Львівські викрутаси

Серед депутатів-мажоритарників від Львівщини у новому парламенті будуть четверо мільйонерів та троє бійців

фото: 2012.chesno.org
Зміна політичної карти України вплинула і на голосування жителів Львівщини. Якщо два роки тому наші виборці чітким орієнтиром бачили узгодження кандидатів так званою Об’єднаною опозицією, то нині вже вибирали між кандидатами від влади та самовисуванцями. 
Загалом виборча кампанія на Львівщині видалась брудною, з великою кількістю чорного піару, скандалами і сварками.
Що одразу кидається в очі? Лише один чинний нардеп від мажоритарних округів Львівщини зумів повторити успіх 2012-го. Це Ярослав Дубневич у Городоцькому 120-му окрузі. Величезний фінансовий ресурс у зв’язці із лейблом “Блоку Петра Порошенка” таки зіграли свою роль. Можна сперечатись про багато речей, але нардепами-мажоритарниками від президентської партії на Львівщині, як і в низці округів по Україні, фактично стали неоднозначні особистості.  
Зрештою, у 12 мажоритарних округах Львівщини перемогли п’ятеро висуванців президентської партії, така сама кількість самовисуванців і по одному представникові “Народного фронту” та “Самопомочі”.
Також показовим підсумком виборів на Львівщині є провал “Свободи”. Так, ця сила набрала загалом по області трохи більше 6%, але цього замало для партії, яка розглядає галичан своїм базовим електоратом. Мажоритарники  від “Свободи” також зазнали фіаско, при чому дуже болючого. Чинні нардепи Ірина Фаріон, Ірина Сех та Андрій Тягнибок програли у своїх округах.

Підприємливі “порошенківці”

Отже, поглянемо ближче на переможців. Серед п’ятірки представників “Блоку Петра Порошенка” всі є підприємцями, тільки бізнес у когось більший,  у когось менший. 
У 117-му окрузі (Галицький, Франківський та частина Шевченківського району міста Львова) перемогла 36-річна Оксана Юринець. Вона ще поки чинний депутат обласної ради від УДАРу. У 2012-му балотувалась від партії Кличка у цьому окрузі і посіла третє місце. На сайті ЦВК лише скупо вказано, що Юринець – підприємець. Окрім того вона є доцентом на кафедрі менеджменту організацій НУ “Львівська політехніка”. У декларації про доходи за 2013 рік (декларації кандидатів були опубліковані на сайті руху “Чесно”) Оксана Юринець написала, що загалом заробила майже 245 тисяч гривень, ще 31 тисячу склали доходи її сім’ї.

На цей раз до ВРУ пройшов сімейний підряд Дубневичів – 52-річний Богдан і 45-річний Ярослав. Два роки тому перемогти на окрузі зумів лише молодший із Дубневичів. Тоді брати-мільйонери йшли в Раду самовисуванцями, нині отримали офіційну підтримку партії Президента.
Богдан Дубневич переміг у 118-му окрузі (частина Личаківського та Шевченківського районів Львова та Пустомитівський район), а Ярослав Дубневич – у Городоцькому 120-му окрузі. При цьому молодший із братів показав найбільший в області результат підтримки – 60,01%.
Якщо Ярослав Дубневич є нардепом ще чинного скликання ВРУ, то його старший брат Богдан – депутат Львівської облради. Входить до фракції УДАРу, раніше був членом фракції “Відродження”. На сайті ЦВК старший Дубневич зазначений президентом ТОВ “АПП “Львівське”, а молодший – лише як нардеп.
У 12 мажоритарних округах Львівщини перемогли п’ятеро висуванців президентської партії, така сама кількість самовисуванців і по одному представникові “Народного фронту” та “Самопомочі”
Їхні бізнес-інтереси переплетені, стосуються чи у різні часи стосувалися  залізниці, будівництва, нерухомості, медіа тощо. У деклараціях про доходи за минулий рік загальна сума заробітку обох братів і членів їх сімей складає близько 10,5 мільйонів гривень. І ще одне, відповідно до декларації, молодший Дубневич разом із сім’єю має 9 будинків і 18 квартир, старший Дубневич разом із сім’єю – 12 будинків і 48 квартир.
У 123-му Перемишлянському окрузі переміг директор філії “Магістральні нафтопроводи “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” Тарас Батенко. ЗМІ пов’язуть цю структуру із олігархом Коломойським. Як і поперед­ні герої матеріалу, Батенко завжди був близький до влади, а у 2012-му балотувався до парламенту самовисуванцем у цьому ж окрузі. Тепер вдалось заручитись офіційною підтримкою “Блоку Петра Порошенка”. Доходи Тараса Батенка і його сім’ї за минулий рік склали близько 570 тисяч гривень. Тарас Батенко є депутатом Львівської облради, членом депутатської групи “Львівщина”.
У 126-му  Стрийському окрузі від БПП переміг 43-річний підприємець-мільйонер Андрій Кіт. На сайті ЦВК вказано, що він є  заступником директора ТОВ “Млин Агро”, заступником директора ТОВ “Підгірці”, заступником директора ПП “Агрофірма “Лугове”, заступником директора ТОВ “Буське сорто-насінницьке підприємство”. Два роки тому балотувався на цьому окрузі від партії Кличка, але програв (друге місце). За минулий рік Кіт заробив понад 1,6 мільйона гривень. Він є депутатом Львівської облради від УДАРу.

Різношерсті самовисуванці

Як показала практика цих виборів, не завжди зв’язок із рейтинговою партією дає позитивний результат. Особливо, коли це зв’язок із силою, яка цей рейтинг систематично втрачає. Аж п’ять начебто самостійних кандидатів перемогли на виборах у мажоритарних округах Львівщини. 
37-річний Дмитро Добродомов переміг у 115-му окрузі (Сихівський та частина Личаківського району Львова). У 2012-му він балотувався на цьому ж окрузі від УДАРу. Тепер пішов іншим шляхом. Уже 29 жовтня Добродомов написав заяву на звільнення з посади гендиректора медіахолдингу ZIK. Тож тепер він планує повністю присвятити себе роботі нардепа. Якщо брати до уваги декларацію про доходи за минулий рік, то жив Добродомов на одну зарплату. За 2013-й він заробив  72 тисячі гривень.
 

фото: union.ua

Командир 4-ї роти добровольчого батальйону “Дніпро-1” 27-річний Володимир Парасюк переміг у 122-му Яворівському окрузі і зробив це з великим відривом від конкурентів. Він відомий як сотник Майдану і популярність здобув після свого виступу у лютому на сцені Євромайдану у Києві. Відповідно до декларації, у 2013-му Парасюк не заробив взагалі нічого, а його сім’я – майже 231 тисячі гривень.
Тепер у стінах парламенту обом переможцям округів потрібно буде визначатись, чи входити у якусь фракцію. Зрештою, це питання до усіх самовисуванців.
У 121-му Дрогобицькому окрузі переміг гендиректор ТОВ “ЗЕТ-Автор” 34-річний Богдан Матківський. Нині він відомий як командир 2-го взводу першого резервного батальйону Національної гвардії України. Перемога Матківського може виглядати дещо несподіваною, та й набрав він лише 23, 61% голосів, що є найменшим результатом серед переможців в області. Рух “Чесно” назвав декларацію про доходи прозорою, але самої декларації на сайті організації немає.
До мажоритарників у цій групі мали б приєднатись ще понад два десятки львів’ян, котрі пройшли до Ради за списками різних партій
У 124-му Сокальскому окрузі перемогу здобув відсторонений міністр охорони здоров’я 49-річний Олег Мусій. Скандальна історія із звинуваченнями від прем’єра Яценюка все ж таки не зупинили Мусія у його поході в Раду. За минулий рік Мусій задекларував майже півмільйона гривень доходів.
У 125-му Старосамбірському окрузі переміг 52-річний Андрій Лопушанський. Він є членом Конгресу українських націоналістів, але на відміну від 2012-го на цей раз балотувався самовисуванцем. На сайті ЦВК вказано, що він тимчасово безробітний. Два роки тому він реєструвався як перший заступник голови правління  НАК “Нафтогаз України”. Декларації про доходи за минулий рік знайти не вдалось, але у 2011-му Андрій Лопушанський задекларував понад 4,6 мільйонів гривень доходів. ЗМІ також пов’язують Лопушанського із готельним бізнесом.

Також перепало

По одному представнику від “Самопомочі” та “Народного фронту” перемогли у мажоритарних округах Львівщини.
Партію Садового та 116-й округ (Залізничний та частина Шеченківскього району Львова) у новій Раді представлятиме 47-річна очільниця управління культури міськради Ірина Подоляк. До речі, в Україні вона є єдиним представником “Самопомочі”, що переміг в окрузі. Якщо брати до уваги декларацію про доходи, то за минулий рік вона заробила майже 110 тисяч гривень. Це тільки зарплата (виходить, що керівники управлінь нашої міськради отримують 9 тисяч гривень у місяць).
Загалом виборча кампанія на Львівщині видалась брудною, з великою кількістю чорного піару, скандалами і сварками
У 119-му Бродівському окрузі переміг представник “Народного фронту” 41-річний Михайло Бондар. Ця перемога є цікавою з огляду на те, що Бродівщина вважалась вотчиною “свободівців”. Але екс-губернатор Ірина Сех зайняла в окрузі лише четверте місце. Щодо Михайла Бондара, то під час Майдану від був сотником 10-ї сотні. Нині командир відділення першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії України (батальйон імені генерала Кульчицького). 
В окрузі він набрав 26,36% голосів, але цього вистачило. Інформації про доходи за минулий рік немає.

Замість висновків

Як бачимо, представляти Львівщину у ВРУ VIII скликання будуть дуже різні люди. Від мільйонерів до бійців Нацгвардії. 
Яким буде результат від такої “вогненебезпечної” суміші можна буде побачити вже після кількох місяців роботи нового парламенту.  Тут зазначимо, що зазвичай представники одної області збираються  в міжфракційні депутатські об’єднання. До мажоритарників у цій групі мали б приєднатись ще понад два десятки львів’ян, котрі пройшли до Ради за списками різних партій. 
Згадаймо, що у парламенті минулого скликання діяльність депутатської групи “Львівщина” була не дуже ефективною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4304 / 1.64MB / SQL:{query_count}