Наступна сесія Верховної Ради буде складною. Про це попереджає спікер Володимир Литвин. Своїм прогнозом Литвин нікого не здивував, бо "легкими" сесії парламенту ніколи не були, але з його слів можна зробити висновок, що комедії, які тривали під куполом Ради торік, продовжуватимуться і у новому році.
"Буде екстрим у ВР. Головне, аби цей екстрим був направлений виключно на обговорення того, що переживають люди, і аби на основі цих обговорень парламент виходив на потрібні рішення", - заявив Володимир Литвин.
Політизація роботи парламенту, на думку спікера, буде надзвичайно сильною. "Я не випадково попереджав, що в разі неприйняття Державного бюджету Верховна Рада почне приймати переважно політичні рішення, і перший дзвінок - прийняття за основу законопроекту про тимчасові слідчі комісії - прозвучав", - сказав Литвин, зазначивши, що на початку наступної сесії, за його прогнозами, наполягатимуть на прийнятті на наступному пленарному тижні закону про тимчасові слідчі комісії в цілому. Варто зазначити, що цей закон передбачає механізм процедури імпічменту Президенту.
"Нагадаю, що в першому читанні він був прийнятий кількістю голосів 363 - це я щодо питання вето (для подолання вето необхідно 300 голосів), щодо питання нашої взаємодії, для того, щоб ми жили ритмічно і прогнозовано", - сказав спікер ВР.
Голова Верховної Ради також розповів про призначення дати президентських виборів. За його словами, призначення дати президентських виборів, згідно з українським законодавством, є винятковою прерогативою українського парламенту.
"Я переконаний, що це прерогатива Верховної Ради. Вiдповiдно до чинного законодавства, провiвши вiдповiднi консультацiї i з Президентом, i з Центральною виборчою комiсiєю, i, якщо потрiбно, з Конституцiйним Судом, це має зробити i зробить винятково Верховна Рада України", - заявив вiн.
Разом з тим голова ВР не дав прямої відповіді на запитання, чи балотуватиметься він особисто на наступних президентських виборах. Литвин висловив думку, що сьогодні доцільно всім політикам забути цю тему, "а далі життя покаже".
"Я думаю, глава держави має чинити, як пастор, він не повинен йти попереду пастви, він не повинен відставати від пастви, він має бути разом" і чути, що говорять люди, сказав Литвин.
Наприкінці минулого року Президент України Віктор Ющенко заявив про намір звернутися до Конституційного суду щодо визначення дати президентських виборів.
Гарант зазначив, що лише в компетенції КС вирішення питання про дату проведення наступних президентських виборів. „З відповідним клопотанням я звернуся в КС, і його тлумачення буде одним-єдиним, тому що дану проблематику може коментувати в Україні лише Конституційний суд України", - зазначив Ющенко.
Як відомо, стаття 103 Конституції передбачає, що чергові вибори Президента проводяться в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень глави держави. Ющенко обійняв посаду Президента 23 січня 2005 року. Тим часом юристи вважають, що черговi президентськi вибори в Українi мають вiдбутися або наприкiнцi 2009 року, або на початку 2010-го. Термiн обчислюють або вiд дати перемоги В. Ющенка на виборах, або вiд дати його iнавгурацiї.