Сьогодні влади в Україні нема

Василь Павлюк, депутат Львівської міської ради, лідер фракції ВО "Свобода", про кризу, хаос у владі і підсумки роботи

Василь Павлюк, депутат Львівської міської ради, лідер фракції ВО "Свобода", про кризу, хаос у владі і підсумки роботи

pavluk.jpg

2008 рік добігає кінця. Як це водиться у добрих господарів, варто підбити підсумки своєї роботи. На тему політичної та фінансової кризи, а також про результати роботи фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді "Пошта" розмовляла з керівником фракції Василем Павлюком.

- На Вашу думку, які причини політичної та економічної ситуації, що склалася сьогодні у державі?

- Всеукраїнське об'єд­нання "Свобода" і наш лідер Олег Тягнибок неодноразово наголошували, що причина усіх наших бід в Україні у тому, що досі не проведено люстрації - глибинного очищення влади. На старому фундаменті збудувати новий будинок можна, але чи довго він стоятиме?

Дивлячись на структуру нашої влади (я називаю це владою, хоча влади як такої у нас в Україні немає - є анархія, бо у регіонах - на Сході чи у Криму живуть так, як собі хочуть), візьмемо, наприклад, Президента, прем'єр-міністра і парламент, то побачимо, що кожен тягне воза у свій бік, як лебідь рак і щука. Тому сьогодні влади в Україні немає, а є хаос підсилений світовою економічною кризою. Тому ми маємо в державі дуже велику проблему - кожен, хто перебуває при владі, аби нажитися на цій біді, краде стільки, скільки може вкрасти. Такий підхід може призвести до загибелі Укра­їнської держави. Йдеться про те, що Україна може розділитися на кілька держав.

Як людям виживати, що робити, коли центральна влада нічого не робить, ніяк не реагує на те, що відбувається у державі.

- Наскільки дії влади, скеровані на вихід з кризи, є професійними?

- Якщо оцінювати професійність влади за десятибальною системою, то це - нуль. Якщо ж говорити про відповідальність влади, то це повна безвідповідальність. Уявіть собі картину: човен тоне, і замість того, аби вичерпувати з нього воду і плисти до берега, люди, які у ньому сидять, починають битися. От саме така ситуація сьогодні у владі - замість того, аби консолідувати усі зусилля і всім - опозиції, коаліції - сісти за стіл переговорів, щоб вирішити, як вийти з кризи, вони починають ще більше гризтися та намагаються один одного втопити. Бо ціль одна - президентські вибори і влада. От прем'єр кілька днів тому заявила, що вона перейшла в опозицію. У мене виникає питання: до кого? Вона чинний прем'єр-міністр України, в її руках уряд і правляча коаліція! Як вона може перейти в опозицію? Це нонсенс. Я розумію і припускаю варіант, коли Президент з прем'єром можуть сваритися і поливати один одного брудом, але коли прем'єр каже, що переходить в опозицію, маючи в руках усі важелі управління державою, - це абсурд.

- Що, на Вашу думку, влада мала би зробити, аби якнайскоріше і найефективніше вийти з цієї кризи?

- Я і політична сила, до якої належу, вважаємо, що передусім має бути сильна президентська вертикаль влади. Ми далі перебуваємо у перехідному періоді. Тому саме Президент має формувати уряд і відповідати за все, що відбувається у державі. Звичайно, має бути і парламент, але не такий великий, як сьогодні, - не більш як 300 депутатів. Цей парламент мав би справді затверджувати закони, а не займатися тим, що робить нинішня Верховна Рада. Закони мали би писати фахівці, а не депутати-бізнесмени чи аграрії, які сьогодні пишуть Конституцію. Якби була така система влади, ми б не шукали винного чи невинного, а чітко би знали, що Президент працює непрофесійно. На думку членів ВО "Свобода", Президент сьогодні мав би проявити силу волі і відповідати за те, що записано у Конституції, що він є гарантом Конституції, безпеки держави, соборності. Тому Президент мав би взяти у ручне управління комерційні банки (у цьому випадку не йдеться про націоналізацію) на той час, поки не мине криза. Так, як свого часу це зробив Теодор Рузвельт у Сполучених Штатах Америки, - за одну ніч 26 банків узяв у ручне управління, і таким чином вони вийшли з тої ситуації.

Окрім того, треба заборонити міжвалютні операції між суб'єктами підприємництва і зовнішнім світом. Проводити такі операції слід тільки через Національний банк України. Внутрішній ринок треба перевести виключно на гривневий розрахунок і забути на деякий час про те, що існує інша валюта. На кордонах потрібно перекрити шлях контрабанді, тоді не дуже вигідно буде її ввозити. І зробити дотації українським виробникам на життєво необхідні продукти та послуги для населення, як це є у Європі сьогодні. Долар та євро треба привести до норми.

- У який спосіб ВО "Свобода" планує змусити владу робити кроки на подолання кризи? До прикладу, Партія регіонів у парламенті погрожує всеукраїнськими страйками. Ви також будете виводити людей на вулиці?

- Ми хочемо побачити, як Партія регіонів виведе людей. Людей не треба виводити, вони самі мають вийти. ВО "Свобода" заявляло і заявляє досі: "Ми завжди з народом". І ми це постійно демонструємо - чи відбуваються вибори, чи закін­чилися, не має значення. Головне, що наша політична сила з народом - проводимо марші, мітинги, зустрічі. Якщо ми побачимо, що люди будуть готові вийти на вулицю, безперечно, ми готові очолити той рух на захист українців. Але закликати зараз, напередодні свят чи у свята, людей виходити на вулиці ми не будемо. Напевне, всі уже зауважили на території України плакати ВО "Свобода" з написом "Українці, бережіть себе". Тому ми й кажемо: "Українці, бережіть себе, не дозволяйте над собою знущатися, не дозволяйте, аби вами маніпулювали, ми - велика нація". У ці слова ми вкладаємо зміст українства. Люди настільки сьогодні розчаровані політичними силами, які є при владі, що тепер нікому не вірять, бо вони надіялися, що буде все добре, а їх обманули.

- У політичній боротьбі себе дискредитували всі по­літичні сили. У разі позачергових виборів до парламенту це може стати нагодою для перемоги таких партій, як ВО "Свобода". На Вашу думку, дочасні вибори могли б змінити ситуацію у державі?

- Ми брали участь у всіх виборах - місцевих, до Верховної Ради, будь-яких. Коли ми не набирали достатньої кількості голосів і не проходили у парламент, нас питали, що ж ми будемо робити далі, бо ми ж не пройшли. Я відповідав так: "Ми націоналісти, ми робимо і будемо робити цю роботу, допоки існуватиме Україна, поки Україна не стане українською і поки українці не стануть господарями на своїй землі". Сьогодні ми, на жаль, не присутні у центральній владі, в уряді та парламенті. Якби ми там були, то ситуація, напевне, була б інша. Якщо говорити про доцільність дочасних виборів, то однозначно вони потрібні - вже і негайно. Мені дивно, що Президент спершу оголосив дострокові вибори, потім призупинив свій указ. Це знову гра, це знову маніпуляція, пов'язана з підготовкою до президентських виборів. Їм усім потрібна посада президента. Сьогодні ми знову йдемо цим шляхом і заганяємо державу все глибше і глибше у прірву, а вийти з неї буде дуже важко. І якщо хтось із них, основних претендентів на президентське крісло, здобуде перемогу, нас нічого доброго не чекає. Тому повернуся до початку розмови - потрібне докорінне очищення влади. Нинішнім політичним силам вірити не можна і чогось доброго чекати теж від них не можна. Як би вони не об'єднувалися, у які коаліції - це одна і та сама колода карт, у якій нічого нового не буде, бо від перестановки доданків сума не змінюється. 90% теперішніх політиків треба вигнати. Натомість прийдуть інші, нові, молоді, з іншим мисленням, які щось змінять.

- Як лідер фракції ВО "Свобода" у Львівській міській ра­ді, які можете назвати здобутки Вашої політичної сили у році, що минає?

- Маючи дев'ять депутатів у міськраді, ми зуміли переконати інші політичні сили рахуватися з нами, з нашою позицією, підтримувати наші ідеї. Наші колеги нас підтримують, поважають. Нам вдалося консолідувати нашу фракцію, ми є єдиним організмом. Це дуже важливо, бо сьогодні міська рада ділиться, депутати сваряться між собою так само, як і в парламенті. Навіть у фракціях є різні думки, вони діляться. У нас такого немає, і це є одним із наших досягнень. Другим нашим досягненням я вважаю те, що ми зуміли довести міському голові, що він неправильно вів роботу стосовно підготовки міста до Євро-2012. Тепер ситуація почала змінюватися на краще. Це також наша перемога.

Наступне - це реформування житлового господарства у Львові. Заступник міського голови Володимир Шевчук зрозумів нашу позицію у цьому питанні, і ми матимемо з ним реальну роботу в цьому напрямку. Питання ЖКГ тепер стало дуже актуальним, і ми його неодмінно будемо порушувати вже після свят. За ці три роки про житлову господарку ніхто узагалі не хотів говорити. А тим часом у місті назбиралася маса проб­лем: опалення, дороги, паркування, транспорт, водопостачання, жеки. З цим усім нам доводиться жити. У нас є програма виходу з цієї ситуації, і міська влада готова нарешті піти на співпрацю і прислухатися до наших порад.

ВО "Свобода" завжди стояло на позиціях захисту інтересів громади, а не своїх приватних, корпоративних інтересів. Візьмемо, наприклад, останнє голосування стосовно МАФів. В умовах кризи люди втрачають свої робочі місця, їм треба якось виживати. Ми переконували і будемо переконувати, наша фракція за це голосувала, щоб пройшла ухвала стосовно МАФів, у якій ідеться про те, щоб дозволити усім суб'єктам підприємницької діяльності, які володіють МАФами, і надалі здійснювати свою діяльність. Також ми будемо переконувати владу, аби зняти мораторій на встановлення нових МАФів, бо людям треба виживати, годувати свої сім'ї, а під час кризи це дуже важливо.

- Насамкінець, що можете побажати львів'янам напередодні Нового року та Різдва Христового?

- Веселих свят і того, що написано на нашому плакаті: "Українці, бережіть себе, не дозволяйте з себе знущатися. Ми сильна горда нація, не дозволяйте, аби нас поставили на коліна".

Довідка "Пошти":

Василь Павлюк народився 2 березня 1958 року в місті Яремчому на Івано-Франківщині. "Назвали мене на честь стрийка, також Василя Павлюка, який був станичним в УПА і загинув у совіцьких концтаборах на Уралі. Можливо, саме тому передався мені дух націоналізму" (з інтерв'ю). Закінчує технічне училище, у 1977 - 1979 роках навчається у театральній студії при театрі ім. Івана Франка в Івано-Франківську, здобуває професію актора та режисера драмколективу. Працює актором в Івано-Франківському театрі ляльок, потім у Львівському театрі ляльок. Здобуває економічну освіту заочно. Згодом завідує видавничим відділенням Львівського обласного відділення фонду культури. З 1994-го по 1999 рік - директор кінотеатру "Дружба" відділу культури Львівської міської адміністрації. Зі "Свободою" - з 1993 року. Заступник голови ВО "Свобода", голова фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді. Одружений. Виховує двох синів також у дусі патріотизму і християнської моралі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5050 / 1.66MB / SQL:{query_count}