Як виконують “мертвонароджені” домовленості?

Україна почне відводити важку техніку тільки після того, як бойовики щонайменше добу не обстрілюватимуть наших позицій

Голова Луганської ОДА Геннадій Москаль у розбомбленній Новотошківці (фото: moskal.in.ua)
На сьогодні бойовики з “ДНР” анонсували початок відведення важкої техніки від лінії зіткнення в Донбасі. От тільки навряд чи можна вірити кремлівським маріонеткам, до того ж сьогодні Росія відправляє своїм бойовикам черговий “гумконвой”…
Нагадаємо: відповідно до мінських домовленостей, сторони мали відвести щонайменше на 50 км одна від одної артилерійські системи калібром понад 100 мм, на 70 км – РСЗВ і на 140 км – РСЗВ “Торнадо-С” (є тільки в російської армії), “Ураган”, “Смерч”, а також “Точку” (“Точку У”). Відведення важкої техніки мало розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню, але жодного з пунктів домовленостей від 12 лютого російсько-терористична сторона ще не виконала.
Зазначимо, що час “Ч” (так називають відведення важкого озброєння) начебто мав настати 22 лютого. Цього не сталося, тож учора в.о. голови прес-служби Генштабу Владислав Селезньов заявив, що Україна розпочне відводити важке озброєння тільки після повного припинення вогню з боку бойовиків. “Оскільки бойовики й далі обстрілюють позиції військовослужбовців, вести мову про відведення важкого озброєння поки неможливо”, – зауважив Селезньов.
У прес-центрі АТО й РНБО на вихідних повідомляли про зниження інтенсивності ворожого вогню, однак Росія і далі перекидає військову техніку в Донбас. Стало відомо, що в суботу 21 лютого на Донеччину прибув військовий ешелон із 60 одиницями бронетехніки (танками, бойовими броньованими машинами), а до Луганська рухалася колона з 47 вантажних машин із боєприсами та один БМП.
“В напрямку Луганська останнім часом спостерігається зниження активності протистояння з боку незаконних збройних формувань. Терористи декларують наміри дотримуватися мінських домовленостей і розпочати відведення важкого озброєння на визначену відстань. Проте інформація, що надходить із різних джерел, свідчить: бандити не поспішають виконувати заходів, передбачених домовленостями, які підписали в Мінську, а навпаки – далі нарощують свій потенціал, посилюють інформаційний тиск на жителів як окупованої території, так і тієї, що підконтрольна українській владі”, – повідомили зранку 23 лютого у прес-центрі АТО.
Ворог і далі використовує режим припинення вогню для відновлення боєздатності
У понеділок заступник керівника АТО в Донецькій і Луганській областях Валентин Федічев повідомив, що за добу загинуло двоє наших військових і ще 10 отримали поранення. Він також заявив, що ворог далі використовує режим припинення вогню для відновлення боєздатності, накопичення боєприпасів і матеріальних засобів, при цьому найбільші російсько-терористичні сили зосереджуються на Донецькому та Горлівському напрямках.
Також з’явилися повідомлення про те, що бойовики в понеділок обстріляли Кримське і Попасну на Луганщині та Авдіївку, Лебединське і Водяне на Донеччині. В ніч на понеділок бойовики спробували штурмувати Широкине поблизу Маруполя, але бій тривав лише півгодини. До речі, перед цим російські сили застосували новий вид зброї – артилерійські снаряди підвищеної сили ураження, які розриваються над землею.
Зранку 23 лютого ворог запропонував припинити вогонь у цьому напрямку, але згодом знову почав стріляти з мінометів. Саме Маріуполь, видається, став пріоритетним для російських сил після Дебальцевого. “Найскладніша ситуація склалася на приморському (Маріупольському) напрямку. Зокрема, супротивник і далі перекидає тактичні резерви в район Безіменного. Впродовж останньої доби зафіксовано перекидання близько 350 осіб, 15 одиниць вантажного транспорту, до 20 одиниць броньованої техніки (зокрема, 6 танків). Водночас позиції українських військ у районі селища Широкине обстрілює арт-група, що підтримує “війська супротивника”, – пише на своїй сторінці у Facebook нардеп, керівник групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.
Ворог у останні дні продовжив провокації, стріляючи у два боки та звинувачуючи в атаках українську армію. Також російські сили активно використовують безпілотники для розвідки по лінії зіткнення.
Єдиною приємною новиною за останні вихідні стало те, що 139 полонених українських бійців, зокрема, захисники Дебальцевого та Донецького аеропорту, вдалось обміняти на 52 бойовиків. Наступний обмін полоненими, за словами радника глави СБУ Маркіяна Лубківського, має відбутися в першій декаді березня. Він висловив сподівання, що цього разу обмінюватимуть “усіх на всіх”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4761 / 1.57MB / SQL:{query_count}