Гра з вибором

Спікер Володимир Гройсман обіцяє відкриті списки на місцевих виборах

Законопроект про місцеві вибори, який готувала робоча група з нардепів та експертів, уже майже готовий до розгляду в парламенті. Спікер Володимир Гройсман у середу 26 травня повідомив, що законопроект передадуть профільному комітету, де його підготують до першого читання. 
Зі слів нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Олександра Черненка, який очолював робочу групу, документ мали зареєструвати вчора або сьогодні. Станом на вчора повідомлень про це ще не було.
“Пошта” вже писала про підготовку нового закону про місцеві вибори і про те, що депутатам доведеться оби­рати з кількох документів. Нагадаємо, що Олександр Черненко розповідав виданню про впровадження системи відкритих списків на рівні виборів до обласних рад і рад великих міст, про багатомандатну “мажоритарку” на рівні малих міст і районів, а також про два тури для обрання голів великих міст.
“Документ передбачає вибори депутатів обласних і міських рад у великих містах (понад 90 тис. виборців) за пропорційною виборчою системою з голосуванням за відкриті партійні списки в багатомандатних округах. При цьому виборці матимуть змогу не лише голосувати за місцеву організацію партії, а й обирати конкретного кандидата від політичної партії в кожному з багатомандатних округів із декількох запропонованих осіб. 
У Раді буде щонайменше п’ять альтернативних законопроектів щодо місцевих виборів
Інші місцеві ради обиратимуть за багатомандатною мажоритарною системою, коли кількість переможців дорівнюватиме кількості мандатів у окрузі”, – пояснювали в Громадянській мережі ОПОРА, координатор якої Ольга Айвазовська також працювала над законопроектом.
Тепер спікер Гройсман каже, що вибори в ради великих міст мають пройти за відкритими списками. Щодо рівня областей і районів, то дискусія ще триває, як і стосовно прохідного бар’єра: для партій він може бути 5%, для блоків – 7%. Побачимо. Варто також зауважити, що цей законопроект мали зареєструвати ще минулого понеділка, але цього не сталося. 
Ольга Айвазовська навіть публічно звернулася до голови ВРУ і заявила, що в кабінетах Адміністрації Президента підготували інший законопроект, який підмінює саме поняття відкритих списків. У результаті виявилося, що йдеться про законопроект, який мав внести інший депутат від “БПП”, представник Президента в парламенті Руслан Князевич.
фото: intvua.com
“Депутатський корпус також обговорює законопроект про місцеві вибори авторства народного депутата України Руслана Князевича, але який не проходив публічного обговорення і який розробляли без залучення громадськості, експертних організацій, інших зацікавлених сторін.
Законопроект передбачає проведення виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у місті рад  за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі з висуванням одного кандидата від партії в кожному з територіальних округів, на які поділяється відповідний багатомандатний округ. Виборець голосує за місцеву організацію партії, яку в конкретному окрузі представляє один кандидат, а мандати між кандидатами одного партійного списку розподіляють залежно від кількості голосів виборців, відданих за цю партію в різних територіальних округах”, – повідом­ляли в ОПОРі. 
Щодо прохідного бар’єра: для партій він може бути 5%, для блоків – 7%
Це та ж “мажоритарка”, але зовсім не відкриті списки. Зрештою, минулого тижня в Раду не вносили жодного з нових документів про місцеві вибори. Зареєстрованим залишається лише законопроект від “Батьківщини”, який експерти давно розкритикували, адже він дозволяє партії вже після виборів міняти кандидатів місцями у списку, а результати голосування не є обов’язковим критерієм.
Тепер спікер Володимир Гройсман, укотре обіцяючи відкриті списки, зазначив, що в Раді буде щонайменше п’ять альтернативних законопроектів щодо місцевих виборів. Також він заявив, що низку з них потрібно об’єднати в один, який зможе набрати 226 голосів у сесійній залі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.0230 / 1.57MB / SQL:{query_count}