Тимошенко визнала готовність Росії покрити дефіцит українського бюджету
Росія покриє дефіцит Державного бюджету України, виділивши для цього спеціальний кредит. Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у Мюнхені на Міжнародній конференції з питань безпеки.
За словами глави уряду, Україна отримала позитивну відповідь від Росії на прохання виділити кредит, однак опубліковані у ЗМІ вимоги Росії для його надання не відповідають дійсності, заявляє прем'єр Юлія Тимошенко.
"Росія готова сприяти в підписанні таких кредитних угод", - сказала вона.
Тимошенко повідомила, що надіслала листи з проханням надати Україні фінансову допомогу для покриття дефіциту бюджету в США, Євросоюз, Китай, Японію, а також і в Росію. Сума кредиту, за неофіційними даними, становить 5 млрд дол. Однак, враховуючи, що сьогодні у Росії ще складніше фінансове і економічне становище, аніж в Україні, то можна зробити висновок, що кредит буде наданий на дуже вигідних для Кремля умовах. До прикладу, дефіцит цьогорічного бюджету у Росії становитиме, за різними оцінками, до 70 млрд дол.
Разом з цим прем'єр-міністр спростувала заяву уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського про те, що до Москви відбула урядова делегація для таємних переговорів з Росією про отримання спеціального кредиту.
Також Тимошенко заявила, що не відповідає дійсності й інформація про умови, що з'явилася у ЗМІ, на яких Росія готова надати кредит.
Як повідомлялося, Соколовський заявив у ефірі телеканалу "Інтер", що у п'ятницю в російську столицю таємно поїхала делегація від уряду для проведення переговорів про спеціальний кредит для запобігання банкрутству НАК "Нафтогаз України". За його словами, доведення до банкрутства пов'язане з цінами на газ, зафіксованими у домовленостях, підписаних 19 січня. Він зазначив, що у 2009 році "виникне велика дірка" у "декілька десятків мільярдів гривень" через розрив між ціною газу, за якою він придбаний, і ціною його продажу.
Україна ризикує втратити газотранспортну систему, якщо візьме кредит у Росії. Так вважає заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський.
За його словами, Україна повторить "білоруський" сценарій з втратою ГТС.
Він нагадав, що у Білорусі "все починалося, як і в Україні. Зокрема, за його словами, спочатку Росія різко підвищила ціни на газ для Білорусі, а коли в країні почались проблеми з бюджетом та економікою, Москва "люб'язно" запропонувала обміняти дешевий газ на білоруську трубу. Далі боргова петля затягувалася: "газова" залежність змінилася "кредитною".