За бійки у парламенті депутати відповідатимуть ще й матеріально
Депутатів-дебоширів, які використовують "непарламентські методи, що унеможливлюють розгляд питань порядку денного", не допускатимуть до сесійної зали.
Утім станеться це, якщо обранці проголосують відповідний законопроект, авторами якого є народні депутати від Блоку Литвина Олег Зарубінський та Юрій Литвин, депутат від БЮТ Олександр Шепеляв. Законопроект зареєстрований у Раді 20 січня.
У документі депутати звертають увагу на те, що "Верховна Рада поставлена в такі умови, за яких винесення на розгляд більш-менш важливих, особливо політичних питань, гальмує розгляд всіх інших питань на порівняно довготривалі строки". "Встановлення норм поведінки, певних обов'язків матиме ефективніший характер лише в тому випадку, коли їх невиконання тягнутиме за собою застосування відповідних санкцій", - говориться в пояснювальній записці.
Законопроектом також пропонується закріпити в частині п'ятій нову санкцію - публічне вибачення депутата, яке може скоротити передбачений Регламентом термін усунення визнаного винним в порушенні честі і гідності депутата від участі у пленарних засіданнях.
Більше того - законопроектом пропонується встановити матеріальну відповідальність народних депутатів за нанесену ними шкоди обладнанню сесійної зали та інших приміщень парламенту.
Розгляд комітетом з питань регламенту питання про відповідальність депутата за зазначеними пунктами здійснюється без відповідного подання, тобто в автоматичному режимі.
Пропонований документ, окрім іншого, встановлює порядок інформування виборців у газеті "Голос України" щодо депутатів та політичних сил, причетних до блокування роботи парламенту.
Пропонується новий пункт, яким встановлюється обов'язковість трансляції у теле- та радіоефірі, рішення, прийнятого комітетом з питань регламенту та Верховною Радою України щодо депутатів, причетних до порушень норм поведінки. Також пропонується встановити процедуру автоматичного перенесення нерозглянутих, через блокування діяльності парламенту, питань. Причому, якщо питання мають суспільну нагальність, то їх розгляд переноситься на наступний робочий день.