Провал Богословської

Висновок "газової" комісії не підтримали депутати

Висновок "газової" комісії не підтримали депутати

Bogoslovska.jpg 

Чергове фіаско Партії регіонів та депутата цієї фракції Інни Богословської відбулося вчора в сесійній залі Верховної Ради. Вислухавши звіт тимчасової слідчої комісії, яка мала розслідувати функціонування української газотранспортної системи і забезпечення споживачів природним газом, депутати його не підтримали.

За відповідну постанову "Про звіт тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008 - 2009 роках" проголосували 192 депутати із 437 зареєстрованих в залі. Перед цим спікер Володимир Литвин наголосив, що цей проект постанови зареєстрований Богословською не як головою ТСК, а як депутатом. Узгодженого попереднього звіту комісії не було.

Документ, зокрема, визнавав, що "українська сторона діяла непрофесійно, провокувала конфлікт і здійснила скоординований шантаж російської сторони, що призвело до зриву поставок газу".

З трибуни парламенту Богословська заявила, що газові контракти з Росією невигідні для України. За її словами, у контракті закладено невиправдано високу ціну блакитного палива для України - 450 доларів за тисячу кубометрів.

У той же час не враховано, що Україна є найбільшим імпортером російського газу в Європі, не надано оптової знижки, з базової ціни не відраховано вартість транзиту газу українською територією та територією Європи, яка входить до ціни блакитного палива.

Окрім того, Богословська за­значила, що уряд не добився відповідного до ціни на газ під­вищення ставки на транзит ро­сійського палива територією України.

За словами голови ТСК, у 2010 році для України ставка на транзит газу становитиме від 2,42 до 2,47 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів, що нижче за ринкову ціну. Зараз Росія платить за транзит свого палива 1,7 долара.

Комісія також спростувала закиди Російської Федерації про те, що Україна крала газ. "Ми не підтверджуємо факт крадіжок, тому що не було умислів на крадіжку. І ми не можемо погодитися з обвинуваченнями України в крадіжці газу", - заявила Богословська.

Вона зазначила, що дійсно Україна "за сім днів січня 2009 року вилучила з труби 52 млн. куб. м. російського газу", однак, повідомила вона, його повернули. Нагадаємо, що Генпрокуратура узагалі не має фактів несанкціонованого відбору газу НАК "Наф­тогазом".

"Це було зроблено не, щоб вкрасти газ, а щоб забезпечити технічні умови транспортування", - повідомила Богословська.

Вислухавши звіт Інни Богословської, Володимир Литвин констатував, що нічого, окрім зведення політичних порахунків, за ним немає. 

"Ми переконалися, що в нас продовжується вчорашній день, зведення політичних рахунків, ніхто не хоче мати жодної істини і байдуже, чи є в нас взагалі газотранспортна система", - сказав він.

Голова ВРУ здивувався, чому в доповіді Богословської жодного разу не порушувалося питання стану української ГТС, хоча саме це є предметом розслідування комісії.

"Питання звучало саме таким чином: "Стан газотранспортної системи". Ми хоч одне слово почули? Ні", - сказав Литвин. Тому він попросив комісію провести "детальну неполітизовану роботу".

"Я попросив би відмовитися від політики з обох сторін, не звинувачувати одне одного, не демонізувати прізвища", - сказав Литвин.

Відтак імовірно, що комісія вдруге спробує відзвітувати. Однак сумнівно, що звіт матиме критичний стосовно уряду характер, оскільки до складу комісії входять входить лише 4 "регіоналів", 3 БЮТівців, 2 НУ-НСівців, 1 комуніст, 1 депутат від Блоку Литвина. Таким чином опозиція не має більшості у ТСК, а відтак і не може ухвалити вигідного для себе рішення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5758 / 1.56MB / SQL:{query_count}