Втрачена репутація

Газовий конфлікт через політичну призму

Газовий конфлікт через політичну призму

Газова війна, яка триває між Росією і Україною, збурила хвилю заяв українських офіційних відомств та політиків.

Коментар з цього приводу поширило українське зовнішньополітичне відомство. У своїй заяві дипломати пишуть, що Росія намагається пі­ді­рвати репутацію України як надійного транзитера газу.

Україна взяла до уваги заяву ЄС щодо українсько-російської газової проблеми й енергетичної безпеки, оприлюднену в Празі (Чехія) 8 січня, і усвідомлює відповідальність за забезпечення безперебійного транзиту газу через свою територію. "Однак саме російська сторона, яка повністю припинила подачу газу, унеможливила його транспортування споживачам. Росія намагається підірвати репутацію України як надійного транзитера енергоносіїв", - сказано в коментарі. В Україні сподіваються, що за результатами відновлених переговорів з російською стороною вдасться забезпечити прозору й прогнозовану процедуру транзиту природного газу європейським споживачам. МЗС заявляє, що досягнення домовленостей з Росією на довгострокових і взаємовигідних умовах повністю відповідає інтересам усіх сторін. Як повідомляло агентство, Україна домовилася з ЄС про скерування в Україну незалежної моніторингової групи з європейських експертів для контролю транзиту російського газу в країни ЄС. Російський "Газпром" прогнозує поновлення транзиту природного газу через територію України після початку роботи незалежних експертів ЄС з моніторингу транспортування палива в Європу. 1 січня "Газпром" припинив поставки газу в Україну, 7 січня - поставки газу для його транзиту в Європу.

Відзначився й Голова ВРУ Володимир Литвин. На його думку, Україна програла інформаційну війну з Росією, пов'язану з газовими переговорами, і сьогодні не можна з'ясувати правди - "краде Україна газ, як кажуть росіяни, чи ні". Судячи з інформаційних повідомлень, імідж України зіпсований в очах європейського співтовариства.

"Оскільки вони (Євросоюз - "Пош­та") хочуть мати прогнозованість, стабільність і хочуть мати впевненість. Це саме стосується і громадян України", - сказав Литвин.

"Наші мляво заперечують, а на весь світ транслюється, що Україна є непередбачуваним і ненадійним партнером. Це дуже погано. Я переконаний, що нам потрібна чіткість і прозорість у цьому питанні, а головне - захистити інтереси людей", - сказав Литвин.

Далі від усіх пішов екс-спікер парламенту Арсеній Яценюк - він поїхав до Парижа і там заявив, що газову суперечку між Україною та Росією має вирішити Європейський Союз.

"Зараз - це не економіка, це по­літика. І в нинішній ситуації важливо, щоб саме Євросоюз зіграв роль третейського судді, тому що ми на двосторонньому рівні вже не можемо домовитися з Росією", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання про можливу критику України за невиконання зобов'язань перед ЄС з транзиту газу, Яценюк зазначив: "Почнемо з того, що в нас (в України) немає ніяких зобов'язань перед Євросоюзом стосовно транзиту, у нас немає угоди з Євросоюзом".

Хто б що з політиків Росії чи України не говорив, але очільники європейських держав вже не ймуть віри ні тим, ні іншим. Аби з'ясувати, чи крала Україна газ з газотранспортної системи, найближчим часом до нас мають приїхати незалежні європейські експерти. До експертної групи також увійдуть українські та російські фахівці. Планується, що експертна група отримає повний доступ до документів і об'єктів газотранспортної системи та газосховищ України.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5105 / 1.56MB / SQL:{query_count}