Фірташ знайшов заміну Януковичу та Ющенку?

Втрата компанією "РосУкр­Енерго" позицій на газовому ринку стала приводом для розчарування Дмитра Фірташа своїми політичними покровителями із Секретаріату Президента і Партії регіонів, вважають політичні експерти.

firtas.jpg 

Втрата компанією "РосУкр­Енерго" позицій на газовому ринку стала приводом для розчарування Дмитра Фірташа своїми політичними покровителями із Секретаріату Президента і Партії регіонів, вважають політичні експерти.

Новим фаворитом опального олігарха вони називають екс-спікера парламенту Арсенія Яценюка. Експерти сходяться на думці, що підтвердженням цього є низка фактів.

Олексій Голобуцький, заступник директора Агентства моделювання ситуацій:

- Фінансово-політична група Дмитра Фірташа після стратегічної поразки на газовому фронті буде змушена диверсифікувати свої політичні ризики і піти по шляху підтримки цілого ряду нових партійних проектів.

Після того, як "РосУкрЕнерго" зник в якості посередника у газових відносинах між Україною і Росією, політичні акції цієї групи почали стрімко падати. І це, безсумнівно, віді­б'ється на їхньому впливі у Партії регіонів, в середовищі якої є значна кількість незадоволених діями і висловлюваннями і Фірташа, і Бойка, і Льовочкіна.

Це означає, що вже зараз Фірташ буде інвестувати в цілу низку нових політичних проектів. При цьому найбільш привабливим для нього може бути проект Яценюка, з яким його ріднить до того ж ще й регіональне походження.

Тарас Березовець, директор піар-групи "Політтех":

- Нездатність Секретаріату Президента і опозиції відстояти посередників у газових відносинах між Росією та Україною змусила Дмитра Фірташа шукати політика, здатного в найближчому майбутньому відновити діяльність "РосУкр­Енерго" на ринку.

Найімовірніший кандидат на місце фаворита - екс-спікер парламенту Арсеній Яценюк. Показовим прикладом їх дружби може слугувати недавній ефір, присвячений газовій тематиці, на каналі "Інтер", де Яценюк розсипався в компліментах Фірташу. Цікаво, що в рекламних паузах Фірташ проводив "п'ятихвилинки" за участю Яценюка і керівників інформаційної служби "Інтера", вносячи корективи.

Проте вважати, що Фірташ і його покровителі здадуться без бою, було б ілюзією. Вони удосконалили механізм перекачування державних коштів у виборчі фонди майбутнього кандидата в президенти через Нацбанк. Як повідомили, НБУ вирішив рефінансувати під­контрольний Фірташу банк "Надра" ще на 3 млрд грн. Не так давно ця структура вже отримала 7,1 млрд грн.

Василь Стоякін, директор Центру політичного маркетингу:

- Бізнес Фірташа є неможливим без підтримки на вищому державному рівні. Полі­тичне становище Президента та Януковича, на яких робив ставку Фірташ, зараз не най­краще. В той час Яценюк є "новою зіркою" української полі­тики.

На тлі загального розчарування його рейтинг демонструє позитивну тенденцію, отже, інтерес до нього з боку Фірташа є логічним.

Можна зробити висновок щодо піар-розкрутки Яценюка з боку контрольованого Фірташем каналу "Інтер".

Цікаво і те, що на програмі "Свобода на Інтері" за участю Фірташа Яценюк був чи не єдиним значним політиком, до того ж сидів поруч із ним.

Цікаво й те, що 19 січня у Верховній Раді зареєстровано законопроект Яценюка про державну монополію на ринку газу. Проект цікавий тим, що в ньому не зазначено, хто є посередником.

"Нафтогаз" проголошується єдиною підприємницькою структурою, яка може купувати газ у структур, що є його власниками та мають змогу транспортувати газ до кордонів України. Проте такою структурою на той час було саме "Рос­УкрЕнерго".

Володимир Поляков, політ­технолог:

- Позиція Яценюка щодо вирішення  газового конфлікту майже повністю збігається з позицією "РосУкрЕнерго", озвученою депутатом від ПР Юрієм Бойко. А саме: щодо невигідності умов газового контракту для України і до­ціль­ності утворення міжнародного газотранспортного консорціуму.

Окрім того, масований піар Яценюка на каналі "Інтер", де одним з власників є Дмитро Фірташ, а головним політтехнологом Арсенія Петровича є Володимир Грабовські - один з авторів проекту програми "Свобода на Інтері", свідчить про технологічний супровід, який теж забезпечує команда Фірташа.

А якщо згадати вирішальний голос Яценюка за вихід НУНС з демкоаліції 3 вересня 2008 року і його неучасть у відновленні коаліції у складі БЮТ, НУНС та Блоку Литвина, то все стане на свої місця.

Фактично, сьогодні ми бачимо, що співвласник "РосУкр­Енерго" Дмитро Фірташ диверсифікує свої політичні ризики напередодні президентських чи то дострокових парламентських виборів, розкладаючи яйця в різні кошики.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2115 / 1.58MB / SQL:{query_count}