Сварка конкурентів

Вівторкову сварку Президента і прем'єр-міністра українці дивилися, затамувавши подих, - до такого рівня розмови на підвищених тонах перші особи держави не опускалися ніколи.

prezik.jpg 

Вівторкову сварку Президента і прем'єр-міністра українці дивилися, затамувавши подих, - до такого рівня розмови на підвищених тонах перші особи держави не опускалися ніколи.

Засідання РНБО перетворилося на потік односторонніх звинувачень, які Юлія Володимирівна не встигала навіть заперечити.  До того ж публічне обливання прем'єра брудом було задумано заздалегідь, оскільки після філіппік гаранта журналістів попросили покинути зал засідань, аби громад­сь­кість, не дай Боже, не почула відповіді прем'єр-міністра.

Однак Леді Ю вчинила мудріше - вона покинула засідання РНБО і, зібравши журна­ліс­тів, розповіла їм причину девіантної поведінки Президента.

"Ми є політичними конкурентами. Зовнішнім спостерігачам ця конкуренція може видатись жорсткою та нелогічною. Йдеться насамперед про наступні президентські вибори", - зізналася глава уряду.

Прем'єр повідомила, що передвиборна боротьба вже почалась і це протистояння в умовах важкої економічної кризи.

"Замість того, щоб співпрацювати над спільним вирішенням складних проблем, ці проблеми використовуються для того, щоб здобути певні переваги у боротьбі. А це вже дуже негативно. Не можна збільшувати свою популярність за рахунок економіки або населення. Такий тип політиків я вважаю мародерами. Але мова не йде про конкретну особу. Я кажу загалом", - заяви­ла Ю.Тимошенко.

Напади Президента зводилися до звинувачень у тому, що домовленості про надання Росією п'ятимільярдного кредиту в доларах США може призвести до втрати Україною своєї газотранспортної системи. Окрім того, за даними Президента, Росія висунула низку політичних вимог в обмін на свій кредит. Зокрема, йдеться про так званий нульовий варіант розподілу майна СРСР.

"Хоча історія цього питання налічує 17 років, жоден укра­їнський високопосадовець за роки незалежності не взяв на себе відповідальності погодитися з позицією Росії. Адже йдеться про типово "братський" розподіл майна СРСР, за яким РФ нібито бере на себе борги Союзу в обмін на відмову решти колишніх республік від претензій на будь-яке майно СРСР", - кажуть на Банковій. Експерти СП не виключають сценарію, за яким статус "майно СРСР" може бути застосовано і до газотранспортної системи України. Наприклад, у результаті судового рішення, адже практика рейдерських атак набула поширення як в Україні, так і в Росії".

З боку прем'єр-міністра - лише спростування. Далі - традиційний обмін звинуваченнями, які радше скидаються на політичний бруд. Але найцікавіше - яке рішення прийме РНБО, підсумовуючи вівторкове засідання. Наразі це тримають у таємниці.  

 

Суб'єктивний погляд
Кость Бондаренко,
директор Київського інституту проблем управління
імені Горшеніна:
- Цей конфлікт лежить у полі­тичній площині, тому що питання "нульового варіанту" не може розглядатися прем'єр-мініст­ром, це питання є компетенцією Верховної Ради. Щодо того, яке ж рішення буде прийняте, то не варто гадати на кавовій гущі - Раїса Богатирьова сказала, що оприлюднить його найближчими днями. Тимошенко стовідсотково мала рацію, коли сказала, що вони з Ющенком конкуренти на президентських виборах. Протистояння вже зайшло дуже далеко і може призвести до втрати державності України. На жаль, наші політики цього не розуміють.   

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8579 / 1.57MB / SQL:{query_count}