Уже наступного тижня Верховна Рада знову почне працювати, а українці матимуть змогу спостерігати за черговими скандалами під куполом на Грушевського.
Уже наступного тижня Верховна Рада знову почне працювати, а українці матимуть змогу спостерігати за черговими скандалами під куполом на Грушевського.
Цього тижня у парламенті згадали про можливість дочасних виборів до Верховної Ради. Так, за словами заступника голови ВРУ Миколи Томенка, проведення позачергових виборів у парламент досі залишається одним із пріоритетів діяльності фракції Партії регіонів.
Далі, за логікою заступника, події розвиватимуться так: Партія регіонів спробує на пленарному засіданні відправити у відставку уряд Юлії Тимошенко. Якщо ж біло-блакитним не вдасться цього зробити, то вони можуть скласти 150 мандатів і таким чином домогтися проведення виборів.
"Уже сьогодні всім зрозуміло, що Партія регіонів за будь-яких умов не готова провести в опозиції весь час до президентських виборів", - додав Микола Томенко.
Утім, чи вдасться парламентарям проголосувати за відставку уряду - справа не зовсім ясна. Регіони надіються на допомогу фракції комуністів, разом з якою вони матимуть 201 голос. Решту 25 голосів "регіонали" розраховують отримати від НУ-НС.
"Якщо комуністи у наступний вівторок проголосують за відставку Юлії Тимошенко, то тоді Верховній Раді точно вистачить голосів, щоб відправити на "покой" українського прем'єра, - заявив депутат Партії регіонів Сергій Льовочкін одному з видань. - Наша фракція, за винятком декількох зрадників, буде голосувати за нього одноголосно. Велика частина "Нашої України" буде голосувати так само, як і ми".
Надії "регіоналів" на бліцкриг розбив комуніст Олександр Голуб. Він заявив, що фракція Компартії не голосуватиме за недовіру Кабміну, бо комуністи вимагають одночасної відставки і уряду, і Президента.
"Правда, фракція це не обговорювала. Але ми виступаємо за одночасну відставку Ющенка і Тимошенко в пакеті. Якщо просто відправити у відставку останню, то це означає зробити подарунок першому, котрий у такому випадку отримає повний контроль ще й над виконавчою владою," - наголосив О. Голуб.
Утім, як констатують помірковані парламентські сили, зокрема, і спікер парламенту Володимир Литвин, імпічменту Президента не буде - нема підстав і часу для цього.
Ще однією цікавою подією наступного тижня може стати кадрова ротація в уряді. Низка ЗМІ вже повідомила, що деякі міністри та їх заступники позбудуться посад. Першою "ластівкою" було звільнення голови Державної митної служби Валерія Хорошковського, який пішов урозріз з офіційною позицією прем'єр-міністра, заявивши, що газ у підземних сховищах України належить "РосУкренерго". Після цього було ще декілька гострих заяв у бік Юлії Тимошенко. У підсумку Президент призначив Валерія Хорошковського заступником голови СБУ.
Позбутися своїх посад, насамперед, можуть голова МНС Володимир Шандра та міністр юстиції Микола Оніщук (вони обидва призначені за квотою НУ-НС).
У списку "на виліт" і міністр транспорту і зв'язку Йосип Вінський (він також відзначився критикою Юлії Тимошенко). Звільнити можуть міністра фінансів Віктора Пинзеника та міністра економіки Богдана Данилишина, міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.
На їх місця можуть прийти Роман Зварич або Віктор Шемчук (на посаду міністра юстиції), Олександр Слободян (на посаду міністра економіки), Олександр Клименко (на посаду міністра вугільної промисловості).
У планах фракції БЮТ внести наступного тижня зміни до законодавства, аби Верховна Рада могла самостійно звільняти і призначати голову Національного банку України. Історія зі звільненням чинного голови НБУ Володимира Стельмаха не закінчилася, оскільки Президент звернувся до Конституційного суду України, аби той розтлумачив, чи згідно з законом депутати звільнили голову НБУ.