протистояння вже зайшло дуже далеко і може призвести до втрати державності України. На жаль, наші політики цього не розуміють. |