“Єдності та вміння брати на себе відповідальність!”


фото: ua.korrespondent.net

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України:
– Дякую за підтримку. Тепер коаліція має швидко приступити до формування Кабінету Міністрів України. 2015 рік буде складніший, ніж 2014-ий. На наші плечі лягла найтяжча ноша – ноша історичної відповідальності зберегти державу і відвоювати незалежність. 
Країна в війні. Люди в біді. І від нас залежить, чи зупинимо ми агресію. Російська військова навала є ні що інше, як зазіхання на територіальну цілісність і нашу незалежність, як спроба знищити Україну. Можна воювати з армією і, напевно, можна армію перемогти. Але не можна ніколи перемогти український народ і українську націю. Все в наших руках. Вперед до роботи!

Володимир Гройсман, спікер парламенту:
– 359 голосів підтримки від народних депутатів на посаду голови Верховної Ради – велика честь та велика довіра. Чи хвилювався? Так, звісно. Але разом із хвилюванням відчуваю необхідність не гаяти жодної хвилини. Серйозна відповідальність – і жодного права на помилку.
Ми вже створили орієнтовану на реформи коаліцію п’яти фракцій, обрали прем’єр-міністра України – і я вітаю Арсенія Яценюка! Ми продемонстрували єдність Президента, прем’єра та Верховної Ради в рішучості діяти та змінювати країну.
Маємо тепер дуже швидко призначати уряд та керівництво парламентських комітетів і починати приймати закони, яких очікує вся країна. Пішов працювати!

Віталій Бала, політолог:
– Про виступ Президента у Верховній Раді. Мушу констатувати, що виступи Президентові Порошенку “вдаються”. Це і виступ під час інавгурації, і на параді в День Незалежності, і в США... Тепер залишилось, не знаю чи довго, чекати, коли слова не розійдуться зі справами, поки цього не видно. 
Щодо пропозиції, ініціативи Президента набирати у владу іноземців… Коли Петро Порошенко аргументував призначення на посаду керівника Антикорупційного органу відсутністю кумів, сватів, то я так розумію, що свої в нього вже “закінчились”, тому, щоб не було кумів, сватів інших високопосадовців, запросить іноземця?
А взагалі ініціатива запросити на посади, а не консультантами, іноземців як піар вдала, але за змістом хибна. Відсутність політичної еліти в країні не означає відсутності фахівців-патріотів. Це різні речі. За нас ніхто нашу роботу не зробить. Це мені нагадало вислів “заграница нам поможет” Остапа Ібрагімовича…

Андрій Магера, заступник голови ЦВК України:
– Хочу привітати всіх обраних народних депутатів України з початком роботи Верховної Ради нового, 8 скликання. Це уже 4 скликання, яке обирається за час мого перебування в ЦВК. Вчителі у школах можуть мене зрозуміти. Зараз як ніколи завищені суспільні очікування від парламенту. 
Безумовно, буде складно, бо існує велика відповідальність за країну, але бажаю усім витримати цей дуже непростий час в історії. Хочу побажати і депутатам, і нам всім єдності! Ми гідні того, щоб жити у незалежній, єдиній, мирній і успішній Україні. Тож із почином!

Оксана Продан, парламентар:
– Що потрібно, щоби цей парламент виконав своє завдання? Три речі. Бути впертими і важко працювати. Не боятися брати на себе відповідальність за кардинальні рішення. Думати про створення можливостей для людей, а не про одноразові виплати.

Андрій Парубій, парламентар: 
– Група Самооборони Майдану – у Верховній Раді України. Ми пройшли Майдан, АТО. Для нас мандат – не почесть, а відповідальність. Новий етап боротьби! Слава Україні!

Тарас Батенко, парламентар: 
– За результатами зборів п’яти фракцій щойно створено нову коаліцію, до якої ввійшло 302 народні обранці. Назва коаліції – “Європейська Україна”. Впевнений, що новообрані депутати, які сьогодні об’єдналися в одну команду, докладуть всіх зусиль, щоб вивести країну з кризи, подолати корупцію, захистити Україну від зовнішнього агресора.

Ігор Васюник, парламентар:
– Завершилось перше засідання парламенту VIII скликання: Яценюк – прем’єр-міністр України, Гройсман – спікер ВРУ, створили потужну проукраїнську коаліцію. Головне, що маємо єдність думок щодо окреслених державних цілей і завдань, а це перший крок до великих змін і перемоги.

Олег Ляшко, парламентар: 
– На оновлену Верховну Раду мільйони українців покладають свої надії і сподівання. Якщо не виправдаємо їх – гріш нам ціна... Але я вірю, що все буде добре. Слава Україні!

Вікторія Сюмар, парламентар: 
– Одне з найбільших вмінь у політиці – красиво піти. Він знає, як це. Знав тоді, коли йшов з радника Кучми до нього в опозицію. Знав, коли очолював штаб опозиції на обох українських Майданах, без страху переслідування. Знав, коли робив все можливе, аби провести президентські вибори 2014 року заради обрання легітимного президента, хоч міг ввести воєнний стан і мати далі майже необмежену владу. 
Знав, коли залишив крісло спікера заради того, аби відбулася коаліція в 302 голоси. Зі спікерського крісла ВРУ, в якому виглядав дуже органічно, він пішов у останній ряд парламентської зали… Під аплодисменти... Велика честь знати таких людей і вчитися в них. Моя повага, Олександре Турчинов. 

Єгор Соболєв, парламентар: 
– Враження від першого дня у парламенті. Забагато як для нормальних людей недовіри, заздрощів, порожніх слів. Але там можна і треба залишатися нормальними людьми. Ламати недовіру виконанням хоча б своїх обіцянок. Зменшувати заздрощі хоча б односторонньою відмовою тягнути ковдру на себе. Реагувати на порожні заяви змістовною дискусією.
За день утворили коаліцію, яка має конституційну більшість і проголосила свої цілі від вступу до НАТО до скорочення податків до 9-ти. Обрали спікером кандидата від партії, що провела найбільше депутатів. Призначили прем’єром кандидата від другої за кількістю голосів сили. Тепер треба домовитися про якомога сильніший склад уряду і парламентських комітетів. Ми й далі наполягаємо, що всіх треба підібрати разом як єдину команду з відчуттям спільних зобов’язань один перед одним. Депутатам ми пропонуємо сконцентруватися на роботі над законами в Раді. А уряд зробити не з політиків – зі спеціалістів. Так 20 років тому стрибнули вперед сусіди зі Східної Європи.
Головне пам’ятати, що за наше право мати демократію щодня гинуть люди. В понеділок о 12.00 збираємося із зацікавленими депутатами, щоб зробити єдиний від усіх сил коаліції і парламентарів від “Свободи” закон про скасування недоторканності. Маєте корисні ідеї – уклінно запрошуємо. Бєлінського, 5, “Наш формат”

Віталій Кличко, мер Києва:
– Ми ініціювали дострокові вибори. І хоча до цього парламенту таки потрапило чимало одіозних персон, він набагато кращий, ніж той, що був сформований більшістю Януковича. Велика група депутатів-“ударівців” пройшла в парламент і відстоюватиме як інтереси Києва, так і всіх регіонів України, адже всі українці очікують змін.
Чи допрацює новообрана Верховна Рада повний термін? Якщо гідно виконуватиме свою роботу і відстоюватиме інтереси суспільства – працюватиме повний термін. А якщо ні – ніхто не виключає, що діяльність і цього парламенту буде припинена достроково.

Сергій Таран, політолог:
– Цей парламент буде мінімально реформаторським. Мінімум реформ – це рівно настільки, наскільки їх потрібно, аби отримати зовнішні кредити. Захід, виділяючи Україні кошти, буде вимагати конкретних змін – фінансової дисципліни та окремих антикорупційних заходів. Уряд вимушений буде їх робити.
Максимум реформ – це рівно настільки, наскільки дії 5 парламентських партій не суперечитимуть інтересам олігархічних сил, які їх фінансують. Олігархи вимагатимуть збереження монополій та корупційних схем доступу до бюджету. Уряд вимушений буде їх слухати.
У результаті реальність буде десь посередині. Проблема лише в тому, що суспільні очікування явно вищі, ніж те середнє число між парламентським максимумом і мінімумом. Тому й очікується, що життя парламенту буде недовгим.

Олександр Солонтай, політолог:
– Верховна Рада працюватиме щонайменше рік. Так гласить стаття 90 Конституції. Якщо депутати працюватимуть краще за попередніх, то працюватимуть більше. Але якщо реформ не буде, ганебні голосування 16 січня та 16 вересня повторяться, то вже наприкінці 2015 року постане питання нових перевиборів. 
Особисто я бажаю новій Раді успіху, працювати не покладаючи рук, ефективно та результативно. Успіх парламенту може стати успіхом всієї країни! Удачі!

Юрій Турянський, т.в.о. голови Львівської ОДА: 
– 27 листопада взяв участь в урочистому засіданні Верховної Ради України. Нарешті ми отримали по-справжньому оновлений та український парламент. Уперше в історії під час першого засідання обрано голову Верховної Ради України та прем’єр-міністра України. Безпрецедентним є те, що парламентська коаліція налічуватиме більше 300 депутатів. Цього достатньо для створення конституційної більшості та проведення реальних реформ. 
Як і багато українців, маю великі сподівання на новообраних народних депутатів. Вони отримали великий кредит довіри громадян.  Тому очікую реальних дій та ефективних законів.
Роботи дуже багато: завершення АТО та встановлення миру на сході нашої країни, прийняття бюджету, а також нового закону про вибори, величезна кількість соціальних питань. А ще: чи зникнуть корупційні схеми і лобіювання інтересів олігархів? Чи вдасться сформувати ефективний фаховий уряд? Від відповідей на ці питання й залежатиме майбутнє України.
За матеріалами: facebook.com, klichko.org
Фото: архів «Пошти», facebook.com, espreso.tv, klichko.org
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5036 / 1.64MB / SQL:{query_count}