Михайло Чечетов, народний депутат України (фракція Партії регіонів), про ймовірність відставки уряду та відповідальність влади
Сьогодні у парламенті нарешті будуть розглядати питання звіту уряду та висловлення йому довіри або ж недовіри. Як насідок, Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко або втримається у своїх кріслах, або піде у відставку. Про те, як розвиватимуться події у Раді, "Пошта" спілкувалася з народним депутатом Михайлом Чечетовим.
- Михайле Васильовичу, чи сьогодні оголосять недовіру уряду?
- Ми хочемо одного - аби влада ефективно, злагоджено працювала для країни і виводила її з кризи. Це буде тільки тоді, коли влада виступатиме як єдине ціле. Я кажу про Президента і прем'єра - сьогодні це два вороги, які у вогні своєї ненависті хочуть один одного спалити. І не лише себе спалити - це була б невелика втрата - а спалити всю Україну. Тому, аби вийти з кризи, треба змусити працювати всю владу. Тому ми запрошуємо до парламенту і Президента, і прем'єр-міністра, аби вони не на телебаченні один з одним спілкувалися і не листами в епістолярному жанрі, а прийшли у парламент, кожен з них виступив, ми поставили їм запитання, вислухали їхні позиції стосовно того, що сьогодні відбувається у країні і, найголовніше, як виходити з кризи.
Тоді ми зробимо висновки - чи ця влада спроможна вивести з кризи країну, чи вона має піти - прем'єр і Президент разом. Я повторюю: в одному місці і в один час мають прийти і прем'єр, і Президент. А то на наради РНБО прем'єр не ходить... А ходить лише на телебачення, причому Президент говорить одне, а прем'єр інше. А що робити людям, місцевій владі? Вони просто розгублені. А що кажуть інші країни? Вони питають, хто у нас говорить державним голосом? У Росії зрозуміло - Путін і Мєдвєдєв. А у нас - прем'єр і Президент називають один одного злодіями і корупціонерами. Хто ж у нас представляє державу? Тому ми хочемо змусити владу говорити одним голосом. Або вони будуть говорити одним голосом, або підуть разом. Завтра під час обговорення ми й зробимо висновки - уряд у відставку, Президенту - імпічмент.
- Член фракції КПУ Олександр Голуб заявив: якщо "у пакеті буде поставлено питання про відставку Тимошенко та імпічмент Ющенка, то у залі може набратися необхідна кількість голосів" для того, аби ці питання були прийнятими. Чи є підстави так вважати?
- Якщо ми не почуємо розумних речей, то потрібно ставити питання про те, щоб ця влада пішла. А розумних речей ми від цієї влади не бачимо. Якщо лікар довів хворого до реанімації, то треба виганяти такого лікаря. Наші Президент і прем'єр довели країну до реанімації, до повного банкрутства, до дефолту, то треба їх міняти.
- Наскільки я розумію, ви вважаєте, що прем'єр-міністр сьогодні може якимись "розумними речами" переконати депутатів не голосувати за недовіру уряду? Які саме це мають бути "розумні речі"?
- Нас переконати неможливо, бо Партія регіонів не вірить - ні Президентові, ні прем'єрові. І ми за відставку будемо голосувати одноголосно. Нам ця порожня балаканина не потрібна. Ми однозначно наполягаємо на тому, аби уряд пішов, а краще - аби пішов разом із Президентом. Щоправда, голосувати сьогодні за відставку Президента не вдасться - процедура імпічменту доволі тривала, але це політичний процес. От і подивимося, хто сьогодні поступиться своїми корпоративними інтересами і зуміє піднятися заради інтересів країни.
- Якщо Рада відправить уряд у відставку, чи зможуть депутати обрати новий склад Кабінету Міністрів?
- Тоді постане питання про переформатування коаліції у парламенті. Це вже інший етап. Я думаю, здорові люди у парламенті є.
- Заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляє про готовність своєї політичної сили обнулити список кандидатів, висунутих на вибори Верховної Ради у 2007 році від ПР, для призначення позачергових парламентських виборів. Це буде кроком останньої надії Партії регіонів - наскільки це взагалі ймовірно сьогодні?
- Це трохи викривили його виступ - річ у тім, що ми говоримо про те, що треба використати усі методи - парламентські, правові, у тому числі й через тиск громадськості, для того, аби змусити владу працювати на державу. Якщо це не вдасться, тоді треба міняти цю владу, у тому числі переформатуванням більшості, зміни складу уряду... Як один із варіантів можна використати і складення мандатів, але рішення поки що не обговорювалося на політраді партії. Втім теоретично, як один із радикальних кроків, це можна розглядати.
- Але все-таки, як ви вважаєте, буде 226 голосів для недовіри уряду?
- Я думаю, що політики, які йшли на вибори і говорили, що будуть виконувати волю народу, якщо вони почують стогін народу, бо ні зарплат, ні пенсій нема, квартирна плата, плата за комунальні послуги росте, газ, бензин дорожчають, заводи закриваються, людей викидають на вулиці, безробіття... Чоловіки не можуть прогодувати свої сім'ї - це найстрашніше. А сьогодні у промислових регіонах вони не в змозі прогодувати свої сім'ї. Тому, якщо вони почують стогін народу, то, звісно, альтернативи немає. А якщо їм народ потрібен був, аби на його горбі отримати депутатські мандати, то горе таким політикам.