Повільна коаліція

Із запланованих пунктів коаліційної угоди депутати виконали лише третину

фото: cvu.org.ua
Представники парламентської більшості вже неодноразово заявляли, що терміни реформ, прописані в коаліційній угоді, не є чітким дедлайном, але все одно темпи влади неприємно вражають. Підписавши угоду восени минулого року після позачергових парламентських виборів п’ять політсил (“Блок Петра Порошенка”, “Народний фронт”, “Самопоміч”, Радикальна партія та “Батькіщина”) зобов’язалиcь за перші півроку 2015-го втілити в життя 118 її положень. Але станом на сьогодні виконано лише 39 обіцянок. Ще 13 виконано частково. Про це цього тижня заявили в Комітеті виборців України (КВУ) після проведеного аналізу другої сесії ВРУ VIII скликання.
“Станом на середину липня коаліційна угода за підсумками І та ІІ кварталу виконана повністю на 33%, частково – на 11%”, – зазначає генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.
При цьому найбільш ефективно реформи виконуються в сфері національної безпеки і оборони, а також у сфері децентралізації. Щодо першого, то повністю виконано 8 із 13 положень, запланованих на першу частину 2015-го. Йдеться про те, що коаліціянти виконали обіцянки про розширення функцій РНБО в частині координації дій в кризових ситуаціях, підвищення престижу військової професії і соціального захисту військовослужбовців, утворення військово-цивільних адміністрацій, уточнення правового режиму воєнного стану, проведення організації оборонного планування в Україні, створення комісії з питань розвитку оборонно-промислового комплексу, підвищення оперативних можливостей розвідки та фінансування будівництва житла для військовослужбовців.
Щодо децентралізації, то тут виконано повністю п’ять і частково чотири положення із 22. Парламентарі, внiсши зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, розширили доходну базу місцевих бюджетів. А ще частково зменшено було кількість державних службовців і проведено оптимізацію складу деяких органів виконавчої влади. 
У наступні півроку депутатам доведеться продовжити реформи у цих сферах, а ще серйозно зайнятись судовою системою. Зазначимо, що із 31 положення, які стосуються судової реформи, станом на нині повністю виконано лише 12 і ще одне частково. І це при тому, що судова реформа відповідно до коаліційної угоди мала вже бути завершеною. 
Також треба зазначити, що депутати під час дpугої сесії все рівно дещо  пришвидшились. Адже на першій сесії нинішній парламент виконав лише 14% положень коаліційної угоди. 
Та як буде надалі невідомо, адже в коаліції все більше протиріч і ще невідомо, чи нинішня більшість переживе голосування за зміни до Конституції. Ми вже спостерігали, як окремі спірні питання, такі, як, до прикладу, закон про реструктуризацію валютних кредитів, розколювали коаліцію. “Політична кон’юнктура, особливо зараз, перед місцевими виборами, дається взнаки. Наближення цих виборів спонукає певних політиків до солодких обіцянок, нездійснених мрій, відвертого популізму”, – заявляє Президент Петро Порошенко. При цьому він закликав представників більшості керуватись коаліційною угодою, а не популізмом. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4598 / 1.55MB / SQL:{query_count}